Има ли рускоговорящи мами?

  • 61 008
  • 796
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Сигурно има, аз поне вече се сещам за една - nad_tab  Wink
Аз се отнасям към рускоговорящите, въпреки че майчиният ми език е български (бесарабска българка съм). Родена съм и съм израснала в Украйна, там съм завършила училище, обаче съдбата преди малко повече от 10 г. ме доведе в България, тук съм завършила висшето си образование, тук срещнах съпруга си, тук се роди малкото ми патенце Виктория  Grinning  Та, така ... тук живеем и работим, надявам се така да е завинаги!  Grinning  Хайде, рускоговорящи мами, къде сте?  Grinning

Последна редакция: ср, 17 авг 2005, 21:38 от Kissa

# 1
  • Мнения: 2 274
Рускоговорящи или с руски корен? Аз цял живот съм го учила този език, започна да пиша и да чета на руски... ако  това се брои!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Цитат на: Godzilla
Рускоговорящи или с руски корен? Аз цял живот съм го учила този език, започна да пиша и да чета на руски... ако  това се брои!

 Аз нямам руски корен  Grinning По-скоро рускоговорящи  Grinning мами, които свободно говорят руски, гледат руска телевизия, четат на руски, обичат руската кухня и т.н. Е, може и русофили-майки да пишат в тази тема  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 274
Чета  на руски, харесвам руските сайтове - било то новинарски или други....обожава руската кухня, ама не мога да я приготвям((((( Затова пък си имам приятелка, която ме кани на пелмени и други руски глезотийки! Grinning

# 4
  • Мнения: 1 277
С руския език съм на "вие", но спадам към категорията на русофилите. Почитателка съм на руската литература и детските руски песнички.

# 5
  • Мнения: 2 784
И аз съм от рускоговорящите без руски корен-живяла съм в Коми 2 години,уча руски от 2 клас,без прекъсване,завърших българска и руска филология,фен съм на руските сайтове и на почти всичко свързано с Русия.
След тази самореклама-с 2 думи:бройте и мен:))))

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз не съм точно от руско говорящите, но ми се налага да говоря на руски, защото от година и половина живея в Кишинев.  Справям се криво-ляво. И понеже каза, че си от Украйна, тази събота и неделя за първи път бях в Киев. Очарована съм. Трябва обаче да отида отново, защото два дни са крайно недостатъчни за да се види всичко, което предлага този красив град.

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И аз да се причисля към рускоговорящите - 11 години в руска гимназия. Страшно уважавам всичко руско, имам богата руска литература, много и всякакви руски песни. В съседния апартамент до нас живее младо семейство украинци, та честичко ми се случва да се възползвам от руския. Много съм доволна, когато не ми вярват, че руския не ми е роден, щото го говоря без акцент.

# 8
  • Враца
  • Мнения: 158
Бройте ме и мен.
Аз съм наполовина рускиня,гражданството ми е руско,родена съм там и първите 7 години съм живяла в Русия.И българския и руския ги говоря еднакво добре и естествено не съм безразлична към нищо руско!!! Laughing  Laughing  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
И двамата с мъжа ми сме русофили. Той е завършил руска гимназия, а аз много харесвам езика. Чета на руски всякаква литература, сега предимно техническа, харесваме руските песни, имаме страшно много на компа, обожаваме руските филми. Grinning . Руските сайтове определено според мен в по-голямата си част са по-хубави от българските!

# 10
Цитат на: shoshi
....за първи път бях в Киев. Очарована съм. Трябва обаче да отида отново, защото два дни са крайно недостатъчни за да се види всичко, което предлага този красив град.

Наистина е хубав град. Че даже се бях загубила там Embarassed (в метрото) ама си и бях келешче (на 15 години) Въобще имам хубави спомени от визитата ми там. Харесват ми доста руски неща. От 3 дена мъжо ми надува главата с песента за Чибурашка и Крокодила Гена Grinning

# 11
  • Мнения: 2 655
И аз до скоро /около 5-7 години/ бях от тях-рускоговорящите. С това заработвах стотинките като студентка.  Embarassed Мисля, че вече доста съм го позабравила този език, но щом има преброяване тук съ.... Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 10 292
E няма начин и аз да не се включа  Wink  
Ако на някой му се ядат пелмени а не може да си ги приготвя, в Билла продават готови, само ги сварявате, добавяте масло и сметана и сте готови! Само не си купувайте тези на Мис Каприз, другите са по хубави  Wink
А ето ви и линк за хубав руски портал, тук можете да намерите всякаква интересна информация. http://yandex.ru/

# 13
  • Мнения: 2 274
Цитат на: nad_tab
E няма начин и аз да не се включа  Wink  
Ако на някой му се ядат пелмени а не може да си ги приготвя, в Билла продават готови, само ги сварявате, добавяте масло и сметана и сте готови! Само не си купувайте тези на Мис Каприз, другите са по хубави  Wink
А ето ви и линк за хубав руски портал, тук можете да намерите всякаква интересна информация. http://yandex.ru/

Ами тестото не го уцелвам нещо....
А моите любими руски сайтове са:
eva.ru
woman.ru
passion.ru
mama.ru

 и новинарските
newsru.com
gazeta.ru
utro.ru
dni.ru

# 14
  • Мнения: 1 077
ВКЛЮЧ Grinning
И аз.
Русофил по брак...
И отпреди това...
Учих руски от 3 до 12 клас и всичките ми учители са ме въвличали в материята... После и в университета...Руски...Литература...
Уф, обхвана ме носталгия по университета сега...
Да си езковедствам по цяаааал ден...

Я помню чудное мгновение... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт