С каква храна храните котката си?

  • 122 918
  • 1 294
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 868
Мили момичета, за тези от вас, които имат малки котета - в момента в сайта на зоомагазини "д-р Стефанов" тече промоция от -15% на суха храна Нутрам 1.8 кг. (24.65 лв.) и -31% на консерви Life natural. Аз се възползвах и за първи път котката ще пробва Нутрам. Надявам се да я одобри, за да разнообрази малко така любимия Аплаус. Дано не се възприеме като реклама. Grin
Едит: Забравих да спомена и пастет на Arden grange за 0.99 лв.

# 631
  • София
  • Мнения: 19 253
И на РК има промоция - 800 г бисквити за 7,30. Тук са недолюбвани, но моят котарак само такива яде, ще смесвам Аплос и РК постепенно, за да го отуча.

# 632
  • Мнения: 1 760
На Стефанов му е надута много цената. В други сайтове, без намаление е по-малко.

# 633
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Привет,
някой да храни котката си по barf, с купешки менюта? Тези в частност https://www.heartyapetite.com/bg-bg/?
Инфо доколко може да им се вярва? Бактерии, болести и прочие?
Засега яде прилична - от РК нагоре му се купува, предимно гранулки, но включвам и паучове. Четох обаче, че преминаването на barf може да намали количеството котешки пърхут, който е алерген, пък ММ е силно алергичен... Sad Disappointed Relieved направо е на път да ни разведе тая алергия, ама това в една друга тема.

Изглеждат качествени храни. На моите две котки давах от Herrmann's, която е една предлаганите марки, но я купих от Зооплюс, тя е био, но не я харесаха. Чисто говеждо, мляно, но има и лой, и изглежда това не им харесва. Трудно е да намеря качествена храна, която да им хареса. Био храните изобщо не ги впечатляват, пробвах и други видове, сигурно е трябвало да им давам качествена храна да свикнат като малки, ама тогава нямаше такава.
За сега на котака му хареса Alma Nature за чувствително храносмилане, а на котката рибните паучове на Feline Porta21. Изглеждат добре и миришат вкусно, чак да ти се прииска да ги опиташ. Laughing
Не знам дали е добре да карам само на тези, ама не харесват друго. Бозита, за чувствително храносмилане, с голяма мъка им ги пробутвам, оставям им нощно време, тогава ядат и като няма друго, хапват от нея.

# 634
  • Мнения: 385
Включвам се при вас! Bowtie
Аз днес за 3-ти път вече правя домашен пастет на моето малко котараче иии пу пу пу с кеф си го яде, за което много се радвам, понеже знам, че има наистина само полезни неща вътре. Но пастетчето го давам само през деня. Сутрин и вечер е на гранули. И въпреки всичко му се четат пак ребрата... знам, че не трябва да има натрупана мазнина по тях,  нооо едва ли трябва и да се броят... Някоя от вас, ако се е сблъсквала с подобен проблем, моля да сподели как са се оправили. Аз донякъде и го пиша на това, че постоянно е болен... Confused

# 635
  • София
  • Мнения: 3 842
Има на Роял канин пастет за захранване на анорексични животни след боледуване. И гранулки висок клас да има винаги на разположение в купичката, те обичат често и по малко.

# 636
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Включвам се при вас! Bowtie
Аз днес за 3-ти път вече правя домашен пастет на моето малко котараче иии пу пу пу с кеф си го яде, за което много се радвам, понеже знам, че има наистина само полезни неща вътре. Но пастетчето го давам само през деня. Сутрин и вечер е на гранули. И въпреки всичко му се четат пак ребрата... знам, че не трябва да има натрупана мазнина по тях,  нооо едва ли трябва и да се броят... Някоя от вас, ако се е сблъсквала с подобен проблем, моля да сподели как са се оправили. Аз донякъде и го пиша на това, че постоянно е болен... Confused
Предполагам, че сте го обезпаразитили, защото това може да е причина да е слабо. Посъветвайте се с ветеринар - не знам дали може за всяка възраст, но се препоръчва и да се повтаря хапчето, след десетина дни, в началото аз така правех, защото моите са от улицата, и може да са били по-силно инфестирани.
Според възраста е и количеството на влажната храна - не знам колко грама е добре да яде, това също ветеринар може да каже според килограмите, възрастта, дали излиза навън, и т.п. Порцийките може да се разделят на две-три, стомахчето е малко, котките предпочитат да ядат често и по малко.
Може би и ако е по-активно, игриво, и от това да е. Хаби много енергия.

# 637
  • Мнения: 385
Даваме му за вътрешно, но дори вет каза, че няма смисъл, тъй като няма достъп до външна среда, както и контакт с други животни. Почти на 5м. е и тежи 2кг +/-0,200гр. Винаги има храна, но не е лаком. Яде по всяко време и по малко, дори и през вечерта. Може и аз да си въобразявам... Не искам да смесвам темите. Ще пиша в “Любители на котки”. Въпреки всичко Ви благодаря за отговорите! Hug

# 638
  • София
  • Мнения: 19 253
На Стефанов му е надута много цената. В други сайтове, без намаление е по-малко.
Обаче има доставка, ако имаш предвид зооплюс, а аз не взимам такива количества, та да имам БД. Ако е друг - моля, сподели, ще съм благодарна

Веднъж разсеяно облизах лъжичката, с която сипвах пауч - колкото приятно миришеше, толкова гадно ми се стори на вкус.  Laughing

# 639
  • София
  • Мнения: 8 348
Веднъж пазарувах за другарче от Петмол, но беше кучешка. Обаче мого бързо пристигна.

# 640
  • Мнения: 453
Да ви попитам и в тази тема:

Момичета, имате ли опит с алергиите котаните? Когато прибрахме Миа, се оказа, че има ушна краста, която слава Богу, за месец преборихме успешно. Чесането, обаче, продължи до степен разраняване в областта на ушите и над очите. Ходим си все в една и съща клиника, че по-лесно се следят ваксини, обезпаразитяване и т.н. (Добро в Изток) и я заведох да я погледнат пак. Повториха теста за ушна краста, отрицателен, пуснаха микробиология за всякакви екстри, излезе отрицателна, затова изписаха кортикостероид. От него определено имаше подобрение, но като го измазахме (7 дни), сърбежът и чесането започнаха наново с пълна сила. Днес я водихме пак, пуснаха още някакво изследване за други микроорганизми - няма, затова решиха, че се касае за алергия. Проблемът е, че няма как да знаем от какво, затова ще започнем да изключваме храни. Сега я сложиха на гранулена диета и трябва да избера между Purina HA и Royal Canin Annallergenic и двете съм ги избягвала досега заради високия % зърно, у нас давам храна само без зърно, та сега ми е лошо направо, че трябва да минем на тези за 3 месеца. След това ще редуваме меса - телешко, пилешко и т.н. Както и 20 дни ще пие антихистамин. Чувствам се ужасно, защото хем не е доказана някаква конкретна алергия, въпреки че наистина не остава какво друго да е, хем трябва диети с царевични храни и прием на хапчета.

Моля ви, който има опит с алергиите, да сподели. Имам нужда да чуя мнения...

# 641
  • Мнения: 19 073
Какви са ви впечатленията за Perfect Fit? Току-що получих пакета за джуниър. Ето този: https://m.emag.bg/hrana-za-kotki-perfect-fit-junior-750-gr-40084 … 513/pd/DPNR00BBM/

Гранулата наистина изглежда и мирише страхотно. Малкото я нападна веднага и сега ме интересува дали някой е давал Сензитив варианта https://m.emag.bg/hrana-za-kotki-perfect-fit-sensitive-7-kg-4008 … DJSVXFBBM/#7%20Kg - в момента е на супер промоция (-40%) в Емаг и се чудя дали да не поръчам направо два чувала по 7 кг. Имате ли мнения за тази храна?

Поръчах 2 торби сенситив по 7 кг, вчера я отворих, одобриха я и сега ме е яд, че не поръчах още 2, изгодно беше, но се изчерпа почти веднага в сайта.

Овна, за алергиите имам спомен, че към пилешкото месо и храните, които го съдържат, много често се алергизират котките, повече отколкото към други меса от типа на пуешко, телешко, свинско и пр., но не помня причината.

# 642
  • Мнения: 10 614
Какви са ви впечатленията за Perfect Fit? Току-що получих пакета за джуниър. Ето този: https://m.emag.bg/hrana-za-kotki-perfect-fit-junior-750-gr-40084 … 513/pd/DPNR00BBM/

Гранулата наистина изглежда и мирише страхотно. Малкото я нападна веднага и сега ме интересува дали някой е давал Сензитив варианта https://m.emag.bg/hrana-za-kotki-perfect-fit-sensitive-7-kg-4008 … DJSVXFBBM/#7%20Kg - в момента е на супер промоция (-40%) в Емаг и се чудя дали да не поръчам направо два чувала по 7 кг. Имате ли мнения за тази храна?

Поръчах 2 торби сенситив по 7 кг, вчера я отворих, одобриха я и сега ме е яд, че не поръчах още 2, изгодно беше, но се изчерпа почти веднага в сайта.

Овна, за алергиите имам спомен, че към пилешкото месо и храните, които го съдържат, много често се алергизират котките, повече отколкото към други меса от типа на пуешко, телешко, свинско и пр., но не помня причината.

Кукумицинка и аз две поръчах - една Сензитив и една Адулт 1+. Отделно и 3 малки пакетчета за джуниорчето. Първо отворих Адулт 1+. Много съм очарована от тези гранули. Адулта е доста голяма гранула - за първи път виждам толкова едра гранула за котка, което ще рече, че е идеална и за сениор котки. Смея да кажа, че това е най-вкусната гранула, която лично аз съм опитвала (нали знаете, аз ги опитвам Grinning).

По темата за алергията - възможно е да няма алергия, ами отит. Моето коте, което прибрах наскоро от улицата, също беше с ушна краста + съмнения за микроспория, понеже точно около ушите се чешеше и има уреднели участъци. Ушната краста я излекувахме от две накапвания (второто микроскопско изследване даде отрицателно), но животинчето продъжи да се чеши и да тръска главичка още доста време. Нашата ветка каза, че от самото чесане, от ушните паразити, си е докарало възпаление (отит), за което ни предписа антибиотична терапия - капки за нос ципрофлоксацин от хуманната аптека, които да се капят в ушите.

# 643
  • Мнения: 82
Здравейте, може би някъде назад е писано по темата, но рових до някъде и се отказах. Взехме коте на 5 месеца. Досега е хранено от хората, които са го гледали с гранули Уискас. Ние сме му купили консерви Carny, след четене на коментарите в темата.
Въпросът ми е... Може ли котка да е хранена само на консерви или е препоръчително да се дават и гранули?

# 644
  • Мнения: 5 508
Хубаво е да се дава и твърда храна, но ако е възможно избягвайте Уискас.

Общи условия

Активация на акаунт