Сватба в чужбина (бълг. граждани)

  • 4 320
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 836
Здравейте, мами Simple Smile)
Имам нужда от малко помощ - някой организирал ли е или поне присъствал ли е на бълг. сватба в чужбина ?
Искам да направя нещо различно - по-интересна сватба и то извън България .
Църквата и ритуала ще си минем в България, но за сватбата си я представям на някое интересно място из Европа .
Моля, дамите, които са си правили сватбите извън Б-я да съдействат с идеи

Последна редакция: ср, 23 мар 2016, 09:27 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 104
Не съм присъствала, но съм виждала много интересни идеи... като например на плажа .. даже на гръцкият остров Закинтос си има островче за сватби потърси в гугъл очарователно е! Друго идея - може би в някой красив парк с езерце .. зависи си и от държавата .. всяка си има инукални месетенца. Идеята ти ми харесва. Дръзко, но много романтично. Успех Simple Smile  bouquet

# 2
  • Мнения: 832
Прекрасна идея, но се замисли, как ще пътуват гостите,ще можете ли да им поемете пътя и спането им...,ако има проблем по границите...??? Времето е много размирно в момента...

# 3
  • Мнения: 3 595
Каква е тази обсебеност сватбата да се прави според гостите? Ами те ако искат да е в кварталното кафе, за да не мръднат и метър от тях и да не дадат една стотинка за такси там ли трябва да е сватбата? Който иска и може - посещава я, който не иска и/или не може - не. Толкова. Младоженците си знаят кой им е супер важен и ако тези хора не могат да дойдат могат да поемат техните разходи поне (или естествено на всички ако имат възможност и желание). Но всеки път с това гостите та гостите, еми да не си направят мечтаната сватба хората, защото гостите ще са обезпокоени...

# 4
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
благодаря, че се включихте - относно гостите ( тесен кръг около 10-20 души) ,
 а дестинацията - да, Гърция е вариант ( хем по-близко до Бг, хем ще е по-изгоден) , но си мисля и за Италия може би или Кипър .
Гледах варианти в интернет, но ми излзиат 2-3 фирми ,които работят само с гръцки агенции ...
Затова, ако някой може да ми даде съвет къде да търся или дали Ваш познат е организирал нещо подобно, ще съм благодарна много  bouquet

# 5
  • Мнения: 104
Здравейте,
благодаря, че се включихте - относно гостите ( тесен кръг около 10-20 души) ,
 а дестинацията - да, Гърция е вариант ( хем по-близко до Бг, хем ще е по-изгоден) , но си мисля и за Италия може би или Кипър .
Гледах варианти в интернет, но ми излзиат 2-3 фирми ,които работят само с гръцки агенции ...
Затова, ако някой може да ми даде съвет къде да търся или дали Ваш познат е организирал нещо подобно, ще съм благодарна много  bouquet

Баща ми е видеооператор, и скоро снима сватба в Кипър. Имаше над 100 гости, българска сватба. Беше направена просторно местенце не знам точно какво беше но беше много красиво и не беше заведение. Сватбата са си организарали сами, единствено май за декорирането бяха наели фирма, кипърска.

# 6
  • Мнения: 832
Каква е тази обсебеност сватбата да се прави според гостите? Ами те ако искат да е в кварталното кафе, за да не мръднат и метър от тях и да не дадат една стотинка за такси там ли трябва да е сватбата? Който иска и може - посещава я, който не иска и/или не може - не. Толкова. Младоженците си знаят кой им е супер важен и ако тези хора не могат да дойдат могат да поемат техните разходи поне (или естествено на всички ако имат възможност и желание). Но всеки път с това гостите та гостите, еми да не си направят мечтаната сватба хората, защото гостите ще са обезпокоени...
Убедена съм ,че всички гости биха искали да присъстват на сватба на гръцки остров , но колко от тях ще имат възможност да си покрият пътните и спането...??? Аз за това питам авторката дали са помислили как стоят нещата с пътя и спането и храненето на гостите...,защото, ако са средно статистически българи,едва ли ще имат едни излишни 1000лв да речем,ако не и повече за да си позволят да отидат... Виж ако гостите са ,,паралии,, ,това вече е друг въпрос....

п.с. Авторке с какъв бюджет разполагаш - от там трябва да започнем според мен...?

# 7
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
благодаря, че се включихте - относно гостите ( тесен кръг около 10-20 души) ,
 а дестинацията - да, Гърция е вариант ( хем по-близко до Бг, хем ще е по-изгоден) , но си мисля и за Италия може би или Кипър .
Гледах варианти в интернет, но ми излзиат 2-3 фирми ,които работят само с гръцки агенции ...
Затова, ако някой може да ми даде съвет къде да търся или дали Ваш познат е организирал нещо подобно, ще съм благодарна много  bouquet

Баща ми е видеооператор, и скоро снима сватба в Кипър. Имаше над 100 гости, българска сватба. Беше направена просторно местенце не знам точно какво беше но беше много красиво и не беше заведение. Сватбата са си организарали сами, единствено май за декорирането бяха наели фирма, кипърска.

Йеей, готино Simple Smile))) Ще Ви пиша скоро за координатите на Вашият баща  Wink Щом има опит и с международните сватби  Laughing
Благодаря, че споделихте - макар да ми се вижда сложно , на място , на което не съм била да организирам сватба без предварителни уговорки с агенции newsm78

# 8
  • Мнения: 2 836
Ехх моля Ви evil_witch666 - за гостите , НЕ са паралии , както и аз НЕ съм
Като гледам в Б-я по черноморието как вървят цените , мисля си, че даже по-евтино ще ми излезе извън страната  Laughing
Все пак не искам сватба на Малдивите, така че някак си частта с "паралиите" е неуместна Wink Ние си поемаме разходите, затова и скромен кръг

# 9
  • Мнения: 832
Zlatna_ribka
Да разбирам ли,че щом ще минете църквата и ритуала в България, реално празненството ли искаш да е там, или тук църква и подписване - без ресторант и след това тръгвате натам веднага или и в Бг. има ресторант,или и там църква ....как ти е идеята точно???

# 10
  • Мнения: 2 836
Zlatna_ribka
Да разбирам ли,че щом ще минете църквата и ритуала в България, реално празненството ли искаш да е там, или тук църква и подписване - без ресторант и след това тръгвате натам веднага или и в Бг. има ресторант,или и там църква ....как ти е идеята точно???



Идеята ми е сватбена церемония извън Б-я : формално подписване, ресторант, арка на плаж или някъде на живописно място, хотел за гостите и т.н.

# 11
  • Мнения: 21
Преди няколко години ходих на сватба на ето това място http://www.caprocat.com/en/gallery-luxury-hotel-mallorca.html. Спахме в друг хотел, само тържеството беше в този. Уникално място. Самият престой в Испания ни излезе по-евтино отколкото в Златни пясъци примерно.

# 12
  • Мнения: 2 836
Преди няколко години ходих на сватба на ето това място http://www.caprocat.com/en/gallery-luxury-hotel-mallorca.html. Спахме в друг хотел, само тържеството беше в този. Уникално място. Самият престой в Испания ни излезе по-евтино отколкото в Златни пясъци примерно.

Вълшебно е , нали може да Ви пиша на лично за няколко въпроса  bouquet

# 13
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Наши познати правиха сватба на Санторини, не сме присъствали лично, тък като не сме особено близки. Те поеха пътуването на всички роднини от страна на жената (латвийка), хотелите са били плащани от гостите. Английските роднини (на мъжа) са си поели разходите сами. Бяха очаровани от мястото, по-голямата част знам ,че са си организирали сами. Излязло им е поне двойно по-евтино от Германия (където живеят сега).

Определено бих помислила какво бих правила с по-възрастни гости (например някоя почти неподвижна баба, която освен това може и да няма задграничен паспорт) и кой ще поеме разходите по пътуването. Гърция е относително лесно, защото общо взето, ще може и с кола, но Италия, Франция, Испания, няма как да стане. Хотелът, ако си мислела да го правиш на морето, а не живеете там, пак е трябвало да го платят, та за хотела не бих се притеснявала.

# 14
  • Мнения: 2 836
Наши познати правиха сватба на Санторини, не сме присъствали лично, тък като не сме особено близки. Те поеха пътуването на всички роднини от страна на жената (латвийка), хотелите са били плащани от гостите. Английските роднини (на мъжа) са си поели разходите сами. Бяха очаровани от мястото, по-голямата част знам ,че са си организирали сами. Излязло им е поне двойно по-евтино от Германия (където живеят сега).

Определено бих помислила какво бих правила с по-възрастни гости (например някоя почти неподвижна баба, която освен това може и да няма задграничен паспорт) и кой ще поеме разходите по пътуването. Гърция е относително лесно, защото общо взето, ще може и с кола, но Италия, Франция, Испания, няма как да стане. Хотелът, ако си мислела да го правиш на морето, а не живеете там, пак е трябвало да го платят, та за хотела не бих се притеснявала.

Благодаря за споделения коментар  bouquet Значи не са българи, не са тръгнали от Б-я за Гърция - цените ще са по-различни в такъв случай за транспорт

Общи условия

Активация на акаунт