Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Моето дете е на 4 години и като е било болно съм изчаквала , но винаги след изчакването става по-зле, затова аз ви препоръчвам ако детето ви е болно не се чудете а го водете на лекар и ако ви изпишат антибиотик го купувайте и го давайте , защото ние с детето ми два пъти сме лежали в болница с пневмония и е много страшно, дано не се случва на никой, а хомеопатичните лекарства хич не ни действат ,скорошно оздравяване
Този ти съвет за 'купувайте и давайте' хич не ми се нрави 

Защо? В случай, ако лекар предпише антибиотик, естествено, че трябва да се дава.
Аз лично недолюбвам антибиотиците. Гнойната ангина на сина ми бе излекувана само с хомеопатия. По темата спирам да пиша, защото току виж се развихрил лют спор.

Аз също съм против антибиотиците, но понякога се налага. Имам доверие на лекарката ни, тя ги предписва само след изследвания, антибиограми и т.н., та това имах предвид. Не съм имала намерение да вихря люти спорове.   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 922
Не съм имала намерение да вихря люти спорове.   bouquet
Аааа, не съм казала такова нещо   bouquet
Аз се опасявах от евентуални произхождащи спорове, а не по повод твоето мнение  Peace

# 17
  • Мнения: 928
Днес педито потвърди вирусна инфекция и при нас. Моят син кашля, има сополки, вдига Т и има леко разтройство.
Изписа ни Проспан за кашлицата, Виброцил за носа (а ако не му действа, друго), Осцилококцинум на 6 часа по едно, а утре 2 за целия ден, витамин C, калциев глюконат по 1 ампула разделена на 3 части, 3 пъти дневно и когато температурата се повиши над 37.5 Панадол. Също шипков чай и запичащи храни. Ако до 3 дни продължава да поддържа Т ще ни изпише антибиотик  Tired

# 18
sorry za latinicata , no nqmam kirilica
Ta otnosno virusa, ot v4era kashlqme, dnes temperatura, preid malko povyrna......shte vidim kakvo ste ni izpishat
a tykmo si misleh , 4e taiz godina gi presko4ihme gripovete

# 19
  • Мнения: 1 685
В нашето семейство първо се разболя баткото, след това таткото и на края - бебето.И тримата минаха през антибиотик.
Познаваме се с мъжа ми от повече от 10 години.За първи път, видях сега, да го преглежда лекар и да пие лекарства.Мъчи се няколко дни да му размине с Фервекс, но нищо не постигна.Изписаха му по-лек антибиотик.Два дни след спирането му, пак вдигна температура.В момента пак се мъчи с парацетамол да оправи положението.
При децата, педиатърката направо изпраска Зинат.Бебето го пробвахме около 5 дни със имуномодулатор, нищо не постигнахме.

# 20
  • Мнения: 5 647
Не се притеснявай и моята кукла беше до вчера така. Имаше Т и от време на време прокашляше.

# 21
  • Мнения: 435
Благодаря ви много   bouquet  bouquet  bouquet
Ще направим една снимка на гърдите за всеки случай  Hug

# 22
  • sofia
  • Мнения: 769
Благодаря ви много   bouquet  bouquet  bouquet
Ще направим една снимка на гърдите за всеки случай  Hug
Меркуриус е подходящ за състояния като ангина с налепи или гнойна, хрема с жълто-зелени сополи, възпалителни процеси с гнойна симптоматика...
А защо и как вашия хомеопат не во е казал че има подходящи температуро понижаващи като Белла дона, Ferrum fosphorikum... не мога да си го обясня.
За Нурофена съм писала и преди - ибопрофена е силно токсичен и не трябва да се ползва дори при възрастни безогледно. Изключително бързото понижение на Т е изключителен шок за организма, особенно в развито болестно състояние..., така че не вярвайте толкова на листовките и рекламите.

# 23
  • Мнения: 435
Да си призная честно , той доктора ми каза за Беладона  Embarassed , но в аптеката беше свършила .
Аз четох , че трябвало само едно лекарство да се взима , а не да се месят  Rolling Eyes  newsm78.
Дъщеря ми вчера изкара без температура и беше добре  bowuu. Днес за сега е кукуряче Grinning
За нурофена вече ще знам !
Благодаря   bouquet

# 24
  • Мнения: 928
Да си призная честно , той доктора ми каза за Беладона  Embarassed , но в аптеката беше свършила .
Аз четох , че трябвало само едно лекарство да се взима , а не да се месят  Rolling Eyes  newsm78.
Дъщеря ми вчера изкара без температура и беше добре  bowuu. Днес за сега е кукуряче Grinning
За нурофена вече ще знам !
Благодаря   bouquet

Искам да те попитам загубиха ли апетит децата и с какво ги храни? Голям проблем ни е това - вчера е изял половина бисквитка и 1-2 солети. Днес сме на Лечебна Хумана и е изпил общо за деня 100 - 150 мл. На каша не иска въобще Sad
Ох, ужасно е това неядене  Cry

# 25
  • Мнения: 435
Изгуби апетит да , но си хапва поне малко от любимите храни Simple Smile Давам й да ми помага да готвим и после да си го опита  Wink или готвя нещо което не е яла да пробва нов вкус  Simple Smile. Харесват й студена краставица , картофена супа , палачинки , баница , пържени картофки ...  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт