Голямото ОКТОМВРИйско бебче пюре си хапва вече

  • 66 409
  • 721
  •   1
Отговори
# 630
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Михаела, честита половин годинка на изтърсачето ни  Grinning
Skeeter, честита 7-ма месечинка на Мила  Hug
Ох, много теми сте обсъждали, но пусто време не ми стига да пиша толкова, колкото ми се иска.
За храненето - ние с Тео късно започнахме, но бързо наваксахме  Grinning. към момента оценявам решението си да започна с каши за повече од добро, на 14-ия ден той вече си хапваше по цяла порция (но пак си пиеше кърма след това, така е и до днес, след всяко хранене с храна лазлична от кърмата, той си суче).
За 1,5 мес. от началото на захранването има три хранения, различни от кърма и 15 вкарани в менюто компонента - от кашите: ориз, елда, царевица и овес; от зеленчуците: тиквичка, морков, пащърнак, зелена чушка, картоф и броколи; от плодовете: банан, ябълка и круша; от млечните: масло и обезсолено сирене.
Ръководя се по него и той сам ми показа, че когато сутрин яде някаква каша, после спи добре и повече - от няколко дни закуската му е овесена каша + масло+сирене (все едно - попара), на обяд е зеленчуково + масло, а следобед някакъв вид каша+плодово пюре. Обаче продължавам усилено да го кърмя.
За обръщането и двигателните умения - и Тео късно го направи, но въобще не му е любимо занимание. Мен това не ме притеснява, защото и големите бяха така. Да, знам и аз гледах тези предавания на Гала, че трябва да мине през всички етапи, но нищо не мога да направя, не иска това дете да стои легнало нито по гръб, нито по корем, реве със сълзи. Обаче как стои на крака - изпънат като струна и как обикаля с проходилката....впрочем точно и само  по двигателните умения и трите ми деца си приличат ужасно много. Освен това си седи в седнало положение доста стабилно, дори и без упора.
Между другото , водена пак от тези предавания за ранно детско развитие, реших да почна да му чета приказки - когато го кърмя за да го приспя предиобед, му чета през това време и заспива много бързо. С Ивайла все си мислех, че е рано, а сега е толкова буйна, че не мога да я накарам да стои мирна, за да и прочета приказка. Предпочита книжка със стихчета. С баткото също почнахме приказките по-късно, но той ми е кротичък и обичаше да слуша. Затова реших сега да започна по-отрано.
Ами това е, което се сещам да напиша. Времето отново е отвратително - февруари се скъсахме от разходки, за разлика от март, арил и както изглежда - и май.
Хубав и спокоен ден на всички  Hug

# 631
  • Мнения: X
Много ви благодаря, още веднъж, че ме успокоявате  bouquet
Вероятно сте прави, че няма нищо тревожно, а аз си вкарвам някакви мухи в главата пак  Hug

ShikeR, мерси за идеята за басейнчето, и аз ще поръчам сега едно подобно, тъй като снощи търсих нещо такова, но не открих, а изглежда практично.

Skeeter, вчера ми хрумна една идея, тъй като най - после си купихме столче за хранене, а то нали е високо и при нас идеално пасна да го сложа до прозореца, Симона да зяпа дърветата  Simple Smile

mihaela_87, честита половин годинка!

# 632
  • Мнения: 264
mihaela_87  честита половин годинка  newsm32

roxanna какво масло даваш със закуската ииии ако искам да дам сирене на Калина - примерно баба да ми го направи с домашно краве мляко, обаче да не слага сол след това май ще стане...?
Колко време след като съм дала елда може да дам и други каши, за да мога да ги редувам и да й давам и сутрин? Извинявай за многото въпроси  Hug

Редакция: баба ми каза, че ако не сложи сол, няма да стане сиренето. А по-добре след това аз да си го кисна в студена вода и да я сменям...ама нещо...не знам

Уф и ние да се оплачем от времето  smile3511

# 633
  • Мнения: 3 199
Наистина е много гадно времето ама ние не пропуснахме разходка тия дни. В понеделник изчаках да се навали, излязох за 2 часа и след като се прибрахме пак заваля - късмет Simple Smile Вчера беше горе долу хубаво времето, защото не валя. Днес е ужасно, но бяхме на консултация и нямаше как да не излезем, макар и с колата. Поне по центъра направихме 1-2 кръгчета с найлона да заспи Simple Smile
Дани на 7 месеца без 1 ден е качила 400гр и вече е 8700гр и 69см (+2см).

Аз въвеждам за около седмица кашите, докато стигна до цяла доза. Но пък аз давам само следобед

# 634
  • Мнения: 264
ShikeR браво на Дани!  Hug И аз така си го представях, че седмица е достатъчно за да въвеждам нова, но...да си питам. Благодаря ти  Hug А ти какви каши даваш? Чудя се и коя да е следващата  newsm78

# 635
  • Мнения: 3 199
Аз почнах с оризова на Слънчо и давах цял месец само такава, защото имах много зеленчуци да въвеждам. После почнах да си правя сама кашите и по една нова на седмица - елда, просо, царевично брашно. От седмица въвеждам глутена с овесена каша. После ще дам ръж, ечемик и накрая пшеница Simple Smile

# 636
  • Мнения: 1 034
Успявям  да ви следя, но за писане все не остава време.
Ники е доста по-изостанала  от батко си по отношение на двигателното развитие. Той на 6м за първи път седна сам и за отрицателно врееме стана  много стабилен. След това пролази, започна да се изправя и  на 1г и 2м проходи супер стабилно и почти не  е  падал. Малката хич не иска  да е седнала и съответно на 7м и  10 дни е нестабилна. За пълзене хич не се  сеща. Стимулирам я с разни предмети, но тя ги достига като се претъркулва от корем  по гръб  и пак по корем и по гръб. Много  е бърза така и за нула време стига до другия край на стаята.
За съжаление ппо храненето прилича на батко си и е супер злояда. Захранена е  от 2 месеца и нямаме заместено хранене. Давам зеленчуково или месно на обяд и плодово пюре следобед. Обикновено изяжда  по 70-80 гр и после  АМ. Последните дни обаче яде само по няколко лъжички и постоянно хвърлям пюрета, та реших няколко дни да е само на АМ.
Спи супер неспокойно, буди се по поне 10 пъти да мрънкаа и плаче. Надежда няма!

# 637
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Аз само в началото въвеждах нови храни по седмица, сега на всеки 3-4 дни вкарвам по нещо ново, за  да мога да разнообразявам. Естествено започвам с малко количество и гледам до 7-8 дни да сме стигнали цяла доза.
Baby-G, давам си обикновено масло от магазина, мислех да правя ГХИ, но се отказах. Сиренето го обезсолявам като го накисвам във вода и през час-два я сменям.
Шикер, браво на Дани  Hug

# 638
  • Italia
  • Мнения: 705
Roxanna краве сирене ли даваш? Масло добавих към пюрето днес за първи път,много малко,но така стана по хубаво според мен.  Peace

# 639
  • Мнения: 270
Рокси, много сте напреднали Simple Smile Браво на вас!  bouquet
Аз се усещам, че малко забавям нещата, но след днешния преглед при педи, нямам избор вече - хемоглобинът му е 103, което е в нормите за деца 5-7 месеца (има пояснение при резултатите, че са за дете 5-7 месеца и има други стойности, като според тях си е над долната граница - 101-129 са референтните граници). Изкараха го анемичен и направо полудях  #2gunfire
Но ще се вслушам само в това, да въведа месото вече. Иначе препоръките бяха да давам и месо и жълтък - месото със зеленчуците на обяд, а жълтъка с кашата следобяд, което ми се струва доста преувеличено. Нормално хемоглобинът му да е нисък в 7-ми месец, когато тепърва въвеждам жълтъка, но чак анемичен.... Все пак решихме да отидем и на още едно мнение, при частната педиатърка, но просто си виждам детето и не ми изглежда анемичен. Попитах я закуска кога да започна да му давам, каза първо месото да въведа и тогава. Попитах само кога и как да започна да давам глутен, сестрата ми каза - имам 40 години практика и само два случая на непоносимост към глутен, няма от какво да се притесняваш. Това не ми действа успокояващо и не знам защо ми го каза, но мисля да му дам овесена каша, някой ден.
Някой дал ли е спанак?

# 640
  • Мнения: 257
Здравейте мами, аз поприспах домочадието и седнах на чаша биричка и викам да прегледам и да докладвам и аз Simple Smile
Честити месечинки на кой 7, на кой 6 !Да са здрави и игриви бебоците Simple Smile
Относно двигателната активност Малчо седи почти стабилно, все още обаче ме е страх да го оставя напълно сам, защото като се поумори или като реши да смени играчката в ръката и залита Simple Smile И според мен да се сравняват децата е напълно излишно и ненужно. Но има майки, които въобще не съобразяват кога и какво говорят . Конкретен пример давам - вчера бяхме на РД и там се срещнах с една мама, чието детенце е около месец по- голямо от нас. и от дума на дума се оказа, че аз моето дете съм го насилвала да яде, да седи и да спи - "Ама защо съм спряла нощното хране??? Все едно аз съм го направила, нейното си яде поне по веднъж и то до годинката така трябало. Ама защо съм му заместила две хранения с твърда храна???, ами защото след като изяде 190 гр. пюре не му давам нито мляко, нито да бозае. Е как пък изяждало толкова, нейното яде по макс 100 гр. и така било редно newsm78 Ама защо държа детето седнало в колената си, защо го изправям на краката си, рано му било, гръбнака ще изкривя, тя още не го правила. Ама защо му давам пробиотик, химия си било. Ама защо му давам суров банан и авокадо, трябвало с обелката да го варя, без термична обработка нищо е се давало. Ама сигурна ли съм, че мога да вярвам на нашето педи, защото тя не била и т.н. Всичко това тя знаела от частен педиатър, в София при който прегледа бил незнам колко пари. Абе да си кажа честно имаше едни около 2 часа в които се чудех аз дали не съм опасна за детето си. Е след като се прибрах и рзказах на М, той се хвана за главата  #Crazy Та така...
Иначе ние сме на ДК чак другата седмица в четвъртък Simple Smile
Иначе относно храненето аз вече въведох и месото и жълтък. От месото яде вече пуешко (много го харесва), заешко и пилешко. Един ден яде месно пюре, на другия ден само зеленчуци и жълтък.
От понеделник мисля да въведа глутена  с овесена каша, до края на другата седмица да заместя и още едно хранене с попара или кус кус със масло и сирене  newsm78
Ох момичета исках и по други теми да пиша, ама много ми се доспа от биричката Simple Smile
Лека и спокойна нощ мами Simple Smile
 bouquet bouquet bouquet
Далия, аз също не мисля че Павчо е анемичен, но тези референтни стойности, които цитираш не са ли за възрас 3-5 месеца, а за 6-12 месеца 107 - 131. Поне на мен педи така ми каза Simple Smile А теб какво те притеснява да започнеш месото или жълтък? И да , аз давах спанак, но никак не го хареса. Това е единственото нещо, което изплю и се разплака. Не съм повтаряла все още.

Последна редакция: пт, 06 май 2016, 00:03 от bebo28

# 641
  • Мнения: X
Ох, Далия, те май повечето деца ги изкарват анемични. Че и месо и жълтък в един ден! Пак като не са ти казали спешно да започнеш черен дроб да му даваш  Twisted Evil Laughing
А това, че сестрата имала 40 години стаж и само 2 случая на глутенова непоносимост искренно ме разсмя! Явно има 2 доказани случая, за които тя знае, а колко още недоказани има! В България лекарите не гледат сериозно на тези неща и няма кой да те изследва въобще за подобна непоносимост!
Те хората са изкарали данни в световен мащаб за % на заболяването, но ние тук както винаги много знаем и много разбираме!  Laughing

bebo28, тази е била много забавна!  Laughing Особено с това, че до годинка трябвало да яде нощем и да изяжда по 100 гр. пюре!

А Симона пак ме шашна с хемоглобин - 127  Shocked само месо давам от 10 дни. Без жълтък.

Спанак още не съм дала, ама мисля след седмица - две да дам.

