Airbnb?

  • 77 778
  • 613
  •   1
Отговори
# 510
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
И аз винаги съм наемала апартаменти през Букинг, но това лято имах неприятен опит с един апартамент в Бари. Сега търся нещо с кухня за семейство с 2 деца в Барселона, но в Букинг цените са много над тези в Airbnb.
Във филтрите залагам цена, кухня, безплатна отмяна и самостоятенлно настаняване (полетът ни е късен и не знам дали ако имам посрещане от домакин след 21:30 няма да ме таксуват допълнително)
Скрит текст:
Пропускам ли нещо? Допълнително ако някой има някое местенце да препоръча- ще съм благодарна да ми сподели на ЛС.

# 511
  • Мнения: 11 118
Самостоятелното настаняване с код може да ограничи силно избора. Не са чак толкова много такива имоти. Разгледайте и другите - освен в Италия никога не съм виждала да се плаща допълнително за късно настаняване. Това можете да го дискутирате с домакина, ако не е указано в данните на апартамента, и ще си прецените дали да резервирате.

# 512
  • Мнения: 4 351
Самостоятелно настаняване може да ви ограничи избора.
Разгледайте и другите, ако не пише нищо за таксуване при късно настаняване, значи вероятно няма, но по-добре да питате домакина как е. То първоначалната идея на Ербнб е да има диалог между страните и да се поопознаят, не като хотел, просто бизнес. Естествено това може и да не е така вече.

# 513
  • Мнения: 5 271
В airbnb не ми харесва това, че отзивите и рейтингите не отговарят особено на моите критерии. Според мен натежава факторът, че и домакинът оценява теб и това води до автоцензура, а може би някои ползватели просто са по-непретенциозни.
Рецензиите са видими, едва когато и двамата дадат оценка; единият не знае какво е писал другият, докато не публикува. По-скоро хората по пътешествия не са претенциозни, а и в сравнение с хотел продължава да е по-евтино. Според мен личният момент даже изчезва все повече и повече, а платформата стартира като такава - и това е много жалко. Дори бях попаднала на една жена, която искаше отделно кеш по пет евро на ден за ток, по две евро за пералня... И други неволи имах там, но за щастие сайтът тогава се намеси.

# 514
  • Мнения: 11 118
Ли Лу,
имаше един период от десетина години, когато не беше по-евтино - тъй като Букинг предлага също много частни апартаменти и малки семейни хотелчета/пансиони. Сега след ковид много скочиха цените в Букинг, а услугата никаква, та Airbnb отново излиза напред като изгоден вариант за семейства и по-големи групи. Пък и махнаха задържането на таксите при анулация, което си беше някакъв turn off.
Иначе преди 5-6 г. примерно беше практика един и същи апартамент да го има и в двете платформи и с все такси в Airbnb да е значително по-скъп (в Рим например). Просто човек рови навсякъде и където намери по-изгодно, това е. Трудно е да се генерализира.

И да, Airbnb отдавна силно се комерсиализира, нищо общо с първоначалната идея за "отсядане в домовете на хората". Най-много от това страдат и протестират живеещите в центъра на туристическите градове, естествено, защото освен че им цапат, вдигат непосилно цените на имоти/наеми.
В апартамента под нас има Airbnb и тази сутрин, тръгвайки за училище, дъщеря ми трябваше да прескочи заспал пиян на стълбите във входа турист...

# 515
  • Мнения: 5 271
И да, Airbnb отдавна силно се комерсиализира, нищо общо с първоначалната идея за "отсядане в домовете на хората".
Аз съм ползвала home exchange за USA и установих скоро, че и там междувременно има програма за наемане срещу точки, които се закупуват от сайта. Преди просто се разменяха жилища за ваканция, пари се оставяха само за почистване.

# 516
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Rapariga, всъщност вероятно си имала предвид да е самостоятелно жилището? Защото има много споделени пространства със собствениците или други гости, това обаче е друга отметка Тип място:цялото място.
Ако имаш предвид неприсъствено настаняване, и аз се присъединявам - не си ограничавай филтъра. Просто чети и питай домакините как процедират.   
Неприятни случки за съжаление може навсякъде да се случат, без значение платформата или директна резервация дори. Но сега поне могат да се четат отзиви в нета, навсякъде, където ги има, а обичайно се коментира и домакин. Мен веднага ме отказват места, при които домакините отговарят жлъчно на недобрите коментари например. 

За цените не знам. Моите впечатления са, че в последната година букинг рязко задминаха airbnb за еднакви места.

# 517
  • Мнения: 964
Имам резервация, а хостът не отговаря на запитванията ми за точен адрес и инструкции за чекиране. Как бихте процедирали в подобен случай, като не ми се иска да анулирам резервацията. Airbnb ше ми намерят ли евентуално алтернатива, ако хостът не ме настани?

# 518
  • Мнения: 6 588
Имам резервация, а хостът не отговаря на запитванията ми за точен адрес и инструкции за чекиране. Как бихте процедирали в подобен случай, като не ми се иска да анулирам резервацията. Airbnb ше ми намерят ли евентуално алтернатива, ако хостът не ме настани?
Пишете в чат на Airbnb, те ще намерят решение.

# 519
  • София
  • Мнения: 1 845
Имам резервация, а хостът не отговаря на запитванията ми за точен адрес и инструкции за чекиране. Как бихте процедирали в подобен случай, като не ми се иска да анулирам резервацията. Airbnb ше ми намерят ли евентуално алтернатива, ако хостът не ме настани?
Погледни да не би да има отбелязан времеви отрязък за това. Примерно инструкции за настаняване 48 часа преди настаняването.
Точният адрес и телефон на хоста ти идва директно от Аирбнб в обяснителната записка към резервацията след резервацията.
Аз обикновено след получаване на координатите им звъня или пиша директно в Уатсап

# 520
  • Мнения: 964
За съжаление разполагам само с руски тел. номер, на който няма регистрирани Viber или WhatsApp. Въпросът ми е по-скоро ако някой има личен опит, да сподели, дали имат практика, при проблем с настаняването да осигурят алтернатива, какъвто опит имам с Booking.com. Резервацията ми е за 30.06. така че съвсем скоро ще настъпи 48-часовия период преди настаняването и с нетърпение очаквам да получа инструкциите...

# 521
  • Мнения: 1 229
Хостът изобщо ли не отговаря на съобщенията? Има доста  време до настаняването, наистина не пращат инструкции веднага. Даже пък кодът за сейфа с ключа го дават след като е възможно настаняването, което е нормално, разбира се.

# 522
  • София
  • Мнения: 2 866
А този руски телефон дали има в момента Viber/Whatsup? Предвид ситуацията се зачудих.

# 523
  • Мнения: 1 229
Ама комуникацията и през платформата може да се води, даже по-добре, според мен.

# 524
  • Мнения: 5 267
Ама комуникацията и през платформата може да се води, даже по-добре, според мен.
Даже е задължително.

Общи условия

Активация на акаунт