Кухненски машини Kenwood и Kitchen Aid и др. - 4 част

  • 71 682
  • 737
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 518
От доста врее се каня да напиша отзив относно машината, на която, се спрях, а именно Kenwood KHH326WH MultiOne. Ето че твоят въпрос ме подкани да го направя най-накрая.
Обичам да си забърквам разни сладкиши, торти, и всевъзможни подобни от време на време и до сега новият ми миксер не ме е подвел. Възхитена съм от бързината и лекотата, с която работи, както и от факта, че и двете ми ръце са свободни през цялото време, понякога се чудя какво да ги правя Smiley До сега не съм му задала задача, която да го затрудни, включително и с тестата се правя доста добре. Имайки предвид, че ъпдейта с Kenwood KHH326WH MultiOne е спрямо възможно най-обикновенния ръчен миксер, който ползвах с години, си казва думата за моето въодушевление.
Водещ фактор в избора ми беше, че исках да получа възможно най-доброто в съотношение цена- качество, за парите които бях отделила. На мен ми струваше 149£ oт същия този амазон. Като цяло си търсих единствено миксер, и всичко допълнително към него го възприемах като бонус, който не е ясно с какво качество ще да е. Еми качеството е перфектно за моите нужди. От всички останали приставки съм ползвала процесора и блендера, така че за другите неща не мога да кажа. Блендера има супер внушителна стъклена кана. Мощността от 1000W е напълно достатъчна за нормални домакиснки нужди, според мен. С две думи- силно препоръчвам!!! Blush Впрочем в Технополис Парадайс го има наличен, така че можеш да отидеш да го огледаш на място, цената беше около 800лв Astonished

П.П. Забравих да кажа, че като недостатък, може би се брои огормния кашон, в който пристига.

# 301
  • Мнения: 21
Изключително много ти благодаря freqanch за отзива!

Много съм доволна, понеже и аз междувременно се спрях на този вариант и май ще се окаже, че е най-подходящ.
В момента съм в процес на търсене на най-добрия вариант за доставка до България и до края на седмицата ще го поръчам.
Освен миксера, който е основната цел, много ми се искаше и приставката за мелене на месо. Това може би беше решаващо в избора ми за този модел.
Дано наистина големият кашон да е единствения недостатък. Stuck Out Tongue

Нямам вече търпение да пристигне. Ще дам и аз отзив след като го получа! Simple Smile

# 302
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
И аз от 2 седмици съм в търсене на планетарен миксер.Толкова много клипове на миксери изгледах,че не е истина.Имам си кухненски робот от сватбата на Домо,който не ползвам много често,макар че има много приставки. Все си режа и стържа на ръка. Имам чопър, цитрус преса и пасатор отделно, но ми изпрегна ръчния миксер.Доста активно приготвям разни тестеняци, у нас ги обожават и затова се насочих към планетарен миксер. Загледала съм се в марките Бош и Kenwood.Като сменям стария робот,поне да имам всякакви приставки новия+ месомелачка. Гледам цените в Amazon са много по-ниски от тукашните,но ще чакам черния петък да видя какво ще смъкнат. Досега не съм поръчвала от Amazon, и не знам колко е сигурно.Мисля да ползвам опцията с безплатна доставка до адрес в Англия или Германия и после да ползвам превозваческата фирма,чрез която вече няколко години си поръчвам дрехи от Англия.Този миксер,който сте коментирали ми хвана окото,дано е добър Kenwood KHH326WH.За него може ли да се купят допълнителни приставки? Иначе на Бош гледам 5-та серия,че е по-мощна. Там има доста приставки за закупуване допълнително. Според Вас коя е по-добрата марка,че и за двете коментарите са отлични.Но гледах едно видео,в което сравняваха Двата модела,да разбият 2 белтъка и на Kenwood, не успя защото куката едва докосваше белтъците.Това значи,че не е функционален ако искам да си разбия 1-2 белтъка.

# 303
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Проучете възможността бъркалката да се регулира. Не съм запозната в детайли с всички модели, но на шеф и майор се регулира и миже да разбие и един белтък.

# 304
  • София
  • Мнения: 8
Здравейте,

Поздравления за страхотната тема. Бих искал да подаря на приятелката ми планетарен миксер за Коледа, тъй като обожава да прави торти, сладки и т.н.

Двоумя се между различните модели на Kenwood. В момента най-малкия и "маломощен" модел Chef е 150 паунда в Amazon UK.

Линк: Kenwood KVC3100W Chef Kitchen Machine, 4.6 Litre, 1000W https://www.amazon.co.uk/dp/B071L62RL5/ref=cm_sw_r_cp_apa_ZtXhAbDQF0N9P

Предимствата, които виждам са, че всички приставки за Chef разбира се пасват, но не съм сигурен дали 1000W ще са достатъчни като мощност. Тя има сериозно желание и не знам дали да в бъдеще няма да й омалее.

Има ли смисъл да взимам по-мощен вариант или този е достатъчен за начало, особено като всички приставки, които купим биха станали и на по-мощната машина, ако се наложи.

Благодаря Ви предварително.

# 305
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ако пече повече от веднъж седмично и особено меси тесто, моят съвет е по- мощен. Като големина е достатъчен, освен ако ще пече по поръчка, да продава. Тогава еднозначно и трява Major!

# 306
  • София
  • Мнения: 8
Ясно, много благодаря за коментара.
Просто информативно, това нещо средно ли е като модел:

http://www.kenwoodworld.com/uk/products/food-mixers/chef-major/c … kmm715-0w20011125

1200W, голяма купа, пише Classic Major.

Изчетох доста неща и вече наистина се обърках.

Този беше довчера 190 паунда на сайта на Kenwood, но навсякъде, включително и Амазон върнаха цените нагоре.

# 307
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Серията Класик е най- старата, като обем и мощност е ок, но бъркалките са тънки, не съм ги виждала на живо. Имаче се справя с всичко.

# 308
  • София
  • Мнения: 8
Много благодаря за отговора. В крайна сметка базирано на тази информация се спрях на Титаниум моделите. Честно казано исках да е Major, от гледна точка на това да няма накъде да се ъпгрейдва, но поръчах по-малкия вариант. Хванах го на изгодна цена в комплект с термо блендера и фуд процесора + флекси бъркалка.

Искам да попитам дали имате впечатления относно цитрус пресата за този тип машини? Има изгодно една AT960, която явно е стар модел и е само за средноскоростното гнездо, с което Титаниум разполага. Другата, най-вероятно по-новата AT312 е за високоскоростното.

Заслужава ли си да взема AT960 или да си взема по-новата?

Правим кухнята тепърва и искам да намаля различните уреди, предпочитам да имаме различни приставки, отколкото 6 уреда с 6 кабела и т.н

Темата е много полезна, радвам се че я намерих. Simple Smile

Поздрави

# 309
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Нищо не мога да кажа за цитруспресите, нямам я.

# 310
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Здравейте,
Вече съм горд собственик на ето този модел на Bosh https://www.emag.bg/kuhnenski-robot-bosch-900-w-inoksova-kupa-3- … EYASABEgKsVfD_BwE
Много съм щастлива.Сега гледам допълнителните приставки за него,някои от които ще си закупя.
Вчера си поръчах една преса за сладки,не е специално за Бош,а за месомелачка със същия диаметър отвор.Утре ще дойде и ще видя дали ще пасне. Поръчах си и рендета с различни отвори за месомелачката, които също не са от серията на Бош,но пък размерите,които уточнихме с търговеца са същите като на оригинала. Снощи си приспособих ръчно правена фуния за сладки ,която утре ще пробвам как върви.
Засега съм пробвала само блендера за направата на шейк, но събота ще правя сладки и ще видя как се справя миксера. Не искам да Ви спамя темата,защото е за други марки машини. Благодаря,че ми отделихте време и отговорихте на въпросите!

# 311
  • Мнения: 3 852
poplo - имам бързоскоростната цитруспреса - доволна съм. Но не съм имала другата и не мога да сравня. И аз така си оптимирах мястото на плота. Сега там е само миксера, приставките стоят в един шкаф.

Тъй като си нямаме тема за рецепти, тук ще пусна една за чабата с миксера, която винаги се получава без грешка:
https://www.youtube.com/watch?v=v24OBsYsR-A&index=38&list=WL

За неговорещите английски:
500 грама брашно за хляб - ако в БГ няма такова, то такова за козунаци ще е свърши работа. Тези брашна имат по-силни глутенови нишки, разбират се по високо съдържание на протеин. Вижте съдържанието на опаковката.
450-490 грама вода - водата се измерва в грамове, не милилитри! Количеството зависи от влажността на въздуха и брашното. Аз живея в супер влажен климат и 450 грама са ок. Но ако тестото се получи по-течно от това в клипчето, просто добавете равна супена лъжица брашно и продължете да месите.
15 грама сол - аз слагам 12 грама, но това е лично препочитание
едно пакетче суха мая

Следва се точно технологията по клипчето - замесва се тестото и се оставя за 10 минути. След това се меси на висока скорост, докато започне да се чува едно "плющене на тестото". След това се сменя приставката и се меси, докато тестото се събере и започне да се отделя от купата. Тестото се оставя да втаса и да увеличи тройно обема си. След това се разделя и оформя на два хляба върху силно набрашнен плот с помощта на стъргалки за тесто (не знам дали така се казват). Тестото е много лепкаво. Оставя се върху плота за повторно втасване, като през това време се загрява фурната на поне 220 градуса. Аз пека върху тавата от фурната, обърната наобратно. Слагам на дъното на фурната 3-4 кубчета лед.
Правя чабата по тази технология от повече от година - винаги е супер! Иначе чабата по класическа рецепта е много сложно и бавно.

Последна редакция: сб, 09 дек 2017, 09:52 от Смърфиетка

# 312
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Честито! Да си го ползваш със здраве! Не спамиш. Тематаа е и за други марки планетарни машини!
Много не заинтересуваха ножчетата за месомелачйата и ръчбара фуния. Ноля сбимай кайва е тази фуния. И кой е продавачът на рендетата, търся големи отвори? Благодаря

# 313
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Бош-а доста компактен изглежда. Да ви слуши дълго време !
Радвам се, че се съживи темата Simple Smile

# 314
  • Мнения: 2
Здравейте, след много размисли съм горда притежателка на  Kenwood KVL6100S Chef Elite XL.
Благодаря на Джемма за съвета !
Имах малко трудности  с доставката в България естествено,но всичко се оправи.От петък машинката си е у дома, и вече се използва.

Общи условия

Активация на акаунт