Защо се бие?

  • 1 371
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Дааа, телевизията може да има такъв "ефект". Защо не му пускаш нещо, на видео или DVD - така ще знаеш точно какво гледа и можеш да подбереш "по-миролюбиви" детски.
А за реакцията ти - подобре е наистина да го гушкаш и  да му показваш обич, защото, ако го пляскаш, така става, че за едни може, а за други - не и се обърква.  Peace

# 16
  • Мнения: 3 861
Ето затова не пускам на Калоян съвременна анимация...макар че според мен все пак става дума и за период...Калоян също прави така. Седи, седи и току лупне някое дете с лопатата по главата... Embarassed Пускай му Том и Джери  и подобни филмчрта...

# 17
  • Мнения: 3 034
Ето затова не пускам на Калоян съвременна анимация...макар че според мен все пак става дума и за период...Калоян също прави така. Седи, седи и току лупне някое дете с лопатата по главата... Embarassed Пускай му Том и Джери  и подобни филмчрта...

Така е, наистина е период, но в комбинациа с агресивни филмчета става по-труден.
А да ти кажа и Том и Джери не е от най-спокойните детски...

# 18
  • Мнения: 1 858
И ние сме в такъв период но той бие само мен и баща си. Навъм никога и никой не удря.

# 19
  • Мнения: 1 102
И ние сме с този проблем,вчера даже ходихме на психолог.Психолога каза че детето ми е "информационно натоварено" поради използването на 3 езика едновременно.
съвета и беше да спрем английския,да го водим 2 пъти седмично на плуване.

# 20
  • Мнения: 1 111
  Белинда, като ти прочетох поста първото нещо което щях да те питам беше дали детето гледа въпросния канал.Е, ти си го казала по-нататък.Ние се принудихме да го скрием по същата причина-внезапна агресия, без лоши чувства, просто на детето му бе забавно да повтаря действията на аним. герои без да си дава сметка, че така наранява хората/най-вече нас/.Сега по същата причина му ограничаваме и комп. игри, като му обясняваме, че от тях става нервен, а той ми вика-не от игрите, от детското ставам нервен.....Какво да ви кажа....деца, ама хитрушковци.Иначе добро е детето, най-доброто на света, постоянно му го повтарям, има ефект.

# 21
Детето копира,това,което наблюдава и го учат в семейството.Вместо да търсим причините другаде добре е да се огледаме в къщи.Детето е огледало на дома,колкото и да не ни се иска да е така.

# 22
  • Мнения: 549
временно явление ще отшуми

# 23
  • Мнения: 1 111
  Съдията май няма деца.Ама разбира се, че на 90 процента от децата/щото толкова мисля, че имат лоши периоди/ родителите им се бият вкъщи и постоянно ги учат и те така да правят! newsm10

# 24
за сведение три.Ни изводите,които правя не са от моите деца.Идете в една градинка,сладкарница или на гости и ще видите,че не се бият всички,само тези,които са научени и стимулирани от дома.Не напразно се говори за наследствени побойници.Крушата не пада по далече от дървото-ясно и точно.

# 25
  • Мнения: 1 526
  Съдията май няма деца.Ама разбира се, че на 90 процента от децата/щото толкова мисля, че имат лоши периоди/ родителите им се бият вкъщи и постоянно ги учат и те така да правят! newsm10
Peace
 Според психолозите децата, които проговарят по- късно са по- агресивни. По този начин те в някаква степен компенсират. Разбирасе всичко е много индивидуално.

# 26
  • Мнения: 1 526
за сведение три.Ни изводите,които правя не са от моите деца.Идете в една градинка,сладкарница или на гости и ще видите,че не се бият всички,само тези,които са научени и стимулирани от дома.Не напразно се говори за наследствени побойници.Крушата не пада по далече от дървото-ясно и точно.
Позволи ми да не се съглася! Имаме приятели, с които сме много близки и се познаваме много добре- голямото им дете никога не е посягало, а малкото редовно ступва някое друго в детската. Какво едното го възпитават различно от другото newsm78 или `стимулират само малкия... според мен значение има и темперамента на детето.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
за сведение три.Ни изводите,които правя не са от моите деца.Идете в една градинка,сладкарница или на гости и ще видите,че не се бият всички,само тези,които са научени и стимулирани от дома.Не напразно се говори за наследствени побойници.Крушата не пада по далече от дървото-ясно и точно.
#CrazyКак не се бях сетила по-рано - ама разбира се, че това е причината Twisted EvilНаследствено е!Мъж ми ме млати по 4 пъти дневно минимум, липсват ми зъби и едно око, а аз се чудя защо детето ми удря децата с лопатката в пясъчника smile3555.Ми то ясно бе hahaha
 smile3537

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
за сведение три.Ни изводите,които правя не са от моите деца.Идете в една градинка,сладкарница или на гости и ще видите,че не се бият всички,само тези,които са научени и стимулирани от дома.Не напразно се говори за наследствени побойници.Крушата не пада по далече от дървото-ясно и точно.
Защо говориш глупости,досега не се бях ядосвала на изказване ама това е много  ама много гадно.
Момичето толкова притеснено и загрижено пита а ти едва ли не ги изкара побойници,какво копират моите в къщи,толкова обичани и обгрижвани,не се бием и аз и мъжа ми.
Много деца проявяват даден вид агресия която преминава с времето,в повечето случаи на родителите им идва като гръм защото не са я провокирали с нищо,ако си ядосана на нещо или имаш някакъв горчив личен опит,не го прехвърляй на хора които са загрижени не знам с това изявление какво целиш като знаеш че ще нараниш много майки,които са наистина загрижени
Моля на всички останали да ме извинят за грубия тон.

Последна редакция: нд, 16 апр 2006, 20:26 от Mira(vatan1919)

# 29
  • Мнения: 1 072
Леле, какви драми! Че и психолог! Децата на тая възраст експериментират, те не знаят, че причиняват болка, всичко е изследване на реакции, как ще реагира другото, ако направя аз така и т.н. Това не значи, че вкъщи вижда побои, естествено. Е, насилствените канали за винаги вредни за едно дете, но подобно поведение е повече от нормално на тая възраст...

Общи условия

Активация на акаунт