КГБ = Клуб на Готините Баби - 167.

  • 75 146
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Аз чак сега намерих време да пия кафе. (сутрешно!)
През нощта не спахме много, че ММ нещо се разболя - изстинал на село, докато ковал едни дъски. Сега е "болен лежи млад Стоян".. Joy че не ми стига другата работа, ами и около него трябва да се въртя - чайчета, сокчета, илачи. Внимание - че иначе почва да се окайва, че на никого не му пукало за него. Joy

Омесих козунака, сега втасва първи път.  Този път ще направя само една доза от 1 кг брашно, колкото да имаме утре за обяда. Друг път правя по 6-8 козунака, че да има всеки да си носи вкъщи по козунак и половина от различни видове. Край на авантата, нямам вече толкова сили. Квото хапнат тука, това е. Нема за торбички.
До пазара ходих за пресни  картофи и разни зелении. И до аптеката - за болния Стоян люкарства накупих.
И агнето подготвям, че довечера ще го пъхна във фурната, преди да си легна.

Маринка, руската плитка изглежда много фешън. Да вземеш да ни научиш и нас.

Фло, пък да ти кажа към тез чушки като прибавих на обяд две-три търкалца от маринования патладжан на Боряна - всичко нарязано ситничко и объркано. Чудна салатка се получи, пикантна и "стресната", както казва майка ми. Ако бях ракиджийка, щях да му жулна една, много искаше салатката, просто си плачеше. Ама не обичам, за съжаление.
Ние с ММ сме се повредили нещо в последните години, въобще не ни се пие. Не сме били пиячи никога, но ей тъй, за адет, пийвахме по чашка 1-2 пъти в седмицата. Сега йок - годишнини правим, без да сме близнали. Joy
Аз понякога гръмна една чаша бира, той и бира не ще. Несериозна работа.

# 691
  • Мнения: 7 399
                 Привет,момичета!И аз да дам отчет! Laughing
                 Яйцата са готови и големия козунак-също.Готово е и едното рулце!Машинката омеси докато аз боядисвах и от 60 бели яйчица само две дадоха фира и то защото ги изпуснах. EmbarassedДвете по-малки рула /оплетени като козуначета/ се пекат в момента!
                 Ето и малко снимчици!
Скрит текст:
Скрит текст:
                Това са част от яйцата на Мими и Люби!
Скрит текст:

                 Изчезвам да надникна във фурната,че да не изгоря двете рулца докато се занимавам тук!
                 Ето ги току що извадени от формите!
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 30 апр 2016, 16:35 от Didia

# 692
  • София
  • Мнения: 4 178
Дидиа, супер е всичко.

Светълчо, как ще печеш агнешкото?

# 693
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
По нощната технология. Обработвам си го с подправките и мазнината, наливам бира може и бяло вино), омотвам го в 5 пласта фолио и го слагам в максимално загрята фурна за 30-40 мин. След това го намалявам на 90-100 градуса и си лягам. След 6-7 часа (зависи колко кг е, горе-долу по час на килограм е правилото) го изваждам, отвивам и го връщам на по-висока Т да се зачерви приятно.

Дидия, твоите яйца по оризовата технология ли са правени?
А на децата яйцата са чудни - трябва да кажеш как ги правят.

# 694
  • Мнения: 1 250
Ей работни девойки бе, конкуренция си правите то с вапцани яйца,то с кузуначени форми, браво,о на всички ви.   smile3508 smile3508 smile3508
 Светлълчо, верно е оправих чушките. Това с печените с оцет олио сол , чесън и много магданоз мама ги правеше редовно, така че и при мен са винаги на трапезата, когато съм пекла чушки. Но вчерашните някакси много бързо им реших проблема. Пържех шницели и изведнъж ми хрумна след тях и малко чушки, но всичко  вече ври и кипи наоколо и аз по мързеливата процедура какво направих- дори не ги овалях в яйце , а направо във галетата които бях приготвила за шницелите.Неочаквано но много хубави станаха, вече гототви при поднасяне добавих по една бучка сиренце,екстра. Но при теб определено си спомням че имаше и друг вид.

