~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 377
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 741
Ама така да ми е сънливо и мързеливо в това време,че с нетърпение чакам ММ да се прибере и да поеме бъдещия батко,докато аз се отдам малко на дрямка. smile3524
Аз направо с бъдещия батко  я свърших тая работа  Mr. Green И чак сега ще запрятам ръкави, както  съм презаредила батериите  Laughing
Ами да ти кажа днес с теб явно сме на една вълна...ММ хубаво се прибра ама и аз я свърших тази работа с малкия.Хубаво си подремнахме един час.Събудих се с идеята,че ми се яде нещо тестено и след посещението ми до магазина,батериите ми са напълно заредени и готови за действие,че то голямо канене на тоя гардероб.А иначе какъв зор видях,докато ида до магазина,който е на 100м от нас...толкова да съм станала тромава и скована,че съвсем вече губя желание за излизания и разходка. Crossing Arms

amairani въобще и неискам да си помислям за такива ситуации умножени по две,че косите ми се изправят. #Crazy

И по повод бъдещите каки и батковци вие мислите ли да ги спирате от детска ясла/градина около раждането?Аз май нямам такива намерения,само се надявам да ми е здрав и ще си ходи там сред децата.Нещо не ми се иска да го спирам и да му променям ежедневието,заради бебето. newsm78

# 256
  • Мнения: 604
Успокоявам се с надеждата, че докато дойде време дребния да има претенции, каката ще може поне Д- то да си избереш сама. Rolling Eyes За спиране от градина-твърдо няма да я спирам. Така или иначе аз не я пращам на сборни групи и лятото ще си е вкъщи. Поне май и Юни да ходи, че и ние с бебока да се напаснем.( да чукна на дърво не ми боледува и дано не стане нещо извънредно де).

# 257
  • Мнения: 2 532
Моят вече е спрян пък. Иска ми се преди секциото да се задържа здрава, а той все ми носи разни вирусчета и аз ги прихващам ooooh! И точно седмицата, в която го спрях, из градината се е завъртял някакъв кофти вирус и половината група са стигнали до пневмония ooooh! Уж се затопля, а наоколо само болни Tired Иначе си мисля да го пусна лятото по някое време. Ще видим как ще се държи и дали ще се справям. В началото таткото ще почива малко и ще помага с гледането, тук-там и бабите и дядовците според смените си.
Иначе по въпроса за трудността да се изминат 100м - същата съм и аз. Много рязко взе да ми тежи корема и да се измарям. Със синчето не съм се чувствала толкова тромава като сега Crazy

# 258
  • Мнения: 604
Е да, ако боледува и аз бих я спряла. Не бих рискувала комбинацията вирус + новородено.

# 259
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз доста ходя по 5 до 7 км на ден общо. Но чистенето не ми върви съвсем по вода. Все ми се вижда, че има какво да се чисти и от къде се взима този прах не знам.

# 260
  • Мнения: 75
amairani, същата работа с моята дрямка и бъдещия батко... То не беше "пиш", "ам-ам-ам", скачане по леглото и дърпане да излизаме. Накрая станах, сготвих, поизчистих малко иии сега ми се спи зверски 😴
rosit@, и ние сме в голямо чудене за спирането от ясла. За сега май решихме да го спрем когато родя. Така или иначе няма да го пускаме лятото в сборна група. Той, милият много боледува - една, две седмици е здрав и на третата си е вкъщи с кашлица, сополи... ММ ще си вземе полагащия му се отпуск от 15 дни и в началото ще се гледаме 4-мата. След това майка ми и свекървата ще идват за по няколко дни. Със сигурност ще ми е голяма лудница, но ще се нагодим някак си - нямаме избор.
Лека вечер! И спокойна нощ!  Hug

# 261
  • Мнения: 741
Нашия и през лятото си ходи на градина в сборна група и за сега не е имало проблеми,не ми е боледувал често.Като изключим само тази есен и зима,то беше някакъв ад за първи път.ММ също ще си вземе полагаемия отпуск от 15 дни и освен тогава,ако го оставим бъдещия батко вкъщи,иначе не се виждам сама с него и бебе.Той от сега ми вдига нервите на Н-та степен,а какво остава тогава,а и не си представям да излизам с количка и баткото с колелото...тц. Naughty

Аз доста ходя по 5 до 7 км на ден общо. Но чистенето не ми върви съвсем по вода. Все ми се вижда, че има какво да се чисти и от къде се взима този прах не знам.
Направо благородно ти завиждам за енергията да ги извървиш тези км.Аз си признавам,че няма да мога да ги измина,а с първата бременност не бях така.Сега колкото и да не ми личат кг се чувствам много по-тромава от първия път,бързо се задъхвам,запъхтявам,корема ми натежава,краката и ръцете ми се подуват и до там.

И като споменах подуване...тази вечер преди да вляза в банята забелязах,че глезените ми са двойни! Shocked Така са ми се подули краката...от известно време насам ми се случва доста често да съм с подути крака и ръцете и пак ще сравня с първата ми бременност,но не съм имала такива екстри.А сега кво е това чудо незнам. Sad Вие подувате ли се и как се справяте?

п.с.В крайна сметка с помоща на ММ успях да подредя гардероба и да приберем дрехите,които вече са ми  "станали малки".И в заключение останах с два чифта дънки,10 чифта клинове,3-4 туники/блузи с дълъг ръкав и няколко тениски/туники.Вече обмислям да вадя направо летните.

# 262
  • София
  • Мнения: 530
И на мен са ми много подути глезените от седмица, а от вчера и пръстите на ръцете...

# 263
  • Мнения: 604
И аз се чувствам по тромава от предния път ама каката не ме пита мога ли не мога. Иска си разходката детето и туй то. Роси аз именно заради колелото съм се оборудвала със слинг и с раница( за по-нататък). С количката ще се излиза само когато сме двамата или каката не е моторизирана. Само се надявам да не ми бойкотира плановете младежа.

# 264
  • Мнения: 2 532
Ооо, моят от сега е предупреден, че колелото ще се вади надвечер, когато тати е свободен, или в почивните дни на баба Simple Smile Ако ще ходя сама с него и с бебето на разходка, ще трябва да е пешеходец Mr. Green Иначе си мисля по някое време лятото да го връщаме в градината. При нас са си нормални групите, просто посещаемостта е по-голяма.

# 265
  • Мнения: 1 256
И моите крака са подути  Sad

# 266
  • Мнения: 167
Добро утро мами,аман от сборни групи!При нас също посещаемостта е голяма,но не изпускат удобен случай да се съберат децата в сборна група.Имали сме случаи по 40 деца в група.Затова каката сигурно лятото ще си е при мен.Трудно ще ми е с бебе/живот и здраве/ и кака,но пък тя има голям мерак да помага.

# 267
  • Мнения: 1 557
Ръцете са ми подути от край време, стъпалата и те, но го усещам само по това, че ми отесняха всички обувки. Нищо не пия, АГ-то каза киснене в студена вода и това е.
Момичета, дайте лек за запека Sad от два дни се тъпча с овесени ядки и топло мляко с мед, но уви. 

# 268
  • Мнения: 528
Добро утро и от мен! Много е неприятно това с подуванията, аз поне за сега нямам тази екстра.  Praynig Дано всички, които я имат да им минава бързо и да не ги тормози! bouquet

Момичета, дайте лек за запека Sad от два дни се тъпча с овесени ядки и топло мляко с мед, но уви. 
За запек освен стандартните неща...сурови плодове, зеленчуци и пиене на много вода, май не знам какво друго бих могла да ти препоръчам. Може и топла вода на гладно да изпробваш (като за чай температура). newsm78 Вече ако много е критична ситуацията и храната не помага, според мен може да се пита в аптеката за подходящ препарат, който да вземеш. Дано бързо се справиш с този проблем, че е ужасно.  Hug

# 269
  • Мнения: 741
Добро утро и от мен!Успешна да е новата седмица за всички!За мен започва официално обратното броение,което ще рече,че от днес вече и аз в клуба на 9 месечните,което хем ме радва,хем ме кара да се паникьосвам.

Това подуване до сутринта си мислех,че поне малко ще е поодминало,но уви.Събуждам си се все така с подути крака,глезени и ръце.Тази екстра ми е супер нова и странна,че наистина незнам какво трябва да правя. newsm78

За запека аз знам сини сливи и киви.Лично аз съм пробвала със сините сливи и винаги има ефект,но от доста момичета знам,че и киви върши чудеса.Дано ти минава по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт