С каква храна храните котката си?

  • 122 879
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 841
На Vitakraft паучове давам напоследък. Тези с пилешко имат доста сос, което тя харесва, и са без захар, с добър % месо и протеин, и много нисък % въглехидрати.

# 721
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Glikoza,  много ти благодаря. Нямах и представа, че рибата не е за предпочитане за кастрирани котанчета. За Nature's Protection мнение?
Не, не съм го ползвала, аз купувам от Зооплюс, там не се предлага. Вижте линковете за добрите храни, които пусках наскоро, там има информация за състава на храната по принцип. Прочетете и сигурно ще се ориентирате. Не можах да намеря информация за състава на Nature's Protection  на сайта на фирмата на английски - има общи приказки само, на българските сайтове също няма списъци какво съдържа.
И аз не знаех за рибата, но имаше коментари от съфорумки, причината е, че може да образува камъни в пикочните пътища, а кастрираните котаци са в рискова група.

# 722
  • Мнения: 169
Разгледах и двата линка. Ами уж са добри и двете. Просто много ми се иска да храня моите бебони с качествена храна, затова търся съвет от вас като по-опитни. Големият ми котан е кастриран доста отдавна - така си го намерих. Той има доста чувствителен стомах и повръща от повечето храни. От Анимонда не повръща и си я ядеше без проблеми, но докато дойде пратката им купувах РК (не повръща от нея и яде с голямо желание) и nature's protection (но я нямаше в магазините дълго време). Малката ми тигрица Шани е кастрирана скоро (февруари) на около годинка е. Много се извинявам за въпросите, просто не искам да правя фатални грешки. Предпочитам да давам пари за качествена храна, отколкото за доктори. Отново, благодаря ви много Heart Eyes

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 22:26 от venydreh

# 723
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Разгледах и двата линка. Ами уж са добри и двете. Просто много ми се иска да храня моите бебони с качествена храна, затова търся съвет от вас като по опитни. Големият ми котан е кастриран доста отдавна - така си го намерих. Той има доста чувствителен стомах и повръща от повечето храни. От Анимонда не повръща и си я ядеше без проблеми, но докато дойде пратката им купувах РК (не повръща от нея и яде с голямо желание) и nature's protection (но я нямаше в магазините дълго време). Малката ми тигрица Шани е кастрирана скоро (февруари) на около годинка е. Много се извинявам за въпросите, просто не искам да правя фатални грешки. Предпочитам да давам пари за качествена храна, отколкото за доктори. Отново, благодаря ви много Heart Eyes
РК я харесват защото е с овкусители, вкл. и захар, харесват я, но по-добре не я давайте. Анимонда мисля че е добра, аз опитвах да я давам на моите, но котешките вкусове са явно различни.  Щом сте преценили, че състава е добър, и им действа добре, смело ги давайте. Има такова разнообразие от храни вече, и доста са качествени.
За кастрираните котки не важи това с рибата, само за котараците, но ако си ядат взаимно храната, няма как да го ограничите. Трябва да е нещо, което е добро за двамата и го харесват. За съжаление, като свикнат на РК, после трудно ядат неовкусена храна. За това претърпях крах с храните с високо месно съдържание, които опитах по-рано - като Карни, Бозита, отказват ги.
Моите са интересни, защото явно тази която харесва единия, не се харесва на другия, което всъщност е добре. Всеки си яде от паничката. Но ако сложа РК, и двамата ще я ядат с голям апетит Disappointed

# 724
  • Мнения: 169
Ох моите и те не харесват Карни. Забелязала съм, че ако мазнините са повече от 5% не се яде и от двамата. Виви е момченце (помислих го за момиченце и оставих това име Joy )  Много ти благодаря за съветите и информацията, Glikoza Kissing Heart

# 725
  • Мнения: 169
А също така ако търсите определена храна и в зооплюс я нямат, пишете им на .com с предложение. Аз така направих преди няколко дни за nature's protection. Веднага ми отговориха и са отворени за нови идеи и стоки, които не предлагат с цел обогатяване на асортимента. Дано да я пуснат и там Blush

# 726
  • Мнения: 21 280

Някой с мнение за тази храна ?

# 727
  • Мнения: 10 614

Някой с мнение за тази храна ?

Ingredients:

dehydrated chicken protein, no less than 35 %, rice, corn, poultry fat, chicken meat 5 %, hydrolyzed animal protein 3,5 %, corn gluten, minerals, hydrolyzed chicken liver(dry), linseed 1,78 %, brewer's yeast, sugar beet pulp, salmon oil, egg powder, cranberry 0,2 %, borage oil, MacroGard ®(source of ß-glucan) 0,05 %, ActigenТМ  (source of prebiotic-mannan-oligosaccharides) 0,04 %, marigold meal (source of lutein) 0,04 %, burdock root, marshmallow root, chamomile flowers 0,03 %, nettle 0,03 %, thyme 0,015 %.

Analytical constituents: 

crude protein – 34 %, crude oils and fats – 16 %, crude ash – 6,6 %, crude fibre – 1,5 %. Per 1 kg of product: omega-3 fatty acids- 5,5 g, omega-6 fatty acids- 33,2 g.

Additives (per kg of product), mg/kg: Nutritional additives:

vitamin A (retinol E672): 15 000 IU, vitamin D3 (cholecalciferol E671): 750 IU, vitamin E (α-tocopherol acetate E307): 600, vitamin C (ascorbic acid): 200, vitamin B6 (pyridoxine): 6, vitamin H(biotin): 0,08, taurine: 2100, iron (Е1):  35, iodine (Е2): 2,5, copper (E4): 8,2,  manganese (E5): 38, zinc (E6): 148, selenium (E8): 0,09, Dl-methionine: 2 500.

Technological additives (per kg of product), mg/kg.: natural antioxidants 300, tocopherol-rich extracts of natural origin 500.

За мен не представлява интерес тази храна. Определено не е за кастрирани котки - 16% мазнини. На каква цена е?

Същата марка имат доста добри специални менюта, грейн-фри. Ако решиш да я купиш, може ли да снимаш гранулите?

Последна редакция: ср, 13 мар 2019, 12:56 от amy_nka

# 728
  • Мнения: 21 280
Предложиха ми я в зоомагазина,уж била без зърно,ама явно бъркам марката нещо,100% с opti започваше.
15,80 лв е килото,но май не е същата като тази,която показах.

# 729
  • София
  • Мнения: 8 348
corn си е баш зърно

# 730
  • Мнения: 1 867
Аз бих искала да попитам какво мислите за паучовете на Happy cat?

# 731
  • София
  • Мнения: 3 841
Предложиха ми я в зоомагазина,уж била без зърно,ама явно бъркам марката нещо,100% с opti започваше.
15,80 лв е килото,но май не е същата като тази,която показах.

Optima да не е?

# 732
  • Мнения: 21 280
Предложиха ми я в зоомагазина,уж била без зърно,ама явно бъркам марката нещо,100% с opti започваше.
15,80 лв е килото,но май не е същата като тази,която показах.

Optima да не е?
Може и тя да е.Като отида следващият път ще проверя точно за името.

# 733
  • Мнения: 10 614
Предложиха ми я в зоомагазина,уж била без зърно,ама явно бъркам марката нещо,100% с opti започваше.
15,80 лв е килото,но май не е същата като тази,която показах.

Има и без зърно от същата марка, която ми изглежда доста добре. Simple Smile Снимай я на място и етикета със съставките.

# 734
  • Мнения: 21 280
Аз загледах kitten варианта,ако дадат да снимам ,ще снимам.

Общи условия

Активация на акаунт