 Чушките ме подсещат за нещо. В Америка те се продават в опаковка по две бройки, обикновено 2$.(златни излизат ако искш да напълниш няколко в тенджера) Един ден чух по ТВ че в една от веригите са опаковка по $1 и изхвърчах натам. Гледат ме хората ,тая купува 5-6 опаковки, като невидела , чудят се и поне 4-5 ме попитаха какво се прави с тях.Толкова бяха учудени като им казах за пълнене, пържене и т.н.

 Междудругото вчера следобед семейно отидохме на кино. Таткото с големия и малкия на един филм, средния на втори, а аз със щерката на трети. Не знам дали сте гледали MY Big Fat Greek wedding (на български сигурно е преведено нещо от рода на Моята голяма гръцка сватба) Даваха го можеби преди 10 год.Аз по принцип не обичам комедии. Уж имам чувство за хумор, но обикновено трябва някой да ме погаделичка та да се разсменя на комедии.Спомням си че на тази сбях се смяла много , та отидох и на втората, новата (№2)Ефекта беше същия. Ако обичате нещо леко, приятно , без идиотски изпълненя, препоръчвам ви го.
Айде , да не ви карам да си губите времето с глупости,оттеглям се и ви желая лека вечер

# 695
  • Мнения: 7 399
                  Светалчо,не са по оризовата технология!С перлени и седефени бои са!Само дето на снимките не си личи точно как изглеждат. Laughing Първо ги вапцах по познатата технология,но станаха много светлички и бледички и тогава капнах по няколко капки от седефена и перлена боя и с найлоновите ръкавички  Laughing
Всъщност са леко перлени или седефени,блестящи,ама как да го направя на снимките не знам.Няма слънчице,че да им личи на светлото. Wink
                  На децата яйчицата са боядисани първо половината в единия цвят,след това другата половина в другия и са залепени очичките от самозалепващо се гланцово блокче.С косичките -същото.Лепи се с белтък-суров.
                  Сега вече се поизлягам пред компа да погледам филмче!

# 696
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Подсетете ме, моля, какво се правеше с миналогодишното червено яйце, че съм забравила. newsm78

Аз всяка година боядисвам с "антибиотичните" бои. Белите яйца стават много хубави с тези бои. (Здравка може да потвърди Joy) Толкова съжалявам, че компютърът ми е много стар и не приема снимки от телефони, иначе щях да си снимам и аз моите яйца и да ви ги покажа. Много хубави чисти цветове се получават, повече от 10 цвята са: червени, лазурносини, виолетови, оранжеви, жълти и зелени и всичко това и в по-нежен светъл нюанс - люлякови, небесносини, лимонови, бледорозови, тревистозелени, патешкожълто.

# 697
  • София
  • Мнения: 4 178
Подсетете ме, моля, какво се правеше с миналогодишното червено яйце, че съм забравила. newsm78


Чупи се и ако е здраво отвътре ще е на хубаво. Аз вече не го пазя.

# 698
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 303

 Ей, не ми върви по празници и това е!
Тази сутрин е починал братовчед ми от София - ще го погребват чак във вторник, така че аз в понеделник ще пътувам за София. За съжаление няма да мога да се видя с никоя от вас по обективни причини. Това е съпругът на Галина, дето беше с нас на Морени. Ама то освен Шпунц и Дидия май други не останаха да я помнят. Много си го обичах, беше ми като втори брат. Пък и с него повече си приличахме външно, отколкото с брат си. Млад човек, на 55 години. Бог да го прости! Казват, че преди Великден, който умре отивал направо в рая! Дано душата му да намери покой!  Flowers Rose Flowers Rose
Светълчо, аз срязвам миналогодишното яйце така, както е с черупката. Ако жълтъкът е гладък и пълен - ще е пълна годината. Ако има дупки....амиии... hahaha И аз пазя миналогодишното в хладилника. Срязва се след първото чукане с яйца.

