Чухме сърчицето вече, на НОЕМВРИйското човече!- Тема 2

  • 40 460
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 284
Ехааа, много пишете, момичета! Добре дошли на новите майчета!  bouquet
AMAEBG,за лекаря капризи не са при мен, по-скоро голямо притеснение и ми трябва търпелив и внимателен доктор, който да има търпение да обяснява, а не някой темерут. 3 години ходя по всякакви лекари, имах много тежки проблеми и се нагледах на отвратително отношение.Сега ми се иска човечен лекар, който наистина да разбере през какъв ад минах и да е внимателен, а не да ме ръчка все едно осеменява крава (извинявам се за грубия израз, но така се почувствах онзи ден на прегледа) .Дано и на мен да ми хареса Билчев, поне на външен вид определено ми хареса  newsm53

Относно как го възприема родителското тяло- на баща ми не съм казала, само на майка ми, а тя като всяка уважаваща себе си акушерка, която знае колко неща могат да се объркат, вместо да се зарадва, постоянно е на тръни. Очаква се, че аз ще я тормозя с въпроси и притеснения, а то се получава обратното.  Grinning Алексче23, дай и малко време, тя като всяка майка, първо трябва да се притесни, после като види пухкавия вързоп, ще и минат всички притеснения.  Hug
Мечи, Токуда е частна болница, не вярвам да те върнат, всре пак раждането е над 2000 лева и те печелят от това. Прочети в темите за Токуда, за да си по-сигурна, или още по-лесно- звънни на регистратура, там ще ти кажат. Що се отнася до другата лекарка, предполагам, че няма да и стане приятно, но в крайна сметка важното е ти да си спокойна.
Annnnni и аз съм с две неуспешни бременностти и идеално разбирам притесненията ти. Майка ми също много тежко го прие и даже се чудих дали да и казвам, но реших, че тя ми е най-близкия човек и трябва да знае. Трудно е да не мислиш лошото, когато вече се е случило веднъж , но колелото се върти, на никой не се случват само лоши неща  Hug Иди и по-раничко на преглед, ако ще се почувстваш по-спокойна. Зацапванията не са хубави, но не са фатални в повечето случаи. А и може да е от свещичките, както казваш. Много, много силно те прегръщам и вярвам, че ще се наредят нещата! Hug
Момичета, сложете си по една линийка, че е трудно да се следи кой докъде го е докарал с точката Laughing

MJI, чул те Господ, дано да се задържи Praynig Чочи е точка- боец, знам си аз!  Laughing А ти не се натъжавай за майчето, тъкмо срещата ви ще е още по-емоционална.



# 61
  • Рим
  • Мнения: 182
Здравейте, уважаеми!  Hug

Моят преглед мина, но си е още раничко, и аз отидох единствено за собствено успокоение преди пътуването. Видя се сак с размери 16х6,1 мм, но още е рано за ембрион и прочие. Размерите на сака отговарят перфектно на "възрастта" на бременността, каза. Всъщност, официално имам час за преглед след 2 седмици, когато ще съм в 7+1 (днес съм 5+1). Дотогава си чакам и туй то.

Докторът ми рече да пътувам спокойно, защото добре се е имплантирал сакът - обясни ми, че ако нещата не са наред, дори да се опна да лежа неподвижна в очакване, ще се приключи, тоест нямам повод на този етап да не пътувам, тъй като нямам зацапвания, ЧХГ последно бяха добре. Препоръча ми, най-вече за мое спокойствие, да слагам вагинално прогестерон, докато съм на на път, в движение, тъй като спомага за отпускането на матката.

Та, какво ми остава, освен да си чакам  Simple Smile  Ще го мисля и ще се чудя, то е ясно, ама има ли избор?  Innocent

Дано всички да са добре, междувременно! Приятна вечер на всички!

# 62
  • София
  • Мнения: 216
Момичета, не знам дали някоя от вас се е сблъсквала с тоя проблем, ама аз все пак да питам, че съм доста притеснена. Преди 3-4 години се "залюбих" с вагиналния хепрес по време на едно море. От тогава ме е навестявал още 2 пъти, когато съм под стрес най-вече. Всеки път го лекувам с Ацикловир таблетки и кремче.
Сега пак ми се е появил, на доста гадно място, не се вижда изобщо, но аз го усетих по болката и като взех огледалце... лелееее, как съм цъфнала  #Crazy Та... утре сутринта се чудя дали да се обадя на мойта гинеколожка, или да тичам направо към спешното на Шейново, не знам просто... И не знам какво може да стане на бебо. Оффф, ужас... Аз заради него ще раждам секцио, ама изобщо не очаквах, че ще ми се появи баш сега...
П.П. Единственото, което разбрах от инфото в нета, е че щом е рецидив, не е толкова опасен, защото организма вече има антитела...

Последна редакция: чт, 24 мар 2016, 23:41 от Shana777

# 63
  • Мнения: 473
Момичета, актуализирах първа страничка. Добавих и новите мами. Добре дошли, лека и безпроблемна бременност ви желая!  Hug

Помните, че бяхме писали в началото на предната тема какво да се яде и какво не по време на бременност. Сетих се за още нещо, което мисля че пропуснах да спомена, ако не се лъжа и това са дробчета. Трябва да се избягват поради високото съдържание на вит. А. ММ днес купил и сготви, аз ядох само то пипера и гъбите, та се сетих.  Simple Smile

Тази вечер за последно ще пия антибиотик и от утре ще се спасявам пак с натурални методи. Дано този път не стигам до спешното. ММ ми e купил джинджифил (малко се е поулял  Laughing) и утре ще видя кои са най-ефикасните методи за лечение с него.


Shana777 докато сме бременни ни отслабва имунната система и затова всички гадости избиват, аз затова вече цял месец се боря с тази кашлица. На мен ми се появи и малко кандида.  Close Лошото е, че някои лечения не се препоръчват на този етап от бременността. Обади се на гинеколожката и се посъветвай с нея.

# 64
  • Мнения: 192
Вчера не успях да звънна за час,но днес вече ще звъня. Не ме притеснява нищо друго освен,че миналия месец ми се беше появила кандида. Лекувахме я уж,но сега ще пускаме изследване и дано всичко се е изчистило. Нямам симптоми като преди вече,та дано сме я изчистили тая гад и да не се занимавам с това. ☺

# 65
  • Мнения: 3
Здравейте на всички Simple Smile
И аз се включвам в темата - казвам се Инна, на 28г съм,от Пловдив, първа бременност и много се вълнувам. Преди 5 дни бях на преглед - 7г.с , термин на 3.Ноември, 4.8мм беше точицата Simple Smile За първи път съм в този форум и още ми е малко непознато, но много ще се радвам да ви чета и да споделяме. Понеже ще ходим на една кратка екскурзия в Италия - та се чудех има ли някакви специални неща при летене със самолет или всичко си е нормално?

# 66
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 826
Йее, най-сетне някой от Пловдив!  Laughing Мислих, че сама ще си кисна тука хаха.

Добро утро! Аз съм по-добре, не ми се гади и съм сууупер гладна (най-накрая).  Blush
Днес ще си запазвам час за вторник, да видим точката расте ли.  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 129
 Lara8 , и аз съм с кандида, питах доктора, той каза че е леко и да си направя 1,2 промивки вагинални със сода. Но по принцип каза, ако е спешно има какви лекарства да се изпишат толкова, на на този етап да пробвам това.И даже три дена си правих, ще видя как ще се чувствам.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 123

"Тази вечер за последно ще пия антибиотик и от утре ще се спасявам пак с натурални методи. Дано този път не стигам до спешното. ММ ми e купил джинджифил (малко се е поулял  Laughing) и утре ще видя кои са най-ефикасните методи за лечение с него. "

Lara8, аз бих споделила моята рецепта с джинджифил -  избирам 1 средно голям корен, 2 лимона и около 700 гр. мед /1 буркан/. Измивам лимоните много старателно, обелвам корена и го настъргвам на рендето /ситното/, така се отделят "конците", лимоните нарязвам на ситно и обърквам всичко. Оставя се  в хладилник поне 12 часа, после може и да не се държи там и всеки ден си разтварям от тази смес в чаша топла вода. Другият вариант е само джинджифил и мед в буран и отделно да си цедиш лимонов сок, колкото искаш и да си ги смесваш.  Peace

# 69
  • Мнения: 466
Lara8,  добави ме и мен, че ме няма на 1 страничка. С термин 19,11 второ бебче.

АЗ официално съм болна, лечение  с мен, лимон и джинджифил. 
Иначе от първи преглед док изписа ортомол натал, отделно аспирин протект и дуфастон 2пъти дневно.

# 70
  • Мнения: 33
Момичета, честито Благовещение! Нека всички, които в днешния ден сме бременни, успеем да износим и родим здрави рожбите си!

# 71
  • Мнения: 37
@Mihaela_MT И аз съм по същия начин, но имам едно момиченце на 2г 8м. Декември направих спонтанен аборт в края на 5та седмица. Сега с мм пробвахме точно 2 пъти ( като 2рия път беше 1 седм. След предполагаемата овулация – смятана по календарче, не с тест) ... последен РМЦ 2.02 на 9.03 бях на преглед и нищо не се видя, на 18.03 вече се видя точица, но много малка – 3.5мм. Според док съм била с много късна ОВУ и е станало при втория път без предпазни мерки... Малко съм притеснена, защото кръвния тест беше с висока стойност 1300 ( а според док трябваше да е около 600) ... но ще видим. Пак съм на преглед на 1.04 и тогава ще се разбере какво става.

Добре дошли на новите мами Simple Smile
Аз от няколко дни съм отпаднала и ми е лошо почти постоянно. За сега хапвам нормално, но с това гадене е много ужасно. С предната бременност ходих на работа почти до края ... но сега мисля да почивам повече. Работещите мами как мислите да процедирате?

Последна редакция: пт, 25 мар 2016, 09:57 от avi4ka

# 72
  • Мнения: 101
Здравейте момичета. Аз днес съм тотално различна. Една енергия, едно чудо. Хвърча из къщи за радост на ММ.
За казването на родата, все още не сме казвали на никой. Ще ходим на гости тази седмица и ще им кажем личчно.
Ани и според мен трябва да идеш на преглед веднага, междудругото и аз съм от Свищов. Много се раздвам да видя още някой от родният ми град  newsm68. Нека си те види доки и да се успокойш.
Аз днес си взвх хапченацата, ама те едни хаповеее #Shocked на три си ги чупя, за да ги преглътна  Joy
Mihaela_MT добре дошла. Лека и безпроблемна бременност Simple Smile
Супер Simple Smile Ти къде ходиш на лекар и в Свищов ли си живеете ?
Сега живея в Горна Оряховица. Иначе с предната си бременност ходех при Маринов на консулации и после родих в Плевен.

Близо си до мен Simple Smile
Нека всичко се нареди, може да направим една среща Simple Smile

# 73
  • Мнения: 473
Добро утро момичета!  bouquet
kuku5757 добре дошла и лека и безпроблемна бременност ти желая!  Hug

Lara8 , и аз съм с кандида, питах доктора, той каза че е леко и да си направя 1,2 промивки вагинални със сода. Но по принцип каза, ако е спешно има какви лекарства да се изпишат толкова, на на този етап да пробвам това.И даже три дена си правих, ще видя как ще се чувствам.

Това за содата съм го чела и ако се усили ще го пробвам. Другия метод за борба е спазването на диета, това в случай, че нищо не помага и ако трябва да се проведе лечение, кандидата трябва да се намали за да има ефект (зле ми става вече като чуя за диети  #Crazy). От както съм бременна не съм яла нищо със захар.


Lara8, аз бих споделила моята рецепта с джинджифил -  избирам 1 средно голям корен, 2 лимона и около 700 гр. мед /1 буркан/. Измивам лимоните много старателно, обелвам корена и го настъргвам на рендето /ситното/, така се отделят "конците", лимоните нарязвам на ситно и обърквам всичко. Оставя се  в хладилник поне 12 часа, после може и да не се държи там и всеки ден си разтварям от тази смес в чаша топла вода. Другият вариант е само джинджифил и мед в буран и отделно да си цедиш лимонов сок, колкото искаш и да си ги смесваш.  Peace

Благодаря ти! Ще я пробвам!

# 74
  • Мнения: 13
Здравейте момичета!Честита нова темичка,много е хубава !  Simple Smile Ама сте активни...докато ви изчета стана обяд,дано да сме все така и заедно докрая!  Hug
Аз утре съм официално на преглед,но нещо се бях панирала и аз и отидох в сряда при една гинеколожка ей така за успокоение-имаме си сърдечна дейност,при нея показа ,че си отговаря на седмиците-8 г.с+6 д,а уж беше със седмица назад!Е утре моя си доктор,който ме следи ще каже,надявам се всичко да е наред.  Praynig
Шана777 аз съм с генитален херпес ,по принцип и аз го мажех с Ацикловир,но сега не може.С първата бременност АГ ми каза да си го търпя и ако около термин се появи ,трябвало да съм секцио,което много ме уплаши,защото много рисковано ми изглеждаше-може да се появи,може да не се .... И през целия 9-ти месец пиех Л-лизин(хранителна добавка) и слава Богу не се появи и раждах нормално.Сега пак ми се появи преди две седмици и изчезна,нищо не съм пила или мазала,не знам с тази бременност как ще процедираме,но наистина е опасно ако ти се появява за първи път през бременността,ако е рецидив не е страшно,освен ако се появи по време на раждането.
А за Утрогестана,при мен макар и вагинално да го слагам си имам ужасно главоболие и гадене ,но няма начин,трябва да устискаме докато е нужно .
Засега това от мен,утре ще намина след прегледа.Успех на всички ,на които им предстоят прегледи,на останалите спокойствие и по-малко гадене и умора  Hug

Общи условия

Активация на акаунт