С каква храна храните котката си?

  • 122 780
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 863
Вече станах печално известна в раздела ... Grinning Сондирам пазара в търсене на нова суха храна за котки до 12 мес. Смятам да сменя настоящата и харесах тази суха храна от Стефанов. Въпросът ми е - как ви се струва като състав? Досега котката е хранена с Аплаус и Нутрам. Благодаря!
Скрит текст:
Състав: Пилешко месо (40%), прясно приготвено пиле (17%), сладък картоф (14.5%), пилешка мазнина (10%), пилешки вътрешности (3%), сушено яйце, пивоварна мая, грах, целулоза, цвекло , масло от сьомга (1%), минерали, сушен морков, брашно от водорасли, пребиотични MOS, екстракт от юка, екстракт от розмарин, пребиотична FOS, мента, сушена червена боровинка, мащерка, цитрусов екстракт, копър

# 766
  • Мнения: 10 602
Много добре ми изглежда. Simple Smile

# 767
  • Мнения: 453
В един чужд котешки форум попаднах на един списък с рецензия на мокра котешкa храна, направена от ветеринар, който намирам за адски полезен. Доста подробен анализ е направил на съставките, както и влиянието на комбинацията им за здравето на котаците. Споделям с вас:

https://docs.google.com/file/d/0B-mMJBQ_r05GdDBEY0pWbURmRE0/edit?pli=1

Последна редакция: ср, 27 мар 2019, 16:15 от Овна

# 768
  • Мнения: 384

Ще се вмъкна и аз за въпрос. За това съдържание, какво мислите? Виждам, че протеина е висок, а аз първо гледам това в храната. Макар че си признавам, че може и да греша. Ако е така, моля поправете ме! Simple Smile)

# 769
  • Мнения: 5 508
Не пише нищо за % на месото. Аз не бих я ползвала.

# 770
  • Мнения: 453
Със зърно е, по-добре - не.

# 771
  • Мнения: 1 760
Не бих дала такава храна на котките си. Съдържанието не ми вдъхва доверие. Не пише нито вида на месото, нито неговия процент, нито дали е прясно или брашно. Това описание на съдържанието очевидно е правено от хора, които хал хабер си нямат какво и как се пише в подобни случаи.

# 772
  • София
  • Мнения: 3 840
Царевица и ориз не е ок в храната. Донякъде картофи и грах мога да приема, макар че и с тях прекаляват, все пълнеж.

# 773
  • Мнения: 384
Благодаря Ви за бързите отговори, момичета! 😊

# 774
  • Мнения: 5 508
Аз като гледам опаковката ми изглежда, че това е онази 'базова' храна в суперите за около 2,50лв/кг с 'дроб', евтина опаковка и едно тъмно коте ...
Ако е тя, нека не си дава парите за този боклук!

# 775
  • Мнения: 274
В един чужд котешки форум попаднах на един списък с рецензия на мокра котешкa храна, направена от ветеринар, който намирам за адски полезен. Доста подробен анализ е направил на съставките, както и влиянието на комбинацията им за здравето на котаците. Споделям с вас:

https://docs.google.com/file/d/0B-mMJBQ_r05GdDBEY0pWbURmRE0/edit?pli=1
Това е изключително полезна информация. Но за съжаление е сканирана като изображения на страници, а не като текст. И повечето връзки са остарели и не работят. Отделих около 18 часа, за да я разпозная с OCR програма, да редактирам (почти) всички грешки при разпознаването, да форматирам отново текста, да съставя съдържание, да актуализирам всички линкове към сайтове на производители и да добавя за всяка храна, която може да бъде поръчана от България, линк към съответния електронен магазин. Получения PDF файл качих на свой сървър, така че няма вероятност да бъде изтрит скоро. Можете да го свалите от този линк. Надявам се да бъде от полза за всички коткар(к)и във форума Simple Smile За забелязани грешки и неточности моля пишете на ЛС, за да не задръстваме темата, а аз ще имам грижа да ги коригирам и да актуализирам файла.

Edit: Последните линкове в страниците на няколко храни (Schesir, Nature's Variety и др.) не работеха. Коригирани са.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 10:17 от V12

# 776
  • Мнения: 453
В един чужд котешки форум попаднах на един списък с рецензия на мокра котешкa храна, направена от ветеринар, който намирам за адски полезен. Доста подробен анализ е направил на съставките, както и влиянието на комбинацията им за здравето на котаците. Споделям с вас:

https://docs.google.com/file/d/0B-mMJBQ_r05GdDBEY0pWbURmRE0/edit?pli=1
Това е изключително полезна информация. Но за съжаление е сканирана като изображения на страници, а не като текст. И повечето връзки са остарели и не работят. Отделих около 18 часа, за да я разпозная с OCR програма, да редактирам (почти) всички грешки при разпознаването, да форматирам отново текста, да съставя съдържание, да актуализирам всички линкове към сайтове на производители и да добавя за всяка храна, която може да бъде поръчана от България, линк към съответния електронен магазин. Получения PDF файл качих на свой сървър, така че няма вероятност да бъде изтрит скоро. Можете да го свалите от този линк. Надявам се да бъде от полза за всички коткар(к)и във форума Simple Smile За забелязани грешки и неточности моля пишете на ЛС, за да не задръстваме темата, а аз ще имам грижа да ги коригирам и да актуализирам файла.

Edit: Последните линкове в страниците на няколко храни (Schesir, Nature's Variety и др.) не работеха. Коригирани са.

Голямо браво и благодаря! Поиграл си си, но ще е много полезно за всеки, който се интересува по темата! Запазвам си твоя линк.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 11:41 от Овна

# 777
  • Мнения: 10 602
Най-добре да се забучи на 1-ва страница. А, трябва ли да отваряме нова тема тука? 52-ра стр. вървим вече...

# 778
# 779
  • Мнения: 19 011

На Шезир е, сигурно са с изтичащ срок на годност. Практика е във въпросния магазин. Ако някой реши да поръчва повече бройки, задължително да пита за годността, или да погледне сам, ако ги купува на място от физически магазин.

Общи условия

Активация на акаунт