Вентилационни решетки за врати на стаи.

  • 5 121
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 297
Здравейте ! Жилището в което живея има две стаи с PVC дограма и една с алуминиева. Също така има и изолация отвън. Вътре в стаите с PVC дограма влажността се вдига и въздуха не е много приятен. Трябва си често проветряване. Дали ако сложа вентилационни решетки на вратите положението ще се подобри , защото в тези стаи се спи. Мисля че се слага по една решетка от двете страни долу на вратата като първо трябва да изрежа отвор.


# 1
  • Мнения: 2 270
Трябват ти по - скоро клапи за пресен въздух на PVC дограмата, за да има обмен на въздуха в стаята. Нещо такова.

# 2
  • Мнения: 46 511
Каквото и да правиш е само хвърляне на пари. Накрая пак ще стигнеш до електрически влагоабсорбатор, така че можеш да си спестиш всички мъки и направо да го вземеш  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 6 308
Каквото и да правиш е само хвърляне на пари. Накрая пак ще стигнеш до електрически влагоабсорбатор, така че можеш да си спестиш всички мъки и направо да го вземеш  Simple Smile
Не е точно така. Добрата вентилация не може да я замени никакъв уред. Е, ако е направено като хората, разбира се. В конкретният случай, ако като наемател, на автора не му се влагат много средства, което е разбираемо, може и това да е решението, но ако го правиш за себе си, надали.
В апартамент, в повечето случаи няма възможност да се направи истинска, но варианта с клапите за ПВЦ и трансферни решетки е доста приемлив и работи, стига да не е някакво бетонно бомбоубежище дето тече като река от стените. Laughing

# 4
  • Мнения: 46 511
Вентилацията може да се подобри, но въпросът с влагата няма да се реши.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 308
Вентилацията може да се подобри, но въпросът с влагата няма да се реши.

Ок, така да бъде.  Peace
Нищо, че не съм съвсем съгласен. yes

# 6
  • Мнения: 4 500
Уф, откак сложихме ПВЦ дограми, големи реки се стичат по стъклата  ooooh! Само в хола е дървена дограма, но и тя подлежи на смяна след 2 месеца  Simple Smile
Проветрявам често и така.
Извинявам се на автора, че леко изместих темата му.

# 7
  • Мнения: X
Вентилацията може да се подобри, но въпросът с влагата няма да се реши.

Е как пък преди години (20 и повече) хората нито се оплакваха от влага и мухъл нито електрически влагоабсорбатори имаше въобще.
Още на ниво ремонт в къщи си сложихме от тези клапи на прозорците, под вратите не сложихме прагове а дори поискахме да има 5 мм разтояние а в банята и тоалетната вентилатори с 2 скорости - първата никога не се спира, безшумна е и хаби само 4W, а когато се използва помещението по предназначение се включва втората скорост.
ММ ме убеди защото в началото бях против. Беше ме страх от "Течението". Сега вече мога да кажа че не се усеща, в къщи никога не става такова задушно и спарено както в някои познати, нямам проблем с влага и мухъл нито по стаите нито в банята.
Най-силния довод на ММ беше че с влагоабсорбатор наистина влагата се премахва, но това не ти осигурява кислород и в един запечатан апартамент(спалня) самите ние си издишваме кислорода а от там в помещението винаги липсва свежест. А и ако тези мерки не помогнат винаги може да купим абсорбатор. Ами видя се че няма да се наложи.

# 8
  • Мнения: 46 511
Преди 20 и повече години при по-силен вятър ни гаснеше свещта Laughing Естествено, че нямаше проблем при онези дограми, той идва, когато дограмата затваря плътно. Но на мен не ми върши работа положението с предните дограми.

...вентилатори с 2 скорости - първата никога не се спира, безшумна е и хаби само 4W...
Това да. Въпросът е да има нещо на ток, което да тегли. Но има значение и до конкретната стая. Съвсем не всяка има нужда от такъв уред. В безпроблемна стая всичко върши работа, защото реално нужда няма от нищо. Но ако има влага - прочетете темата за абсорбаторите, там момичетата са пробвали и клапи, и всичко...

Не го разбрах това с кислорода и влагоабсорбаторът. Пускаме до денем. Нощем не работи, шумен е, няма как да се спи на него. Проветряваме по 2 пъти дневно, не мисля, че има проблем с кислорода.

# 9
  • Мнения: 4 500
Дограмата ни в хола е дървена, но не от ония белите старите. Преди 10-12 години я сменихме с нова такава, естествено дърво. В хола никога не е имало мухъл.
В спалнята и в детската откак сложихме ПВЦ избива мухъл в ъглите. И се започва със Саво-то  Crazy

# 10
  • Мнения: X
Не го разбрах това с кислорода и влагоабсорбаторът. Пускаме до денем. Нощем не работи, шумен е, няма как да се спи на него. Проветряваме по 2 пъти дневно, не мисля, че има проблем с кислорода.
Ами в усилията си да ме убеди относно тези клапи, защото аз бях против, ММ такова красноречие извади...
Че как с влагоабсорбатор лекуваме симптома а не проблема, че махаме влагата когато той работи но изолирани добре от околната среда ние си издишваме въздуха и увеличаваме въглеродния диоксид а намаляме кислорода, а при спиране на машинката влажността пак тръгва нагоре и при спане вечер всъщност ще спим в една атмосфера богата на СО2 и влага и бедна на О2 което било вредно. Иначе имахме първо проблем с 2 фирми за дограма - не искаха да слагат клапи. Според тях да си вземеш 5-6 камерна дограма и да я дупчиш за клапа е безсмислено и отказаха независимо че според ММ клапите са английски или френски и надали там са ги измислили случайно и живеят будали които си дупчат дограмите ей така. Трета фирма се съгласи чак. После ни казаха за вентилационни решетки по вратите че трябвало да сложим. Ами не се съгласихме - нали през решетката всичко ще се чува, все едно нямаш врата.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 308

Че как с влагоабсорбатор лекуваме симптома а не проблема, че махаме влагата когато той работи но изолирани добре от околната среда ние си издишваме въздуха и увеличаваме въглеродния диоксид а намаляме кислорода, а при спиране на машинката влажността пак тръгва нагоре
Точно така е. Със и без красноречие. Grinning

# 12
  • Мнения: 46 511
muoil, вашият апартамент просто няма проблем с влагата. Ако сте били без клапи и сте имали реки по прозорците, и след клапите вече ги няма, тогава ще се съглася, че работят. Но сега и ние в едната стая нямаме влага. И без клапи. Ако имаше, щях да си мисля, че е от тях. Просто има стаи без проблем и такива с проблем. И не всички проблеми могат да се решат, затова както лятото пускаме климатик, така зимата влагоабсорбатор. При хора с проблем "течението" е много силно и е невъзможно да се ползват. Това е споделян опит от старите теми. Когато проблем няма, разбира се и течението е леко и не се усеща.

П.П. При спиране на машинката влажността до сутринта е съвсем нормална, т.е. не спим във влага. Само в най-студените дни има лек конденз по прозорците, в такива като днешния например няма нищо. Вратата на спалнята така или иначе стои открехната, детето ми има навика да ходи насън и така съм по-спокойна, че ще я чуя, за 8 часа няма да издишаме целия кислород от апартамента Simple Smile но и затворена да е, тя е е дървена и не е изолирана, така че стаята не е запечатана.

Общи условия

Активация на акаунт