Голямото ОКТОМВРИйско бебче пюре си хапва вече

  • 66 239
  • 721
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 215
Минахме прегледа, но за съжаление нашата педиатърка отсъства и не можах да се свържа дори по телефон, а тя е хомеопат и съмбдоволна, но уви. Бяхме на частен преглед, лекарката каза,че е вирусна инфекция и да очаквам и диария скоро, също имаме и червено гърло. Утре сме на контролен,но е голяма мъка, температурата не спада, малкия е страшно отпаднал, давам му глюкоза със спринцовка, за да не се обезводни. Иначе ни предписаха натриев цитрат за повръщането и суметролин за гърлото, но ако почне диария, казаха, че сме за болница и системи. Мн.се притеснявам и ме еяд, че личната ни не вдига телефон. Може би щеше да ни помогне с хомеопатия. Направо ми се свива сърцето като слушам как тежко въздиша и едва мига с очички, дано утре да е малко по- добре.

# 691
  • Мнения: 99
Относно кръвните изследвания да ви попитам...

Нашата педиатърка ни каза да дадем кръв на ГЛАДНО  Shocked ,сутринта да пропусна да го нахраня преди лабораторията. Това няма как да стане, тъй като той яде през 2, 3 часа дори и нощем и ако не му дам да цока ще опищи махалата.

Тя каза, че ако не е на гладно, резултатите няма да са съвсем точни.

Kalina , тъй като се притесняваш за резултатите, вие на гладно ли дадохте кръв.

Също така педиатърката каза, че децата не ги боляло като им взимат кръв от пръстчето. Това вярно ли е? Наистина ли не усещат боцкането?

Някой тук беше споменал, че в чужбина не назначавали такива изследвания. Много ми е чудно защо там не го правят, а тук дето пищят, че няма пари за здравеопазване, ги има тези изследвания.., а и ваксините са задължителни.. странно ми е...

И на нас ни дадоха направление за детски нефролог, без да съм го искала аз. На диагноза пише-рутинно изследване на здравното състояние.

# 692
  • Мнения: X
moony26, съжалявам, че е зле малкия  Sad Дано да има бърз ефект от лекарствата и да ви се размине болницата! Не съжалявай толкова за ЛЛ, ако е сериозен вирус, едва ли щеше да се оправи само с хомеопатия!

kinglis, не сме давали кръв на гладно. Струва ми се безумно да ти кажат да заведеш бебе на гладно  Shocked Симона не яде през нощта, но е абсолютно невъзможно да се събуди сутрин и да я замъкна по лаборатории преди да е яла  #Crazy

Тя наистина не плака изобщо и двата пъти като й взимаха кръв. Изобщо не разбра какво става май!


# 693
  • Italia
  • Мнения: 705
Да, и Йоанка днес изобщо не усети,че я боцнаха. Капна й малко кръв на дланта и тя се опита да се заиграе с нея. Лаборантката се шегуваше,че е калинка  Laughing явно наистина не ги боли  Peace
Аз я нахраних в 6.30,а кръв й взеха в 9.00. Гладна е абсурд да отиде.
Съжалявам за болното бебенце,бързо да се оправя  Praynig
А,допълвам се-не помня кой ми каза сутринта,че не може да се дава урина след ваксина. Днес попитах и лаборантката и педиатъра,като и двамата ми казаха,че нямало значение това...т.е.мога утре да се пробвам да събера от урината  Rolling Eyes

# 694
  • Мнения: 3 196
Moony, много съжалявам, че детенцето е толкова зле, дано се оправи бързо. Изобщо, ама изобщо недей да съжаляваш, че не го лекувате с хомеопатия. Не съм наясно, но не мисля, че тя би подействала по-бързо от другите лекарства, все пак важното е детето да се оправи. Те за едни глупави бактерии изписват антибиотици и без децата да се чувстват зле, а твоето щом е така отпаднало, най-важното е да се оправи бързо!  Hug

Калина, Дани като почне да мрънка, не бързам да й давам да яде, но като почне да става непоносима я храня без да гледам час. После става друго бебе  Laughing

Дадоха ни направление за ехограф на коремните органи, не съм забелязала дали пише някаква диагноза, но не вярвам. Искай си, не е платен прегледа.
Кръв и урина не сме давали на гладно. Кръв й взеха от пръстчето и изобщо нищо не усети, беше наобяд, защото тогава ни беше консултацията и не е имало проблем. Не виждам как ще я изведа гладна от нас Simple Smile
А урина взех след сутрешното хранене, пак не на гладно.

# 695
  • Мнения: 1 734
Moony, дано да се оправите бързо. Стискам палци да ви се размине болницата.
И аз мисля, че не ги боли. Ния въобще не разбра,че й правят нещо. Само започна да мрънка накрая, че лаборантката й държеше ръката, а тя искаше да й вземе гривната и не успяваше с една ръка. Grinning
Само ме е яд, че не искат да ми дадат направление за ехограф- първо трябвало изследванията, после пък беше причината, че трябвало да я водя в отделението за рентген, болни имало... сама ме забаламосаха, но ще почакам още малко и ще ида на ЛЛ да му се скарам.

# 696
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 379
Kinglis,аз също зададох този въпрос на педиатърката ни и тя каза,че при децата не важало правилото за вземане на кръв на гладно.Не знам какъв е принципа,но може би го имат в предвид от лабораторията,че изследването е за детенце.
Валери също не усети игличката на пръстчето.Абе големи герои са вече Hug

Последна редакция: пн, 09 май 2016, 21:07 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 697
  • Мнения: 264
moony26 дано се оправите бързо. Hug С хомеопатия и мен ме съмнява, че ще се оправят нещата. Тези вируси са ужасни и ММ е с вирус - диария, отпадналост, сънливост и т.н и си е вкъщи, и се моля бързо да премине.  Praynig

E_len аз ти казах за изследванията на урина след ваксина - хм... нашата педиатърка така ми каза, че се завишавали стойности, ...но щом са ти казали, че няма проблем ок  Hug

ShikeR нали ти беше давала оризова каша на Слънчо?  newsm78 Днес купих и се чудя за утре колко да й направя? Тя вече е яла ориз с тиквичка и броколи с ориз  Rolling Eyes


# 698
  • Italia
  • Мнения: 705
Благодаря ви момичета,че ми разяснихте нещата за талона.
Значи ядосах се! Не ми е за тези 20-30 лева,които трябва да дам,а за това,че се опитват да ме правят на будала! Днес педиатъра дори ме" посъветва" точно в коя дупнишка болница да отида и кой лекар да потърся  #Cussing out утре ще отида при личния лекар на малката и ще настоявам за талон,и докато не ми издаде няма да си тръгна от там. И в друга болница ще отида! В неделя бебето на сестра ми имала хрема и тя решила да я заведе в детско отделение на болницата да я прегледат. За три минутен преглед платила 30 лв!  #2gunfire разбирам да беше отишла в частен кабинет,да,но в държавна болница?!
 

# 699
  • Мнения: 143
Здравейте,момичета Hug

Kalina , честито ви зъбче.Дано наистина неразположенията да са се дължали на него.Ние още си нямаме Mr. Green
Елен , не би трябвало детето да е болно,за да ви издадат направлението за коремен ехограф.Това си е по здравната каса задължително май #Crazy На нашето направление на "диагноза" пишеше : "Друго уточнено специално изследване".
Ние тази сутрин пуснахме кръвните изследвания+урината.Резултатът ще е готов довечера,а на консултация сме в четвъртък и тогава педи ще каже дали всичко е наред.Голям зор беше това събиране на урината hahaha
Moony26,стискам палци бебчо бързо да се оправи Praynig

Относно паузите между храненията - Валери не огладнява преди да са минали 3 часа,даже най-често изкарва и по 4 часа между храненията.Но наистина,и аз съм забелязала,че след пюренцето на обяд сякаш огладнява по-бързо Thinking

Запек не сме имали откакто започнахме с въвеждането на твърда храна.Следобед давам за десерт круша,ябълка,синя слива.Скоро ще започна да давам жълтък и месо.Днес бях до ДМ и открих пюре с пуешко месо,но на него пишеше,че е за деца над 8 месеца.А аз защо съм останала с впечатлението,че то е едно от първите меса,които трябва да се въведат?Вие давали ли сте такова?

Ох,много дълго стана,да спирам да пиша вече..Имах и други неща за писане,но ги забравих Rolling Eyes
Приятни разходки,момичета,днес времето май се пооправи Hug

Започнах с пуешко, пилешко и последно въведох заешко. Пуешкото на ХИП започнах, но грам не го хареса, едвам за 5 дни 2 лъжички е изял. Онзи ден взех пак, но на ОВКО, хапна си към 80г, което е супер. Много му се израдвах  Laughing Това на ХИП беше с тиква и картоф мисля, а на ОВКО е с няколко вида зеленчуци и мисля, че са съчетани по-добре... Peace То си е и до вкуса на бебето все пак Hug

# 700
  • Мнения: 143
moony26 дано се оправите бързо. Hug С хомеопатия и мен ме съмнява, че ще се оправят нещата. Тези вируси са ужасни и ММ е с вирус - диария, отпадналост, сънливост и т.н и си е вкъщи, и се моля бързо да премине.  Praynig

E_len аз ти казах за изследванията на урина след ваксина - хм... нашата педиатърка така ми каза, че се завишавали стойности, ...но щом са ти казали, че няма проблем ок  Hug

