~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 339
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 50
Идвам за отчет Simple Smile 📝📈📉
Бебко си е мъж, расте добре, вече е цели 1890 гр. Доки каза, че добре наддава, и как да е иначе, съдейки по моите 89 кг 😔. Започвам 33 г.с. Кръв и урина са екстра .
Води, плацента и вс останало- също. Правиха ми запис на тонове, и там всичко е ОК. Обърнало се е човечето вече и е в правилната позиция. Остава сега да си стои така до края. Вече започвам да ходя на прегледи през 2 сед.
Ми, май е това. Извинете ме за дългия пост, ама нали е отчет?! 😚
Пожелавам хубав и слънчев ден на всички 🌞.

# 121
  • Мнения: 2 532
Здравейте мамита  Hug От 03.04 и аз съм вече в 45-дневния болничен Simple Smile Обаче има нещо което ме притеснява, имам болки ниско долу в корема и в кръста досущ като МЦ болките продължителни.Даже онзи ден засякох такива болки на равни интервали от време-5мин  Shocked Обадих се на АГ-то и отидох на преглед бебка е 2.100гр вече обърнала се с главата надолу,на тоновете вс беше ок,на ехограф тя е добре обаче имам повечко околоплодни води  newsm78 Както и от 3 дена съм с диария,която не я свързвам с никакъв вирус защото съм в перфектна форма Simple Smile Вие какво мислите да не би да наближава момента по раничко,предвид това,че плацентата ми е узряла по-рано от нормалното ?
АГ какво каза по въпроса? По принцип аз контракции преди самото раждане съм нямала, защото бях секцио и първия път. Но пък после матката пак контрахира и тогава си беше като по-болезнен цикъл точно.

Утре и аз съм на консултация. Дано всичко е наред. Вече нямам търпение да ми идва датата, макар и да ме е страх малко Crazy Просто вече ми тежи много, киселините ме морят, а и бебето като ми вкара някое по-рязко движение и чак ме заболява Blush То май се бях оплакала, ама пак да си кажа Mr. Green

# 122
  • Мнения: 1 556
И аз да дам отчет... девойката си расте, коремът ми явно доста рязко е станал огромен, щом чак АГ-то възкликна, че бебето е пораснало доста от предния път.
От мен се иска другата седмица окончателно да реша дали нормално ще го чакаме или ще е с планово секцио. Имам показания за операция - прееклампсия, умерена, кръвното го контролираме, но според АГ може и да се пробвам за нормално. Аз си казах колко ме е страх и как стабилно започвам да се притеснявам вече, и точно заради това май е по-добре оперативно. Ако кача кръвно по време на раждането ще се стигне до спешно секцио, а като си знам лабилната психика изобщо не ми се рискува. Когато лежах в патологията преди две-три седмици, при самото приемане, слагане на абокат и система, такава паник атака получих, че не е истина. Причерня ми, студена пот, загуба на зрение...  Никога преди не ми се е случвало подобно нещо. А що рев изревах преди да вляза в болницата...
Извинявайте, че ви занимавам толкова, просто се чудя кое е по-щадящо психиката и какво да избера. 

# 123
  • Мнения: 2 532
Oфeлия , ако смяташ, че от притеснения ще вдигнеш кръвно, по-добре да си планувате секциото. Иначе кардиологът какво те съветва newsm78

# 124
  • Мнения: 1 556
Единствената ми среща с кардиолог беше в болницата, около 32-33г.с. и тя беше голям привърженик на нормалното раждане, кардиограмата тогава ми беше ок. Но предполагам ми предстои още една консултация преди раждането, следващата седмица ще ми назначат всичко.

# 125
  • Мнения: 187
Офелия, сподели на кардиолога случая с паник атаката при постъпването в болницата, за да направи по-точна преценка. Имала съм такива паник атаки, неведнъж с качване на кръвно, така че ми се струва редно да го споменеш.

# 126
  • Мнения: 2 532
По принцип мои познати с високо кръвно раждаха секцио. Но пък твоето явно сте го вкарали в някакви граници и не знам...Според мен кардиологът трябва да си каже тежката дума. Обясни притесненията си.
И аз трябва да направя консултация в близките дни с кардиолог, както и с анестезиолог Crazy Надявам се да не съм с пълна упойка и този път, макар и аз лесно да изпадам в шах и паника Crazy

# 127
  • Мнения: 358
С всички тия показатели не знам как се чуди още твоето АГ. А и тези паник атаки шега не бива. Задължително го кажи това при консулта с анестезиолог и кардиолог.