# 642
  • Мнения: 143
Успявям  да ви следя, но за писане все не остава време.
Ники е доста по-изостанала  от батко си по отношение на двигателното развитие. Той на 6м за първи път седна сам и за отрицателно врееме стана  много стабилен. След това пролази, започна да се изправя и  на 1г и 2м проходи супер стабилно и почти не  е  падал. Малката хич не иска  да е седнала и съответно на 7м и  10 дни е нестабилна. За пълзене хич не се  сеща. Стимулирам я с разни предмети, но тя ги достига като се претъркулва от корем  по гръб  и пак по корем и по гръб. Много  е бърза така и за нула време стига до другия край на стаята.
За съжаление ппо храненето прилича на батко си и е супер злояда. Захранена е  от 2 месеца и нямаме заместено хранене. Давам зеленчуково или месно на обяд и плодово пюре следобед. Обикновено изяжда  по 70-80 гр и после  АМ. Последните дни обаче яде само по няколко лъжички и постоянно хвърлям пюрета, та реших няколко дни да е само на АМ.
Спи супер неспокойно, буди се по поне 10 пъти да мрънкаа и плаче. Надежда няма!

Все едно слушам себе си , само че той дори не се обръща, за да стигне играчките... Пробвам всякакви разновидности по вид, цвят, форма, звук, но и даже като му покажа някоя - въобще никакъв интерес за хващане, нито посяга , нито нищо. Ходихме на невролог скоро, но всичко е ок. Каза единствено, че има по-бавни рефлекси. newsm78 Слагам го по-чест на активната гимнастика, за да се усети...евентуално. Иначе проявява нтерес към всякакви дръжки, пръчки, колони и т.н...От зеленчуковите пюрета яде 70-80г максимум, а плодовите или ги повръща или не иска. От 7 дни сме само на каша следобяд, поне с нея си отваря устата сам и изяжда т порядъка на 100г. Искам да му разнооразя, за да разбера дали не харесва нещо повече, но досега не съм намерила това НЕЩО Thinking Да започвам ли с попарата незнам, днес става на 7 месеца. Мляко ми пие веднъж 120мл, веднъж 180, после 100, после 120...различно според настроението му. Измъчих се с това ядене, защото имаше много силни колики до 5м и половина и то при всяко хранене започваха и ядеше малко и наддаваше малко, та и сме фини та фини - 5830кг от вчера... Незнам вече какво да го правя, все ме изненадва с нещо ново, от което да се притеснявам.

Трябва и упражнения за краката да правим, "подскоците", защото или си ги кръстосва, или си ги държи във въздуха в седнало положение все едно или ако благоволи да стъпи, държи ги абсолютно прави #Crazy  Купихме и бънджи, невролога каза, че в нашия случай би подобрило двигателното развитие newsm78  Пфффф, като се слушам сама ми идва да се гръмна #2gunfire

# 643
  • Мнения: 257
Добро утро мами, честит празник на всички Simple Smile
Кали,мен ме уби с това, че тя нямала доверие на моето педи и трябвало и аз да помисля ??? А за пюретата според нея трябвало 100 гр. да му дам, защото така е редно и да го дохранвам с  АМ. Излезе ми дори с някаква теория, че едва ли не то АМ било по- добро от кърмата  #Crazy
Сетих, че вчера забравих да ви кажа и друга култова реплика от въпросната мама. Стана въпрос, за Бг мама и за форум в който пиша и си "сверявам" часовника и тя каза, че според нея и частния педиатър в Бг мама пишат само "някакви жени, на които държавата им плаща да си гледат децата, а те само ръсят глупости и висят в интернет ". И само да вметна момичето е младо, образовано и е банков служител.
Аз да ви кажа, че реших от днес да въведа глутена и го направих е 3 лъжички овесена каша, преди малко между храненията му ги дадох.
Обаче исках друго да ви питам, че не ми се рови из нета да търся - мисля да му дам сирене от другата седмица. Имам възможност да си купя домашно сирене овче и краве, та с кое е по- добре да започна???
Хей момичета от мен хубав ден, защото ние днес сме канени на голямо барбекю парти (дано само да е хубаво времето).
Весел празник  bouquet

# 644
  • Мнения: 3 595
Честита половин годинка на Михаела!

Абе аз да питам - още ли приспивате бебетата на ръце/слинг/количка? Мила още я приспиваме на ръце, точно я сложих да спи, 30 минути я люшках и пях, осем килограма и половина е, без ръце и без гръб оставам, не знам докога така. Слагаме я в леглото - рев, та се къса. Пробвахме по-късно да я слагаме много да и се спи, по-рано, за да не е преуморена, песни пяхме, приказки четохме, шъшкахме, галихме - не и не  Sad

Общи условия

Активация на акаунт