ShikeR нали ти беше давала оризова каша на Слънчо?  newsm78 Днес купих и се чудя за утре колко да й направя? Тя вече е яла ориз с тиквичка и броколи с ориз  Rolling Eyes



Аз също давах оризова каша на СЛЪНЧО. Принципно от кашата му правя директно дозата, която ми яде от нея. Пробвах първо с 70мл вода, изяде си я, следващия път направих със 100мл вода, изяде я, но това му е максимума...Пробвах 110мл няколко пъти, но все си му остават няколко лъжички, та си действам с 100мл вода. Съдържанието на всичките каши, които съм давала вече е опитвал, така че не мисля, че и при вас ще е проблем да направиш повечко bouquet

# 701
  • Мнения: 3 196
Да, щом е ял ориз, давай си спокойно цяла доза. Това първа каша ли ви е и ял ли е пюре? Ако да, направи толкова, колкото цяла доза, с която се наяжда детето.
Лично аз купих безмлечна оризова каша и я правя с АМ, нищо, че на кутията пише да се прави с вода, само че слагам по-малко лъжички. Например наливам около 170мл вода и добавям 4 лъжички АМ + 5 лъжички оризова каша. Преди ми ставаше на бучки, защото добавях млякото в кашата, а после почнах да добавям една по една лъжички оризова каша в приготвеното АМ и бъркам постоянно, така не ми става на бучки Simple Smile Добавяш, докато стане с желаната консистенция. Успех Simple Smile

Момичета, бях убедена, че на бебенцата на 6 месеца е задължителен ехографа на коремни органи, но сега като отворих Програма "Детско здравеопазване", там не фигурира този преглед  newsm78 http://www.nhif.bg/c/ext/publications_display/get_file?p_l_id=17 … name=PBFE-108.pdf

# 702
  • Мнения: 1 368
Скитър, благодаря, успокоих се. За акането. Той Б. и запек имаше – твърди топчета, но не го описах подробно.
Роксана, аз точно това се притеснявах за акането – щом от тиква така, как ще давам каши и други запичащи. Но явно се адаптират храносмилателната и отделителната системи. Можеш ли да пуснеш линк за този биберон за парченцата плодове или да кажеш къде се продава?
Калина, и на мен ми звучи от нещо да е неспокойно детето. При зъби съм чувала, че отказват хранене. То може днес да я мъчат, утре не. Опитай и по друго време да дадеш пюре. Според Хедра час, час и половина след хранене е най-добре. Тъкмо не е прегладняла, но пък е любопитна. Експериментирай в различно време. Ако пък се мръщи много и реве, направи пауза от няколко дни без пюрета. Пък ако не иска, не иска. Както една съфорумка казва и да яде, и да не яде, пак ще порасне.
Ееее, като го написах прочетох за зъбчето – честито, сигурно от това е било Hug.
Муни, дано да е добре детенцето. Дано да се размине болницата и бързо да оздравявате Praynig.
Б. плака като му вземаха кръв Cry.

# 703
  • Мнения: 143
Да, щом е ял ориз, давай си спокойно цяла доза. Това първа каша ли ви е и ял ли е пюре? Ако да, направи толкова, колкото цяла доза, с която се наяжда детето.
Лично аз купих безмлечна оризова каша и я правя с АМ, нищо, че на кутията пише да се прави с вода, само че слагам по-малко лъжички. Например наливам около 170мл вода и добавям 4 лъжички АМ + 5 лъжички оризова каша. Преди ми ставаше на бучки, защото добавях млякото в кашата, а после почнах да добавям една по една лъжички оризова каша в приготвеното АМ и бъркам постоянно, така не ми става на бучки Simple Smile Добавяш, докато стане с желаната консистенция. Успех Simple Smile

Момичета, бях убедена, че на бебенцата на 6 месеца е задължителен ехографа на коремни органи, но сега като отворих Програма "Детско здравеопазване", там не фигурира този преглед  newsm78 http://www.nhif.bg/c/ext/publications_display/get_file?p_l_id=17 … name=PBFE-108.pdf

На нас педито ни даде направление за ехограф след навършване на 6м. Попитах я за ортопед, защото не бяхме ходили и очаквах, че ще ни изпрати, но тя каза, че за ортопед вече не отпускали от здравната каса, а дават за ехограф. Там ни погледнаха тазобедрените стави, както и фонтанелата освен коремните органи. Аз за всеки случай си го заведох на ортопед. Специалиста там ми каза, че е препоръчително бебето да се заведе след 40-я ден и след това да се направи отново на 6м и после при прохождане.

# 704
  • Мнения: 3 196
И на нас ни даде направление за ехограф на коремните органи, а ни прати на ортопед на частно. Макар че много майки бяха споделили, че те не са плащали и за този преглед. Още повече, че той фигурира в задължителните по програмата, само че са "по преценка на педиатъра".

Общи условия

Активация на акаунт