Amini, точно същата работа е и при мен с нощниците. Имам няколко, ама са с друго предназначение и не се задържат много време.  smile3521 Ама пуста му суета... Grinning Grinning Обаче си намерих пижама за бременни и кърмачки и сега ми е суууперско на шкембата.

# 128
  • Мнения: 2 532
Не знам пижами дали са разрешени обаче в родилните отделения. След първото раждане си спомням, че докторът даже се караше и за бельо в първите дни Crazy Като минават на визитация, обикновено искат открит достъп Mr. Green

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Момичета, какво мислите за стягащите колани след раждане ? Аз с първото не съм ползвала, и не съм имала проблеми с прибирането на корема, но сега се чудя. Чувала съм, че уж не било хубаво, защото мускулите свиквали с колана и едва ли не спирали да работят и корема по-трудно се прибирал  Thinking
Вие какво мислите?

# 130
  • Мнения: 441
Здравейте мамита  Hug От 03.04 и аз съм вече в 45-дневния болничен Simple Smile Обаче има нещо което ме притеснява, имам болки ниско долу в корема и в кръста досущ като МЦ болките продължителни.Даже онзи ден засякох такива болки на равни интервали от време-5мин  Shocked Обадих се на АГ-то и отидох на преглед бебка е 2.100гр вече обърнала се с главата надолу,на тоновете вс беше ок,на ехограф тя е добре обаче имам повечко околоплодни води  newsm78 Както и от 3 дена съм с диария,която не я свързвам с никакъв вирус защото съм в перфектна форма Simple Smile Вие какво мислите да не би да наближава момента по раничко,предвид това,че плацентата ми е узряла по-рано от нормалното ?

Може и да е започващо раждане, може и да е подготовка. Почивай си, но по принцип се свържи с израждащия лекар и се поинтересувай при болки на равни интервали кога да идеш. При първо раждане май на 3 минути казваха, но провери.

Повече околоплодни води: правила ли си тест за гестационен диабет?

Момичета, какво мислите за стягащите колани след раждане ? Аз с първото не съм ползвала, и не съм имала проблеми с прибирането на корема, но сега се чудя. Чувала съм, че уж не било хубаво, защото мускулите свиквали с колана и едва ли не спирали да работят и корема по-трудно се прибирал  Thinking
Вие какво мислите?

Първо се погрижи за стягане на мускулите на перинеума, и чак после тези на корема. Мисля, че в България това се пренебрегва масово.

# 131
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И аз да споделя след днешната консултация .Кръвното, и захарта са ок.
Хемоглобина е малко паднал, но не е фатално, корема ми е 32 см и е точно по идеалната крива. Бебето още не се е обърнало и ще правим още един ултразвук след 2 седмици и ако тогава не се е обърнало ще ми назначат опит за мануално обръщане. Ако и тогава не успеят да го обърнат ще назначат планово секцио.
Минахме и през Икеа и накупих разни бебешки неща където си бях намислила след всичко това имам почти 7км извървяни за целият ден Simple Smile.
Трябва да си напиша родилното писмо какви желания имам Simple Smile

# 132
  • Мнения: 2 532
Иначе бебето върви голямо, по принцип съм в 35г.с в  момента, но лекаря при който ще раждам ми каза, че според размерите на бебето съм в  37г.с  Thinking Каква е тази разлика направо не знам  ooooh!
То си е индивидуалност на бебето. Някои са по-едри, други по-дребни. Не означава непременно, че по-рано ще се роди.

# 133
  • Мнения: 741
Добър ви вечер!

От това чудесно време навън нещо не ми остава много време за писане ама гледам да разнообразявам болния бъдещ батко,а и самата себе си,че иначе почвам да изперквам вкъщи и само щуротии в мислите ми.Другият понеделник съм решила да започна с прането полека-лека,защото стана пределно ясно,че овен мен или ММ няма кой да го свърши. Crossing Arms

Радвам се на всички с добри новини от ЖК и изследвания.Нека при всички ни да е така. Praynig

ivka ♥ 007,а тези болки сподели ли ги с твоя док?Какво каза?

Офелия и аз съм на мнението на другите,че е добре да споделиш тези свои терзания с кардиолога и анестезиолога.

При нас принципно не дават такива екстри като пижами в родилното,но наскоро една позната роди и каза,че след визитацията си обувала клинчето и нямала проблеми с акушерките и лекарите,та ме е яд,че вместо да си вземам още една нощница,която няма да използвам повече(освен в болницата),не си взех една такава пижама. Crossing Arms

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 687
GrayButterflay, как се стягат мускулите на перинеума?
Споделих ги тези болки с лекарите, единия каза да пия Нош-па, а другия нищо не каза  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт