~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 433
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 604
Секцио и клизма? Това пък защо?  newsm78 На мен на естественото раждане предния път не ми правиха пък за секцио хептен не виждам смисъл ама явно има някаква логика.

# 631
  • Мнения: 2 532
Oфeлия , кардиолог си е задължителен така или иначе. Аз не съм имала оплаквания и предният път ме пратиха, и този също. Консултация с анестезиолог предният път не помня дали съм правила честно казано newsm78 Или е било сутринта преди операцията. Сега ще правя преди операцията точно. Иначе самият анестезиолог иска да е минат преглед при кардиолог и кръвни изследвания - време на кръвосъсирване и т.н. Освен това, урина и микробиология ми поискаха. Друго не се сещам newsm78
Помня предният път ме драснаха за някакви алергии точно преди секциото, но дали беше за алергия към упойката или за антибиотик нещо, нямам спомен newsm78

Ти с каква упойка ще си - спинална или пълна?

Клизма не са ми правили предния път. Сега не съм питала newsm78 Иначе помня, че понеже бях с пълна упойка тогава, катетър се слагаше преди упойката ooooh!

# 632
  • Мнения: 528
На мен за клизмата си ми казаха без да питам.  Laughing Червата трябвало да бъдат празни, така ми обясниха. Сега като споменахте микробиология - и на мен ми искат, но ние си я направихме вече и просто ще я приложим към джоба с документи за прием. Относно кардиолога, не помня дали са ми споменавали за него, но след като ме викат ден преди това...ако има нужда ще ме прегледа и такъв.

# 633
  • Мнения: 2 532
Явно различно действат по отношение на клизмата в различните болници Thinking И аз нормално съм чувала от познати, че не са им правили на някои места, а на някои са правили. Но пък там си има напъни и е по-различна ситуацията.

# 634
  • Мнения: 1 557
Ти с каква упойка ще си - спинална или пълна?

Клизма не са ми правили предния път. Сега не съм питала newsm78 Иначе помня, че понеже бях с пълна упойка тогава, катетър се слагаше преди упойката ooooh!

Анестезиолога ми каза, че при мен е малко хлъзгаво положението и да си имам едно наум, че може и да се наложи пълна, но ако съм толкова добре, колкото и когато си говорих с него, ми препоръчва (а и аз искам) спинална. Катетъра ще ми го сложат след упойката, клизма няма да ми правят, но АГ-то ми каза ако може да отида със сравнително празни черва. Grinning Без водa от вечерта, не знам как ще оцеея, аз пия страшно много SadСлед операцията вливали окситоцин, не знам защо.
 Утре ми е големия ден, стискайте палци, момичета.

# 635
  • Мнения: 604
Ми то аз не знам кога се прави тази клизма. Щото нали лекоо изненадах акушерката и доктора и може би ако ми бяха направили клизма щях да родя бебето в тоалетната. hahaha

# 636
  • Мнения: 2 532
Ти с каква упойка ще си - спинална или пълна?

Клизма не са ми правили предния път. Сега не съм питала newsm78 Иначе помня, че понеже бях с пълна упойка тогава, катетър се слагаше преди упойката ooooh!

Анестезиолога ми каза, че при мен е малко хлъзгаво положението и да си имам едно наум, че може и да се наложи пълна, но ако съм толкова добре, колкото и когато си говорих с него, ми препоръчва (а и аз искам) спинална. Катетъра ще ми го сложат след упойката, клизма няма да ми правят, но АГ-то ми каза ако може да отида със сравнително празни черва. Grinning Без водa от вечерта, не знам как ще оцеея, аз пия страшно много SadСлед операцията вливали окситоцин, не знам защо.
 Утре ми е големия ден, стискайте палци, момичета.
В какъв смисъл е хлъзгаво положението Thinking
Окситоцинът предизвиква контракции, за да се изчиства после матката от лохиите. Поне аз така съм запомнила. И на мен ми вливаха.

# 637
  • Мнения: 1 256
Офелия мила, стискам палци утре всичко да мине ок и съм сигурна че ще е така.
И аз да питам нещо. Днес реших да се изтегля. Отслабнала съм с кг и половина, което ме учуди много. За цялата бременност наддадох 6 кг.и днес минус 1.5.
От друга страна си слагам полижинакс, заради стрептококи. Сутрин превръзката е цялата в течности. Притеснявам се да няма изтичане на води, които да не забележа поради този полижинакс. Остават 2 капсули още.

# 638
  • Мнения: 111
Г.Д честито бебче да ви е живо и здраво и много да ви радва  bouquet

# 639
  • Мнения: 1 557
цветна палитра, аз съм с прееклампсия и анестезиологът имаше предвид, че ако нещо се влоша, може и да се стигне до пълна. АГ-то пък  каза, че със спинална по-лесно се контролира кръвното и я препоръчва. Засега съм ок и се надявам така да си остане, повече ме е страх от пълната.
karina31, сега в деветия и аз свалих 1 килограм, но качените са ми мнооооого повече от твоите.  ooooh! По време на бременността слагах Полижинакс и не само, всичките глобули ми предизвикват много силно течение, не само сутрин, а през целия ден. Писна ми и спрях всичко, ще боря гадините след раждането, ако ги имам още. Според АГ-то било съвсем в реда на нещата, капсулата си излизала през целия ден.
Допълвам се: при мен също беше воднисто, убедих се че е от капсулата, защото по време на Макмирора се оцветяваше в оранжево, Полижинакса просто не е с толкова наситен цвят. Не мисля, че има нещо притеснително, но говори с гинекологът си за най-сигурно.

Последна редакция: пн, 25 апр 2016, 15:27 от Oфeлия

# 640
  • Мнения: 2 532
И аз се надявам на спинална. Излизането от пълна не е приятно изживяване, но пък ако се наложи, и това се преживява.  Мен и от двете ме е страх като цяло☺

# 641
  • Мнения: 1 069
Каринче, най-добре е да идеш на преглед и АГ да ти измери околоплодните води, защото бактериите могат да спукат околоплодния мехур. Така родих сина си, две седмици преди термин. Стрептококите спукаха околоплодния мехур. Но за бактериите по принцип изписват антибиотик по антибиограма, защо само полижинакс?
Имай предвид, че полижинаксът изтича като бял крем, заради нистатина. Тоест, не изтича като водниста течност, което ти си виждала на превръзките си...

На твое място, бих отишла веднага при наблюдаващия ме АГ.
Стискам палци всичко да е наред.    Hug

# 642
  • Мнения: 28
Здравейте , и аз днес бях на преглед 39 седмица бебчо е добре , тоновете са добри. За първи път ме гледаха за разкритие наистина е неприятно  каза че имам 1 пръст. Иначе нямам контракции.  някакви болки в корема от време на време но не болезнени кой знае колко , нито паднала тапа нищо. И след два дена пак на преглед тонове и не знам още какво.
Живи и здрави всички бебоци и техните мами  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 643
  • Мнения: 741
Здравейтееееее!

Ние от вчера сме си вкъщи при бате и тате.Признавам си,че въобще не съм ви чела назад,защото в болницата въобще не ми беше до четене и писане.Щастието е огромно да си вкъщи сред любимите ти хора,а за престоя в болницата просто неискам и да си спомням.

Честито на всички сдобили се с най-милото и хубаво,а на чакащите още малко търпение и всичко да минава леко. Hug

# 644
  • София
  • Мнения: 530
Роси, добре дошла:) как е Бебка, бате помага ли?

Общи условия

Активация на акаунт