Запек при бременни?

  • 114 439
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
И аз го имам този проблем, хапвам предимно пълнозърнест хляб, круши, сутрин топло мляко с мед, активия и накрая резултат има  Wink

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 849
Млечна захар, помага веднага Peace
Извинявам се за невежеството, но каква е тази млечна захар?

# 32
  • Мнения: 6 164
На мен Дуфалак ми помогна, може би трябва да пиеш по-продължително време. Аз вече пия месеци, но поне не се привиква.

А и напоследък много ми се яде киви и опуквам по кило на ден, което автоматично ме принуди да забравя Дуфалак за няколко дни, ако ме разбираш. Wink

Kiwi Rulez! Joy
Blush

# 33
  • Мнения: 962
 здр. аз вчера пих дуфалък,днес пак.Сутринта на гладно изядох 1/2кг.киви а сега си хапвам активия със мюсли и ягоди.Дано да има ефект.А на бебо това влияели
 newsm78   mu?

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 16:19 от Аурелия

# 34
  • в баира
  • Мнения: 861
Като бях бременна и аз имах този проблем. Препоръчаха ми да пия витамините за бременни и кърмачки на CaliVita. Те са по-обогатени от Матерната, а и имат малко повече магнезий, който всъщност подпомага метаболизма. Наистина ми помогнаха.

# 35
  • Мнения: 6 164
Не, не му влияят на бебо Дуфалак, сливи, кивита и такива естествени неща.
Запекът обаче вреди при бременност и трябва да правиш всичко възможно да ходиш ежедневно!
А иначе други методи от типа на някои медикаменти с разхлабващо действие, чай от сена и шоколадчета пак с билки и т.н. не са препоръчителни, защото могат да предизвикат контракции.
В много критична ситуация - от няколко дни ако не си ходила може да вземеш 1-2 табл. Darmol - не е страшно, на мен акушерката в болницата ми го даде, но той е за изкл. редки случаи.

# 36
  • Мнения: 962
 Здр.мамчета! Искам да благодаря на всички ви които ми дадохте савтите за този проблем!БЛАГОДАРЯ ВИ!   bouquet  След като пих дуфалък,ядох киви и активя със мусли и ягоди преди малко се оттървах от тежкият товар!   :оопс:    bouquet Благодаря ви! Вие сте големи специалисти!
  bouquet

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 16:19 от Аурелия

# 37
  • Мнения: 68
Здравейте!
Малко късно се включвам, но този проблем изключително много ме вълнува, тъй като принципно си страдам от това. Моята лекарка ми даде да пия Радирекс - това са таблетки от корен на репей и ми каза, че ги дава на бременни. Много съм доволна от тях. Пия вечер по 1 таблетка, когато нещата се закучат. Можеш да питаш и твоя гинеколог за тези таблетки, въпреки, че май малко хора ги знаят. Пия и Дуфалак, но той напоследък не ми действа много ефективно.

# 38
  • Мнения: 254
Здравейте на всички
аз май се включвам още по-късно, но моят проблем е че едва ли има нещо което да не съм направила и пак няма никакъв ефект: поемане на много течности; много ябълки; сушени сливи на гладно с топла вода; бонбони за разхлабване (малко приличат на карамел-му); дуфалак; течен парафин (не го пожелавам на никой) и т.н. Храня се изключително внимателно-внимавам много със сладкото като имайте предвид че съм като наркоман за сладко, но след като забременях даже ми става гадно от него. Така че кажете ми какво да правя.Просто акъла не ми го побира. Забравих да кажа че съм в 12 гест.седмица, но проблема ми е още от самото начало на бремеността. Даже на своя глава спрях да пия Но-шпа-то защото тотално ми спираше перисталтиката на червата.
Сега съм взела Импортал и дано да ми помогне макар че мисълта още 5 месеца да се чудя как да отида до тоалетната изобщо не ми е розова.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 191
Доколкото съм чувала от приятелки, помагат си най-вече с Активиа.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 849
Здравейте на всички
аз май се включвам още по-късно, но моят проблем е че едва ли има нещо което да не съм направила и пак няма никакъв ефект: поемане на много течности; много ябълки; сушени сливи на гладно с топла вода; бонбони за разхлабване (малко приличат на карамел-му); дуфалак; течен парафин (не го пожелавам на никой) и т.н. Храня се изключително внимателно-внимавам много със сладкото като имайте предвид че съм като наркоман за сладко, но след като забременях даже ми става гадно от него. Така че кажете ми какво да правя.Просто акъла не ми го побира. Забравих да кажа че съм в 12 гест.седмица, но проблема ми е още от самото начало на бремеността. Даже на своя глава спрях да пия Но-шпа-то защото тотално ми спираше перисталтиката на червата.
Сега съм взела Импортал и дано да ми помогне макар че мисълта още 5 месеца да се чудя как да отида до тоалетната изобщо не ми е розова.

Здравей Ден,
Аз съм като теб - изпробвала съм какво ли не активия, сини сливи, хладка вода и т.н. и резултат почти никакъв. Пих и Импортал и има много лек резултат. Тази събота ще си взема Дуфалак и дано помогне, защото с това веднъж седмично вече ми писна. Ако открия нещо ново ще ти пиша.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
При мен действаха мюслите,а като започнах Магнерота в 5 месец проблема изчезна.

# 42
  • Мнения: 425
Чай сена.На мен много ми помагаше по време на бременноста(нищо друго).

# 43
  • Мнения: 219
Чай сена.На мен много ми помагаше по време на бременноста(нищо друго).
Абсолютно подкрепям + Активия. На мен само това ми помогаше. Лежах 2 месеца в болница, докато родя и с чая и активията имах успех. На опакавката от чая пише, че се препъръчва за бременни. На мен ми го препоръча лекарят, който ме следеше. Пиех го през вечер.

# 44
  • Мнения: 68
Дуфалака се препоръчва на бременни - при тежък проблем се почва с по-голяма доза - примерно 30 - 35 мл. На мен ми помага до едно време, после спира и тогава минавам на Радирекс. А от 3 седмици пия един продукт Алое Вера на Аквасорс и тия дни като че ли е по-добре - като през последните 3-4 дена не съм пила никакви други слабителни. Ям и киви - четох по-напред че помага и май наистина е така. Сега вече не зная кое точно действа със сигурност, затова сега ги пробвам подред.

Общи условия

Активация на акаунт