АПРИЛчето е вече на две, ходи и говори и нищо не може да го спре!

  • 41 005
  • 252
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 009
Първият ден бях на ръба на нервна криза. С една ръка държа Борис,с другата отбивам атаките на Калоян. Викам си-край,свършено е с мен,защо ли ми беше да имам деца с такава малка разлика. Вчера положението беше една идея по-добре,ще видим днес как ще е

# 16
  • Мнения: 1 665
Гери, честит Борис и късмет с опазването му!  Laughing  В нашия парк има мама с разлика на децата от година и половина, та виждам с очите си колко е "забавно".  Crazy

# 17
  • elhovo
  • Мнения: 341
Еее,адашче,развесели ме и мен  Grinning....доста се смях но и в същото време не ти завиждам...този Сървайвър във вашата къща се надявам да отшуми скоро че иначе ще си изцедена мноого скоро!
Успех и таткото да се стяга в кръста,за да помага Simple Smile Hug

# 18
  • Мнения: 493
geri-gb, много мила картинка, но и същевременно страшно натоварваща за теб. Имаш моите адмирации към смелостта за второ дете и то наистина с малка разлика. Аз лично не бих могла да го понеса това (и изобщо не съм убедена, че и в бъдеще бих повторила Stopbouquet

# 19
  • Мнения: 12
Запис и от мен в новата темичка да ви следя! Благодаря, Ръмжел   bouquet

# 20
  • elhovo
  • Мнения: 341
Мамчета от София имам питане към вас....някакво мнение за доктор Буева?!! Ще пътуваме към София след рожденния ден за преглед,понеже ни откриха бактерии в урината и след приема на антибиотик и инжекции гентамицин нямаше ефект.записахме си час за 5 април и не знам какво ме очаква...може би най-малкото е приемане в болница (от което най ме е страх и изпитвам паника от това че ще се стресираме и двете с Деси) и не знам още какви изследвания и какво ли не ...просто съм страшно притеснена какво ще се случи....споделете какво знаете за доцент Буева! изчетох  доста за нея,но все пак искам и друго мнение да чуя! благодаря ви предварително!!!

# 21
  • Мнения: 793
Гери, спокойно, всичко ще се нареди! Не съм чувала за доц. Буева, но съм убедена, че ще може да ви помогне.

Правихте ли микробиология с антибиограма на урината? каква бактерия се изолира?
Това че все още я има, ме кара да мисля, че антибиотика не е бил подбран правилно.

# 22
  • elhovo
  • Мнения: 341
Олечка,бактерията е Еширихия коли....правиха уж всичко,но ще се види какво точно сме направили като дойдем в София....дано всичко се оправи...

# 23
  • Мнения: 547
Трудно се лекува Ешерихия Коли, но пък се лекува   Peace Успех, Гери! Скорошно оздравяване!

Преди година имах тази бактерия и за две седмици на Аугментин се излекувах напълно. Със сигурност при децата е по-различно, но вярвам, че бързо ще се оправите  Hug

Мамчета, вашите деца ядат ли сами вече? Не мога да го накарам сам да яде. Само рови в чинията и НИЩО не прави, многоооо рядко да прояви желание да си сложи в устата. То аз понякога едвам го храня, че не иска, пък не знам ако го оставя сам  newsm78

И до гърнето сме до никъде, чакам да стане топло и махам памперса, дано като се напика и наака да се усети, че трябва да го прави в гърнето. Само да не сме от децата,на които не им прави впечатление, че са пишкани и продължават с играта...е тогава ще се видим в чудо  Praynig

Биберона го ползва само при заспиване, мислех още преди два-три месеца да го махам,но тръгна на ясла и е невъзможно сега. Много трудно свиква там и му дават биберон да се успокоявал.

Абе като цяло си е едно голямо бебе  Laughing

Надявам се поне да махнем изцяло памперсите до септември, защото като се роди другото бебе, не мога да си представя да слагам на две  Crazy

# 24
  • Мнения: 793
Гери, да, Дани яде сам. Слагам го в стола му и сама се храня на масата. Даже масата е на около 1метър от стола.  Откак може сам да държи лъжицата, оставям го да се оправя, за да мога и аз да хапна, все пак... Simple Smile

За памперса: мога вече официално да се похваля - след 1-2 седмица напикаване в гащите по около 5-6 пъти на ден, вече всичко в перфектно. Казва си, тича сам до гърнето, дърпа сам панталона и си върши работата. Даже като е с памперс пак си казва и по възможност го слагаме на гърне.

# 25
  • Мнения: 288
Сам се научи да яде в яслата. Много се надявах и за гърнето да го научат там, но за сега няма напредък. Седи върху него най-много 5мин и то ако го занимавам с нещо. Като се стопли малко ще махаме памперса. Дано бързо се научи. Биберон си ползва за заспиване, много рядко го търси през деня, само когато му растат зъбки.

# 26
  • Мнения: 547
И аз се надявам да се научи в яслата, ходи от началото на януари, но почти няма присъствени дни, защото откакто тръгна и много попчна да боледува. Надявам се пролетта да е по-различно.

Към майките, които ползват инхалатори. Мога ли да го ползвам ежедневно или поне два-три дни седмично с физиологичен разтвор. Има нощна кашлица.

# 27
  • Мнения: 2 009
Адашче,можеш да го ползваш. Физиологичният разтвор е безвреден,инхалаторът просто го разпръсква на ситни капчици,които по-лесно достигат до бронхите. Това е все едно като морския бриз образно казано. Каква всъщност е причината за тази ви кашлица,някой лекар констатирал ли е да има задна хрема

# 28
  • Мнения: 547
Ами тя му се появи края на януари след боледуване. Водих го сто пъти при педиатъра, тя вика, че нищо му нямало и дрън-дрън. Накрая го заведох в Исул, там ми казаха, че или е алергия или трета сливица,но е още малък за да се разбере и да съм си вземела инхалатор. Е взехме в началото много добре подейства, цяла седмица не беше кашлял нощем, после пак почна и така....Понякога кашля, понякога не. Преди седмица пак го водих до педиатъра, тя пак ми обясни, че нищо му нямало и ще си кашлял, щял да го израсте. Направо съм възмутена от тези лекари, всеки ми обеснява, че нищо му няма, пък от седем дни в седмицата да кажем четири, нощем почва една давеща кашлица между 20мин и час и половина, ужасно направо  Sad Cry

На 12май съм му записала час(няма по-рано свободни часове) за един уж много добър УНГ пък ще видим.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 308
и Сашко от месец кашля, според лекарите от секретите, които му пречат стичайки се назад. водя го до лекарката всяка седмица и всичко му е наред, но вечер много кашля. много го успокоява чая от бъз. опитвам се да влияя на секретите, но безуспешно и така.... пие и алергични капки, но не виждам ефект. Другата седмица май и аз ще го водя до ИСУЛ, ама и на мен ако ми изтърсят същото ще откача. инхалатор не взех, нещо още не мога да се убедя в необходимостта при нас  Peace

Общи условия

Активация на акаунт