# 699
  • София
  • Мнения: 4 178
Янче, Бог да прости братовчеда. Казват, че Бог прибира тези, които обича на светли празници. Мир на праха му  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Моите козунаци са готови. Успях да ги изпека едновременно. На вид са чудесни, на вкус сигурно, но дали са на конци ще видим утре. Сега сложих тавата в горещата фурна и после ще ходя да нахраня Дани и се връщам. Забърках едни гъби с лук и ще прибавя оризче и ето ти готова гарнитура.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204664681335729&se … ype=3&theater

Последна редакция: сб, 30 апр 2016, 19:15 от rimar

# 700
  • София
  • Мнения: 8 403
Хайде и аз да рапортувам. Козунаците станаха два вида hahaha Joy Един чудесен и един не толкова чудесен ( ама почти изяден ). Омесих тестото, опекох половината, нещо не ми се видя много бухнал. Иначе беше на конци, имаше си и стафиди, и локум, и бадеми. Нападнахме го още топъл, топъл с ММ. На втората част добавих едно пакетче суха мая. Е този е чудесният. В две глинени гюведжета направих малки козуначета с боядисани яйца в средата. Станаха много красиви - за внучетата.
Сега малко почивка и започвам да се занимавам с агнешкото. Миналата година го правих по рецептата на Светълчо и стана без грешка.
За обяд сме поканили вуйна ми, да не е сама. Вечерта ще дойдат децата и племенника.
Е това е. Рапорт даден.

ЯНЕ, жалко за човека, че си е отишъл толкова рано. Бог да го прости Flowers Rose Flowers Rose
И аз днес приготвям и си мисля, колко хубаво би било да бяха с нас вуйчо ми, братчето ми, девер ми... Няма ги. Има само спомени...
Хайде стига ми почивка и разговорка, да действам.

Момичета, всичко, което са сътворили златните ви ръце и ни го показахте е прекрасно. Браво на вас РИМАРЧЕ, ДИДИА, ИХА, МАРИНКА.
СВЕТЪЛЧО, техниката ти стара, та не можеш да ни покажеш твоите красоти. На мен пък главата ми е стара, та не знае как стават тези фокуси със снимките.  Joy Здраве да е, ще ги ручаме козунаците и яйцата без да са били на изложба Wink
Приятна вечер. Hug

# 701
  • София
  • Мнения: 4 178
И аз пека агнешкото по тертипа на Светълчо.

Сипах си едно бейлисче, заслужено  :lol 

# 702
  • София
  • Мнения: 16 079
Янке, Бог да прости набора!
Наистина рано е станало, но там ред няма.
Аз ....направих козунак от Лидл, беше почти топъл като го купихме. Плахо посегнах към втора бройка, но Пламен изсумтя - кой ще ги яде. Хм, ами аз бих могла.
Направих дробсърмата, даже си хапнах за вечеря. Не върви с чай с мед, но няма как.
Агнешкото се маринова, нагласено е в чугунената тенджера с много лук. Ставам рано и ще го метна във фурната.
Сега си мисля - защо толкова много неща за ядене приготвяме? Защо празникът винаги е около маса? Дробсърма си правим често, но в по-малка тава. Сега ще дояждаме до Гергьовден.
Светалчо, Фло за снимките тук е лесно ако имате смартфон. Снимаш нещото и го споделяш във ФБ профила си. После отваряш снимката в нов прозорец и с copy - paste я прехвърляш във темата.
Давам пример с прословутите ми яйчица.
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/13062 … d&oe=57BD3EFC
я, то пък взе, че стана. Браво на умното Айшенце.

# 703
# 704
  • Мнения: 4 369
Христос Воскресе! Нека божията благодат влезе във вашите домове!!!

Общи условия

Активация на акаунт