С какво ви дразнят свекървите- 61

  • 58 148
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • Winterfell
  • Мнения: 590
М-ду другото,със свекърва ми докато имахме все още някакви отношения сме се дракали и дразнили, тя по-точно, аз в отговор ако прекали, да я приземя. Обаче винаги когато е идвала на гости, е имало бира за нея, тя друго не пие. Това го знам от ден 1-ви като се запознахме, без да ми е казвано като някаква инструкция, спомена го в разговор. Обикновено като се запознаваш с някой важен човек , такива неща ти правят впечатление.

# 511
  • София
  • Мнения: 37 601
Скрит текст:
Аз живея със свекърва и да ви кажа докато не осъзнах нещо много и се ядосвах. Все ми казваше как да гладя, как да простирам , как да нарежа това , как да пусна печката и тн. Накрая разбрах ,че просто това са си нейните начини и тя иска да ме научи , колкото и глупаво да звучи. Много голямо влияние има факта ,че е свекървата , ако майка ви , ви ги казва тези неща никога няма да седите и да коментирате. Ако майка ви ви каже , не дъще това се готви ето така за да е по крехко (примерно) го приемаме за съвет , но каже ли го СВЕКЪРВИЩЕТО видиш ли подучва ни и ни намеква ,че не можем да готвим... наистина трябва да се положи разбиране и да се говори с нея, не през синът и / мъжа ви , а право куме очи и то както бихте го казали на майка си. Понякога наистина има лоши свекърви ,но понякога си ги "смучем" проблемите от пръстите.

Подчертаното въобще не се отнася за всички.

Разбирам Ви напълно , но мисълта ми беше принципно за повечето хора , разбира се нищо не може да е за всеки. Но повечето неща който ги приемаме като обида от свекървата , от майка си бихме ги приели като съвет , само заради горепосочената разлика , дори и да са казани по един и същи начин.
Една дама беше от форума , беше казала колко обидно и станало когато свекървата и дала домашна кокошка и няколко съвета за готвенето и ! Ако го беше казала майка и по същият начин надали щеше да и стане болно. Всеки си познава човека , но понякога и ние снахите сме едни дребнави и докачливи.
Понякога различната реакция може да е с основание, защото една и съща реплика може да бъде казана като добронамерен съвет от майката, и като упрек от свекървата. Различната реакция не винаги е признак за дребнавост.

# 512
  • София
  • Мнения: 24 807
Ами чиста злоба си бяха някои изказвания, чак и профила и откриха на потребителката да докажат че яде месо. А уж сме много толерантни, гостоприемни и т.н българите.
Аз сигурна че бабата и майката на мъжа са коментирали как сина я намери тая и съответно бабата като по-възрастна и по безцеремонна си е казала каквото са си говорили.
Ми, не е точно злоба, а реакция на прикритата истина, за да натежи нейната гледна точка.
Ще кажа на мен какво ми направи впечатление- за по- малко от 2 години, от щастливо омъжена, се превръща в щастливо настояваща да я уважават отвсякъде, щото ще ражда внуче на нови свекъри.
И си мисля, както е намерила новата си любов, докато е сваляла килограми във фитнеса, какво ѝ пречи да си намери третата, след като роди второто и тръгне да се вталява?
Пиша го по повод правилното ти подозрение, че в семейството на новия възлюблен са коментирали тези подробности и не са възхитени.

# 513
  • Мнения: X
Може и да не е възхитено семейството на новия възлюблен, но това не е основание да се държат като галоши. Ще се повторя, но добрите обноски са открити и вече са в употреба.

# 514
  • Мнения: 5 251
Ами нейна си работа ако иска и четвърта ще си намери. Мога да кажа само че нещата много бързо се променят днес си щастливо омъжена утре си поредната дето мъжа и и е изневерил или нещо друго. Така че това определено не е критерий. А майката и бабата е добре да се съобразят с детето си. Щом той я харесва те могат да се постараят поне привидно да се държат любезно. Дали им харесва или не няма значение.

# 515
  • Мнения: 5 251
Може и да не е възхитено семейството на новия възлюблен, но това не е основание да се държат като галоши. Ще се повторя, но добрите обноски са открити и вече са в употреба.
Именно това е и моята теза.

