С каква храна храните котката си?

  • 122 824
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 1 050
  • София
  • Мнения: 8 348
Моята едната кифла яде месо сурово.
Давам говеждо, пилешко, свинско. Крилца и тн не.
Първо замразявам месото за известно време, после размразявам и храня.
Давам на три месеца хапчета за вътрешно обезпаразитяване, досега проблеми не са имали.

# 1 051
  • Мнения: 1 760
Аз също давам на моите сурово пилешко месо. Първо го замразявам няколко дена, после размразявам и давам.

# 1 052
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
Ох почти изчетох темата и не намерих информация за Concept for Life за котки щото в нашия магазин има такава насипна за висок клас и хилс ами взех и от двете смесено за котета до годинка и я ядат но сега се притеснявам дали е читава Simple Smile

# 1 053
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Ако е тази:

https://www.zooplus.bg/shop/kotki/kotki_suha_hrana/concept_for_l … ife_kitten/529167

Описан е аналитичният състав, има и за другите видове. Не съм купувала от нея. Насипна е добре да се избягва, но предполагам го знаеш...

# 1 054
  • Мнения: 21 275
Optima добра ли е?

# 1 055
  • Мнения: 10 607
И аз сега заглеждам Concept for life... Понеже много се ядосах на Петмол. Rage За втори път ми отказват поръчка с промокод - нямали били налична храната, която все от тях купувам и то по 16 кг. И се опитват да ми набутват Ownat. Ми, не ща Ownat! Искам хипоалергенната на Брит, защото тя ми трябва. Като я нямат налична, защо въобще ми пращат промокодове!? И защо не си актуализират на сайта наличността, ами заблуждават потребителите. Карат ме да чакам 4 дни, за да ми се обаждат накрая да ми пробутват Ownat. Дори на жалба не благоволиха да ми отговорят, щото явно е същата служителка, която ми звъни. Много тъпо обслужване на клиента! Няма що... Само да я намеря другаде храната, веднага ще ги отсвиря!

# 1 056
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
Да тази е - предпочитам насипна защото не искам да ги уча на един вид храна ами я смесвам за да се научат да ядат всичко - така не загубват интерес към храната Simple Smile

# 1 057
  • Мнения: 10 607
Да тази е - предпочитам насипна защото не искам да ги уча на един вид храна ами я смесвам за да се научат да ядат всичко - така не загубват интерес към храната Simple Smile

Това в един момент ще доведе до разстройство.

# 1 058
  • Мнения: 5 508
Concept for Life е храна със зърнени култури. Ако искаш да ги избягваш - не е за теб. Иначе аз преди съм взимала от нея, когато в ЗооПлюс имаше пакети от по 400гр 1+1 безплатно ама на финала взе да ми излиза почти колкото Феринга и я зарязах.
Честата смяна на храната води до разстройство, а понякога и до по-сериозни стомашни проблеми.

# 1 059
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
Да тази е - предпочитам насипна защото не искам да ги уча на един вид храна ами я смесвам за да се научат да ядат всичко - така не загубват интерес към храната Simple Smile

Това в един момент ще доведе до разстройство.

защо?

Ама аз не я сменям, а я смесвам за да ядат от всичко Simple Smile Благодаря за мнението че съдържа зърно - отивам да чета пак линка които дадоха по-горе  Simple Smile Царевични протеини, оризово брашно - това ли имаш на в предвид - мисля че това е минимума - повечето храни имат такива неща Simple Smile

# 1 060
  • Мнения: 15 317
В зоомагазина ми казаха и това, че колкото по често се сменяла храната, толкова по капризни откъм вкус ставали животинките.

# 1 061
  • Мнения: 1 760
Мани ги тия от зоомагазина Simple Smile Аз на моите им я сменям непрекъснато и никога не са били капризни. Ядат каквото им давам. Храня ги с висок клас храни. Аз самата имам зоомагазин и онлайн магазин та разнообразие да искаш. Не съм привърженик на идеята, че трябва да ядат само една и съща храна. Омръзва им, както при хората.

# 1 062
  • Мнения: 1 864
Според вас желателна ли е честата смяна на разновидности гранула (на една и съща марка и серия)? Продължавам да храня с N&D, котката я харесва много, но сега се зачудих . Ако й давам възможност да пробва различните видове от pumpkin серията, дали няма да навредя? От серията с киноа набелязах тази с агнешко, копър и мента за здравето на стомаха. Не, че има проблеми с него, но все пак ...

# 1 063
  • Мнения: 10 607
Да тази е - предпочитам насипна защото не искам да ги уча на един вид храна ами я смесвам за да се научат да ядат всичко - така не загубват интерес към храната Simple Smile

Това в един момент ще доведе до разстройство.

защо?


Защото различните храни съдържат различни аналитични съставки и не знаеш ако смесиш две храни с коя евентуално съставка можеш да подразниш коремите им. Представи си, че смесиш две храни с високо съдържание на мазнини и че в едната, освен високо съдържание на мазнини има и оцветител или нещо друго, което в комбинация с някоя съставка от друга марка храна е противопоказано. Всяка храна е формула. Изчисляват се съотношения на вещества и добавки, уж за да се създаде най-добрата формула. Някои създават най-здравословна, други най-комерсиална, трети най-евтина... И ако смесиш различните формули не знаеш дали няма да получиш една нова несъвместима за котката формула. Да не говорим, че ако смесваш няколко, при проблем няма да можеш да идентифицираш проблемната формула (т.е. храна).

# 1 064
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Доколкото имам спомен от четене на сто места котките могат да си хапват една и съща храна без протести. Моят опит от смяна на марки гранули е същият - стомашно-чревни проблеми . И сега направо ме е страх да сменям, макар че се изкушавам. Да не говорим, че понякога моят избор не е този на котарака, а невинаги има малки разфасовки за проба.

Общи условия

Активация на акаунт