Дали ще ствам мама :)

  • 5 706
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 166
Честито  bouquet лека и безпроблемна бременност

# 16
  • София
  • Мнения: 310
Dafnita Напълно подкрепям мнението ти. Никога не съм правила кръвен тест и не мисля, че е по-бърз, безболезнен и евтин от обикновения тест, може би единствено е по- сигурен.

# 17
  • Мнения: 1 054
Дори не е и по-сигурен... Simple Smile
Тестовете за бременност / уринарните / се позитивират само при наличието на хормона ЧХГ, а него го има само при наличие на бременност. Изключвам ако жената приема медикаменти с наличието на въпросния хормон Simple Smile
Кръвният тест се прави  2 пъти през 48 часа, за да се провери дали се удвоява ЧХГ, тоест дали бременността се развива нормално, но и това не е гаранция, че ако до един момент всичко е ок , то и докрая ще е така, но това вече е друга тема.
Според мен кръвен тест е крайно излишно нещо Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 310
Аз знам за случай в който моя позната си прави тест за бременност (уринарен) и е положителен, а се оказва, че не е бременна, а има проблем с бъбреците и това й се е случвало 2- ва пъти... е на 3-я наистина беше бременна.

# 19
  • Мнения: 1 054
Много зависи кога е правила тест, дали после й е дошло... Не е рядко явление тестът да е положителен, а после да дойде цикъл.
Пожелавам на всяка да види "истинските" две чертички Simple Smile
 bouquet

# 20
  • Мнения: 22
Здравейте ! И аз като повечето от вас си задавам този въпрос - Възможно ли е да съм бременна ? Embarassed Днес цикълът ми закъснява втори ден , по принцип цикълът ми е точен . Сутринта направих тест - беше отрицателен, към обяд направих втори - вече се виждаше втора бледа чертичка . Четох, че при  съмнение / цикълът ми още го няма, други признаци , за сега не усещам / е хубаво да се направи още един път тест след 48 часа, ще изчакам още два дни и ще направя трети тест . Хем се вълнувам, хем още не ми се вярва .

# 21
  • Мнения: 1 054
Здравейте ! И аз като повечето от вас си задавам този въпрос - Възможно ли е да съм бременна ? Embarassed Днес цикълът ми закъснява втори ден , по принцип цикълът ми е точен . Сутринта направих тест - беше отрицателен, към обяд направих втори - вече се виждаше втора бледа чертичка . Четох, че при  съмнение / цикълът ми още го няма, други признаци , за сега не усещам / е хубаво да се направи още един път тест след 48 часа, ще изчакам още два дни и ще направя трети тест . Хем се вълнувам, хем още не ми се вярва .

Здравей Simple Smile
Важно е тестът да се прави с първа сутрешна урина Simple Smile
Но щом си видяла втората чертичка макар и бледичка, то бременност има Simple Smile
Повтори теста, вярвам, че чертичката ще стане ярка с времето Simple Smile

# 22
  • Мнения: 10
Отидох на лекар 7 дни след закъснението, не правих кръвен тест,директно на видеозон. Лекарката каза , че имаме сакче, след две седмици чухме и сърчицето.

# 23
  • София
  • Мнения: 310
 Party Time Честито! Пожелавам спокойна и безпроблемна бременност!  bouquet

# 24
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен! 3ти ден закъснение,при по принцип редовен цикъл през 30 дни. Днес направих 2 теста Sure Check през няколко часа,но и двата имаха много,мноого бледа втора чертичка... Не успях да разбера как да прикача снимка  Embarassed .... какво да мисля,не знам...

# 25
  • София
  • Мнения: 310
Да знаеш, тест не се прави през няколко часа! Най- добре направи теста сутрин с първата урина, въпреки, че на Шуър Чек могат да се правят по всяко време на деня  Wink . Ако имаш възможност утре си направи нов тест или след още 1-2 дни. Успех и дано видиш желания резултат.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2
Да знаеш, тест не се прави през няколко часа! Най- добре направи теста сутрин с първата урина, въпреки, че на Шуър Чек могат да се правят по всяко време на деня  Wink . Ако имаш възможност утре си направи нов тест или след още 1-2 дни. Успех и дано видиш желания резултат.  Simple Smile
Благодаря! Не бях сигурна,че съм направила правилно теста,за това го повторих иначе знам,че през 48 часа се прави друг. Но чертата беше толкова бледа,че исках да си направя и пред мъжът ми,за да си каже и той мнението. Вторият обаче беше същият и в крайна сметка сега и двамата сме озадачени  Laughing Ако закъснението продължи,ще направя друг след ден-два и ще отида на лекар.

# 27
  • София
  • Мнения: 310
Според мен иди на лекар, ако закъснението продължи повече от седмица- от опит знам, че когато отидеш много рано, може да не видят нищо.  Thinking

# 28
  • Мнения: 9
Здравейте,момичета! На 22 години съм и от 4 месеца с приятеля ми се мъчим да имаме бебче! Този месец виждам,че гърдите ми са доста пораснали,но имам съвсем леко напрежение в тях. Корема леко ме присвива от време на време. Не съм толкова раздразнителна колкото преди цикъл . И от два дни ме боли кръста. На 19.05 и 21.05 правихме секс без да се пазим като на 21 ми беше овулацията поне така показваше календарчето на телефона ми. Трябва да ми дойде на 04.06 ,но днес си правих тест за бременност и беше с втора много бледа черта. Вчера пък пробвах с такъв домашен тест със софа бикарбонат,при който содата шупна в урината. Чувствам се сравнително спокойна,а обикновенно преди цикъл съм доста напрегната.Много искам вече да е станало чудото. Симптоми други нямам. Освен,че ми е леко замаяно и преди няколко дни усещах леко гадене. Не искам да се заблуждавам с някакви измислени от мен симптоми,но след толкова отрицателни теста вече съм нетърпелива.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 594
искам да ви попитам,според вас възможно ли е да се забременее,ако се използва хавлиена кърпа 2 дни след като с нея е почистена сперма след полов акт. Моля ви,да не се подигравате на въпроса ми,питам сериозно..

 Joy  Извинявай, не мога да се сдържа.
Не е възможно, няма влажна среда за да оцелее сперматозоид цели 2 дни на тая кърпа. Освен това дори и да попадне сперматозоид на срамните ти устни, то той трябва да е по корав и от супермен за да пропатува до яйцеклетката ти, която не е сигурно дали я има защото не си споменала кога ти е овулацията. Дори да си е "излял" целия материал В теб, пак не е сигурно че ще успееш да забременееш, защото има един солиден % вероятност просто да не се случи оплождане на яйцеклетката.
Скрит текст:
Laughing Laughing Хахахахахаааахахахааа  Joy

simmona Щом има бледа черта на теста, най вероятно си бременна, Честито, и повтори теста утре примерно, или след 2 дни за да потвърдиш Heart Eyes  Не се доверявай на теста със содата, тя кипи в зависимост колко ти е киселинна урината, а не колко са високи нивата на хормона  Peace

Общи условия

Активация на акаунт