# 516
  • Мнения: 3 058
Абе, обноски. Виждала съм в скъпарски ресторант да се бършат по покривките, какво остава за вкъщи? Сигурно си бършат гъза с пердето.  Sunglasses

# 517
  • при късмета
  • Мнения: 26 105
Аз изчетох всичко от Стефи наведнъж и нещо ми направи впечатление. 3 или 4 потребителки след поста й (не ги запомних) тръгнаха с репликата "Какво очакваш, да я набие ли?". Защо ви хрумна точно това действие, не можах да си обясня? Стефи не прочетох да е имала подобни очаквания, камо ли желание някой точно да набие бабата вместо забележка или друго.
И защо после на младите се приписват тези похвати с набиването, нетолерантност и не знам още какво,  като на по-възрастните, това е първата мисъл минала през главата им. Точно да се набие някой.
Има пълното право да се обиди заради отношението към детето й и нея, пък нищо, че склерозиралата бабичка си имала виждания от преди 100 години. Нека си ги има, това не променя факта, че са обидни.
И за това, че не се съобразява свекърва й с това, че не яде месо, като ги кани на гости, също е обидно. Най-малкото заради това, че Стефи написа, че все пак за нея приготвя месо, като я кани, въпреки, че не й е приятно да го готви. Очакванията й да й се отвърне със същото са повече от в реда на нещата

# 518
  • Варна
  • Мнения: 7 149
То  пък щото всички тук са много желани снахи...
То пък щото аз като бях много желана, чак "натискана" да взема синчето, че голям келепир...  Laughing

Много ми е грозно ровенето в стари постове на потребител, с цел да го изобличиш и злепоставиш. Пък ровенето из фейсбук и въобще интернет...  Sick

# 519
  • Мнения: 12 722
Много ми е грозно ровенето в стари постове на потребител, с цел да го изобличиш и злепоставиш. Пък ровенето из фейсбук и въобще интернет...  Sick

Понякога е полезно. На мен ми е обидно някой да ме пързаля, пък то не било баш така.

# 520
  • Мнения: 24 676
То  пък щото всички тук са много желани снахи...
То пък щото аз като бях много желана, чак "натискана" да взема синчето, че голям келепир...  Laughing


Ако щеш вярвай ,помислих си тава за теб...има изключения. Даже ти отговорих предварително наум,че  явно не си оправдала доверието ,какво друго може да е .Да  не би че са сбъркали прогнозата  я?

# 521
  • Варна
  • Мнения: 7 149
Много ми е грозно ровенето в стари постове на потребител, с цел да го изобличиш и злепоставиш. Пък ровенето из фейсбук и въобще интернет...  Sick

Понякога е полезно. На мен ми е обидно някой да ме пързаля, пък то не било баш така.
Що? К'во ти пука? Някой си в някакъв си форум... Ама да изтъкваш, че две години са малко да приключиш брак и да започнеш нова връзка...  newsm78
Ако щеш вярвай ,помислих си тава за теб... явно не си оправдала доверието...
Със сигурност не съм го оправдала. Очакванията също...

# 522
  • София
  • Мнения: 24 807
Много ми е грозно ровенето в стари постове на потребител, с цел да го изобличиш и злепоставиш. Пък ровенето из фейсбук и въобще интернет...  Sick
Мисля си, че всеки има нужда от повече информация, при това- поне от 2 независими източника, за да е донякъде сигурен, че коментира и дава мнение за истинска ситуация, а не за тенденциозна и едностранчиво представена.
В случая, авторката не я представи, а даде картина на реакцията на хора, явно запознати с историята и неодобряващи връзката на сина си.
Вярно, не те решават с коя да си ляга той и явно, се опитват да преглътнат, но най- старото поколение няма задръжки и си казва директно..........

# 523
  • Мнения: 12 722
За мен са малко - двете години. И не е започнала нова връзка, а вече се слага бъдеща снаха и майка на внучето.

# 524
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Много ми е грозно ровенето в стари постове на потребител, с цел да го изобличиш и злепоставиш. Пък ровенето из фейсбук и въобще интернет...  Sick

Понякога е полезно. На мен ми е обидно някой да ме пързаля, пък то не било баш така.
то пък щото голямото 'изобличаване' - красива жена, която се поддържа и тренира. Жалко, че за мен няма как да се открие такъв 'компромат', защото съм мързел. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт