С каква храна храните котката си?

  • 122 792
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 461
благодаря ви, сега ще ги разгледам и може да се преориентирам. bouquet

# 166
  • Мнения: 14
Някой да е забелязвал промяна в поведението на котката след като е яла гранули ?  newsm78

Може да е много тъп въпросът, но откакто почнах да ѝ давам Applaws е така. След като яде от гранулите става толкова енергична, че поведението ѝ граничи с агресивно. Почва да търчи, да скача, да хъска и да издава ръмжащи звуци, след като подивее 2 часа кротва да спи... Котенцето по принцип е доста игриво и жизнено, но след гранулите има голяма разлика.
Първо, реших че си въобразявам, ама после и другите в къщи го забелязаха.  newsm78

При нас май се случи нещо такова. Храним го с домашно приготвени за кот консерви. Гранули не иска да яде. Имаме Хилс и едно насипно, препоръчано, което е за малки и големи котки, ама каква марка беше  Whistling Май Аплауз взех тогава по спомен. Та, от два дена му добавяме гранули в консервите и май това коте полудЕ след това  Crazy Сега като се замисля, да не би да е противопоказно да се смесват двата вида храна

Привет и за много години!
Смених Applaws-a с Josera и сега котето пак се държи нормално след ядене  Laughing  Консултирах се с ветеринара ни и тя каза, че е възможно да се получава така, заради някоя от съставките на храната. Каза, че не на всички котки влияе по този начин, за всяко коте си е различно, както и че може само храната за малки котки да ѝ действа така.

# 167
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Напълно възможно е.

# 168
  • Мнения: 4 275
Момичета, в търсене съм на катерушка. Надявах се да има в Джъмбо,  но не.... Да не би да са ги махнали, за да освободят за коледните неща? Може ли да ме ориентирате за катерушка на добра жена? В противен случай ще поръчам тази:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00FRCWA8G/ref=ox_sc_act_tit … 6LWH&th=1#Ask

 Laughing

Последна редакция: чт, 05 яну 2017, 12:46 от Мишелин

# 169
  • Мнения: 1 003
Тази е много евтина. По-добър вариант едва ли ще намериш. Стандартно ще я намериш за най-малко 50-60 лв.

# 170
  • Мнения: 4 275
Да, добра е цената, но трябва да се калкулират и 20-30 лева транспортни разходи от Англия до тук, така че  крайната сума излиза към 80-90 лева (което пак е по-добре от цените, които съм виждала по тукашните магазини). Но се чудях дали в Джъмбо някой е виждал катерушки?

# 171
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
У нас не знам как вървят цените на тези катерушки, веднъж само загледах една в един зоомагазин, беше по-малка от тази и струваше около 60 лв.

За Джъмбо не знам. Peace

# 172
  • Мнения: 1 003
Поръчай онлайн. Аз миналия месец взех една за 25. Отдолу хралупа, а отгоре има къде да се качва зверчето. Моят много бързо ги къса и купувам с по-обикновен вид.

# 173
  • Мнения: 4 275
Малее, зверче Simple Smile) Аз за първи път ще купувам такова.

Обаче съм много смотана. Вместо в другата тема, съм писала в тази за храната  ooooh!

# 174
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Няма нищо, копирай го и там.
Топчо има две големи и една малка катерушка, не ги поглежда, след като се върнем в Щатите смятам да занеса едната голяма на котараците на свекърите и другите да ги дарим.

# 175
  • Мнения: 1 708
Мишелин, аз си взех катерушка от едно момиче от форума /скоро не е писала в котешката тема/. Тя ги прави и има различни модели. Моята е висока 120 см, има три нива и ми излезе около 90 лв. с транспорта. Тя има страница във фейсбук, но не знам доколко е уместно и дали не е в разрез с правилата на форума да я публикувам.

# 176
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
На лични. Peace

# 177
  • Мнения: 4 275
Сега ще го пусна и там, може да го видят повече хора Simple Smile А най-лесно ще ми е да ида до Джъмбо и да проверя на място Grinning

Ивекс, големите катерушки колко са големи? Имам интерес да видя модела дали отговаря на изискванията ми и може да се разберем за цена, щом Топчо им се мръщи  Blush

Impatiens, зависи какъв е моделът, но звучи добре горе-долу. Ще бъда благодарна, ако пратиш адреса на ЛС  Hug

И понеже темата е за друго, а се получи лек спам, да вметна за храната на Пух. Свинското свърши и трябваше да реша какво да сготвя. Взех едно цяло пиле от Кауфланд и го сложих да се вари. След това извадих пилето от бульона и като изстина го обезкостих. Между другото, заделих половината бульон за нас в една тенджера и пусках ту в тенджерата на котето, ту в "нашата:  Mr. Green  Сварих и два моркова, които после нарязах на малки кубчета. Бях купила и воденички, които нарязах на ситно, с идеята да ги добавя към "основното", обаче Пух нещо им се мръщи май и не смея да си смесвам. Ще добавя и малко ориз и ще стерилизирам бурканите.

# 178
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
С удоволствие бих ги подарила, но са в Щатите.
Най-голямата е близо 2 метра, едвам и намерихме място. Joy

# 179
  • Мнения: 4 275
Ееее, жалко. Тъкмо си казах, че намерих катерушка  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт