АПРИЛчето е вече на две, ходи и говори и нищо не може да го спре!

  • 41 094
  • 252
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 493
Хрис ползва проходилка. Беше с 4 колелца, изключително стабилна. Ползва я 2-3 месеца. Определено беше полезна покупка, ако някога имам второ дете - пак бих заложила на употребата ѝ. Peace

# 121
  • Мнения: 288
Детето може да се постави на доста по-безопасно и полезно за двигателното му развитие място от проходилката. Проходилките отдавна са отречени, не знам защо продължават да ги натрапват на хората.
+1

# 122
  • Мнения: 697
Ние ползвахме две проходилки, колкото и невероятно да звучи едната я счупи  Shocked,беше доста лека с четири колела, движеше се много лесно с нея, но беше нестабилна, даже два пъти се обръща от нея.В един момент отказа да влиза в нея и аз го пусках да лази, да ходи покрай дивана, леглото, масата, бях обезопасила ъглите .

# 123
  • София
  • Мнения: 1 408
да се консултирам с вас- някакви витамини давате ли на 2-год.мъници?
ние хапваме плодове /и евентуално зеленчуци, ако сме в насроение/, но имайки предвид че са купени, не разчитам да имат голяма хранителна и витаминозна стойност.

# 124
  • Мнения: 493
Единствено вит. Ц давам и то не постоянно, а по седмица, да речем, покрай пиковите моменти за грипни епидемии, смяна на сезона или при трайно разваляне на времето. Peace

# 125
  • Мнения: 288
да се консултирам с вас- някакви витамини давате ли на 2-год.мъници?
ние хапваме плодове /и евентуално зеленчуци, ако сме в насроение/, но имайки предвид че са купени, не разчитам да имат голяма хранителна и витаминозна стойност.
Не давам. Зимата за 1-2 месеца взимаше вит. Д.

# 126
  • Мнения: 2 009
Никога не съм давала витамини. Мисля,че достатъчно може да получи от домашни плодове и зеленчуци,с които за щастие разполагаме. Даже вит Ц не давам,а изстисквам лимон във водата му. Не съм фен на приемането на витамини под формата на таблетки и сиропи.

# 127
  • Мнения: 794
Детски нефролог ни беше казал, че вит.Ц не е много добре да се дава на малки дечица - не помня вече какво точно обясни, натоварвал бъбреците...
Вит.Д давах през зимата за около 2-3 месеца. Иначе, си пие още АМ, та от там му са витамините, освен плодовете. Зеленчуци не яде много, та, не ги смятам тях.

# 128
  • Мнения: 2 009
Аз съм чела,че вит ц под формата на таблетки не трябва да се дава на деца. Руски учени открили,че водел до проблеми с очите в последствие,в много редки случаи дори до загуба на зрение. Не запомних точно по какви причини,просто като факт го запаметих. Трябвало да се дава единствено ампули и то такива,които са за орално приложение,а не от тези,които са за биене на инжекции

# 129
  • Мнения: 493
Давам детски ампули или под формата на сироп, в зависимост от наличностите в аптеката.  Peace По препоръка на педиатъра. И досега, да чукам на дърво, не ми е боледувал изобщо, макар постоянно да го събирам с деца, постоянно сме навън (само в дъжд не излизаме). Яде силна храна, единствено домашно приготвена, макар и с купени продукти, но пък най-доброто на пазара, което може да се намери. Доволна съм към момента, занапред бих продължила по тази "схема".

# 130
  • Мнения: 794
Бравом Ръмжел Simple Smile
И моя момък яде само домашно приготвено, повечето продукти са домашни. За моя голяма жалост, не обича зеленчуци, ама се надявам да му се променят предпочитанията с времето Simple Smile

Сподели по-подробно по каква схема даваш Вит.Ц?

# 131
  • Мнения: 493
Единствено вит. Ц давам и то не постоянно, а по седмица, да речем, покрай пиковите моменти за грипни епидемии, смяна на сезона или при трайно разваляне на времето. Peace
Горе-долу по това се ръководя, което пък се препокрива със ситуациите по-долу:
- Ако е играл с някое болно (или просто със сополи или само кашлящо, но пък напълно здраво, ако питаме майката) дете, поне 2 дни давам на обяд по 1 ч.л. вит. Ц
- При трайно захлаждане (както е сега, от късия ръкав пак на якето се върнахме) - поне 2 дни на обяд по 1 ч.л. вит. Ц
- Ако нещо се закашля или закиха - пак така, пресича го от раз.
- При смяна на сезоните (прехода от есен към зима, от зима към пролет) - давах в продължение на 1 седмица пак по 1 ч.л.

# 132
  • elhovo
  • Мнения: 341
Моето момиче също си хапва доста добре....не давам никакви витамини-прахчета,сиропи,гранулки,нищо...имаме си откъде да вземаме зеленчуци и плодове и доста добре ги приемаме тях,не мисля че е нужно да се тъпчем с други лекарства,макар и да са витамини.когато е била до дете което е било хремаво или кашлящо,просто давам 1 или 2 осцилококцинума и това е,това ни помага доста добре! но пък кажем ли че ще сме болни се разболяваме,макар и да са били винаги сополите,които ни текат 3-4 дни  и толкова.
на моите адашчета пожелавам весел празник утре!!!! Hug

# 133
  • Мнения: 2 009
Адашчета,честит имен ден! Бъдете здрави и се радвяйте на щастливи мигове с близките си. Нека името винаги ви вдъхва кураж,сила и смелост,защото Гергана е не просто наименование,то е титла. Весел празник
При нас в духа на традицията,дойде ли празник и има болен. На Великденаз и Калоян,от вчера Бобо почна да киха. Аман,не може ей така един път за разнообразие да ни подмине. За капак нали пък съм голяма чистница,та реших да изваря помпата за сополи. Така хубаво я стерилизирах,че повече бактерийка няма да се появи по нея-стопих я! Нали съм си с късмет ,пък и в тоя селски град все няма каквото ти трябва,та няма бейби вак в нито една аптека. Сега баш като ми трябва и няма с какво да вадя сополки. Мислите ли,че само впръскване в ноздрата би имало ефект??

# 134
  • Мнения: 697
Ако имаш инхалатор най -лесно и бързо е с него, ако не, пръскаш в нослето и го гушкаш да е изправен, след 5 минути ще изтече секрета.Аз така правех докато беше малък, преди да вземем инхалатор,защото не ми разрешаваше с нищо да му докосна носа.Даваше резултат. Бързо оздравяване и хубави празници.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт