Лесни и вкусни сладки,торти и сладкиши-Рецепти и снимки

  • 2 218
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 964
Безкрайно много обичам сладки и сладкиши.Всяка събота и неделя,а понякога и през седмицата приготвям.
Очаквам много вкусни рецепти и снимки на всякакви видове сладки и сладкиши.

Последния изпробван сладкиш ме впечатли и със сигурност ще се приготвя доста често вкъщи.

Ето рецептата. Снимката е от интернет,аз не успях да го снимам,но изглеждаше точно така

Сладкиш с крем и шоколад

Необходими Продукти
•   брашно - 200 г
•   бакпулвер - 1, 5 ч.л.
•   сол - 1/4 ч.л.
•   шоколад - 150 г
•   масло - 125 г
•   захар - 200 г
•   ванилия - 1 ч.л.
•   яйца - 2 броя, големи
•   орехи - 100 г, счукани
•   прясно мляко - 500 мл за крема
•   захар - 1 ч.ч.
•   яйца - 6 броя жълтъци
•   желатин - 25 г
•   сметана - 200 г сладкарска + 2-3 с.л. за глазурата
•   ванилия - 1 пакетче
•   шоколадов кувертюр или 1 шоколад за глазурата


Загрейте фурната предварително на 180 градуса и застелете с хартия за печене, след което намазнете тава с размери 20/20 см.

В купа смесете брашното, солта и бакпулвера.
В съд на котлона, на водна баня, разтопете натрошения шоколад и маслото, след което ги оставете хубаво да изстинат.

В друга купа разбийте яйцата със захарта до пухкав крем и добавете ванилията. Постепенно добавете и разбъркайте с шоколадовата смес. След нея следва да добавите брашняната смес. Разбъркайте внимателно  и накрая прибавете и орехите.

Изсипете сместа в подготвената тавичка, загладете и сложете да се пече за около 35 минути. Проверете накрая готовността с клечка. Готовият сладкиш оставете да се охлади в тавата.

За крема смесете прясното мляко, сметаната, жълтъците и захарта и бъркайте на котлона.Белтъците разбийте на пяна и добавете към крема.Щом леко се сгъсти, го свалете и добавете към него предварително набъбналия и разтопен желатин.

Оставете да се охлади за 5-10мин.. Разстелете го върху сладкиша и оставете да се стегне.
Залейте отгоре с шоколадова глазура, разбъркана с 2-3 с.л. сметана. Оставете да се охлади за 2-3часа-аз го държа в хладилника.


Последна редакция: пт, 25 мар 2016, 15:46 от SvetliS

# 1
  • Мнения: 5
ММм рецептата звучи мноооого вкусно #2gunfire, но е доста калорична newsm78

Общи условия

Активация на акаунт