С каква храна храните котката си?

  • 122 682
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 318
Нененнее, сърцето няма да ми даде 3 дни да го оставя гладен, обаче, ако имате препоръки за 'мокра' храна, с която да ги заместя, ще опитам всевъзможни начини да ги сменя!
Таааа, моля, за препоръки:)))
Вет-ове отдавна не желая да слушам по този въпрос, толкова са малко тези, които реално ще дадат качествен отговор, че няма как и да ги разпознаеш..

# 811
  • Мнения: 10 598
Това при здрава котка ли говорим? Аз имах предвид макс. 3 дни. Със сигурност няма да издържи 24 часа без да потърси ядене. Simple Smile

# 812
  • Мнения: 274
Таааа, моля, за препоръки:)))
Вет-ове отдавна не желая да слушам по този въпрос, толкова са малко тези, които реално ще дадат качествен отговор, че няма как и да ги разпознаеш..
Е, аз за какво си играх да обработвам файла с резултати от изследвания, качен на 52-ра страница? Wink Добре, ако не ти се занимава да четеш на английски и да сравняваш, ето някои от най-добрите храни за котки, които могат да бъдат купени у нас: Catz FineFood, GranataPet, MAC´s, Terra Faelis. Консервите на Schesir с по една лъжичка Felini Complete във всяка (защото, за разлика от първите 4, Schesir е допълнителна, а не пълноценна храна за котки) също са много добър вариант. А най-добре да купуваш от всичките и да ги редуваш всеки ден, така че котето ти да не яде два пъти в седмицата едно и също. Ако търсиш по-бюджетно решение - минимумът е Animonda Carny. Като в консервите Carny Ocean също е добре да добавяш Felini Complete или поне Felini Taurin.

Това при здрава котка ли говорим? Аз имах предвид макс. 3 дни. Със сигурност няма да издържи 24 часа без да потърси ядене. Simple Smile
На мен ми се струва, че ако предложи някои от изброените, котето и 4 часа няма да издържи Simple Smile Особено Schesir и Animonda Carny Ocean, които са почти чисто месо. Или примерно този Catz с месо от кенгуру. Каквито и химии да е яло преди, не вярвам до такава степен да са му притъпени инстинктите.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 04:33 от V12

# 813
  • Мнения: 3 248
Това при здрава котка ли говорим?

При съвсем здрава котка, да.
Получава се, когато животното мине в режим “глад”. Натрупаните мазнини се пренасочват към черния дроб за обработка и ако това случи в прекалено големи количества, дробът не смогва и се омазнява. Някой път и 2-3 дни пълен глад са достатъчни. Повече от 24 часа котка не бива да не хапва нищо, най-вече ако е била на редовна и обилна храна преди това.

00404, за мокра храна, ако месо не е опция, препоръчвам паучове и консерви на Cosma и на Schezir.

# 814
  • София
  • Мнения: 1 715
Какво значи допълнителна и пълноценна храна? Вчера даже търсачка пусках, защото в отзив за Cosma видях, че се водела допълваща. Че няма органи вътре ли се има предвид? Или добавени витамини и минерали?
На мен тази храна най-добра ми се вижда - цитираната от Епона.

# 815
  • Варна
  • Мнения: 25 241
И аз не го разбрах, специално на Косма и двете храни са с еднакъв състав, процент месо и т.н.

# 816
  • София
  • Мнения: 318

V12 Супер! Мерси! Сега ги разглеждам:))) Сигурно половината ще отпаднат, заааащото, ако искате вярвайте, но котарака не желае и да подушва риба! Под каквато и да е форма, каквото и да е, риба ли е, бяга далеч.. Grinning

# 817
  • Мнения: 3 248
Заради таурина най-вече и някои витамини и минерали. Но пък може да се вземат добавки.

# 818
  • Мнения: 274
Какво значи допълнителна и пълноценна храна? Вчера даже търсачка пусках, защото в отзив за Cosma видях, че се водела допълваща. Че няма органи вътре ли се има предвид? Или добавени витамини и минерали?
И двете Simple Smile Има се предвид, че липсват някои витамини, минерали, есенциални аминокиселини като таурина, фибри, антиоксиданти, омега-3 мастни киселини... А най-добрият източник на вит. А например са вътрешностите и по-точно - черния дроб. Обикновено допълващите храни съдържат почти само месо. Аз решавам проблема, като добавям към всяка такава консерва по мерителна лъжичка "Felini Complete" и по една супена лъжица зеленчуци на пара - броколи, карфиол, моркови, брюкселско зеле... И последно реших да добавям всеки ден и по едно сварено пъдпъдъче яйце, нарязано на ситно.

@00404
Щом не иска риба - ако иска Simple Smile Има доста добри попадения от изброените по-горе марки - с кенгуру, с конско, със заешко, с фазан, с патица, с пуйка, с агнешко... Да не говорим за традиционното пиле. А към скаридите как се отнася? Защото има и комбиниран вариант "пиле със скариди".

Специално "Cosma" а марка на zooplus. Нещо като "К-Класик" на Кауфланд. Аз лично винаги съм се отнасял с известни резерви към продукти, произведени от търговските вериги, които ги разпространяват. Защото, поне у нас, липсва какъвто и да е качествен контрол. На "Cosma" купувам само снаксовете от лиофилизирано месо и риба, като допълнително лакомство.

# 819
  • София
  • Мнения: 8 348
Специално на Косма ми изглежда добре състава, парченца месо са си, има пъдпъдъчи яйца в един вид, малки скаридки в друг. А и едната кифла ги харесва.

У нас сме на гранули, на два дена консерва и всяка сутрин сурово месо, за който проявява интерес.
Имаме хубава, лъскава козина, не се скубем много, само сме май малко дебелички.

# 820
  • Мнения: 3 248
Само дето като се прочете (на етикета) и види (като се отвори) състава на кауфланските паучове или там както се водят кутийките и състава на Cosma, разликата е от земята до небето!

# 821
  • Мнения: 274
Само дето като се прочете (на етикета) и види (като се отвори) състава на кауфланските паучове или там както се водят кутийките и състава на Cosma, разликата е от земята до небето!
Нямах предвид, че "Cosma" е с качеството на "К-Класик". А че когато някой произвежда нещо и го продава сам, контролът на качеството му може да бъде занижен. Ако е въпроса, като състав и вид шоколадите "Exquisit" също не изглеждат зле. Но е марка на "Кауфланд" и не ги купувам по принципни съображения.

# 822
  • Мнения: 3 248
Разбрах те сега. Но честно казно специално в случая не мисля, че пак има база за сравнение. Не случайно Матина е отделена в отделна компания, произвеждат поне 10 бранда храни и със сигурност контролът към стандартите не е по-нисък, отколкото към който и да е друг производител, без значение кой ги продава.
И тук пак идваме на изначалния проблем, че като цял стандартът при храните за животни е много нисък - справка, статията, която публикувах няколко страници по-напред.

# 823
  • Мнения: 211
Моята маца яде само пастет гурме голд, но ще трябва да я храня и с друга храна. Купих различни паучове и консерви и ще видим. Тази cosma къде се произвежда?

# 824
  • София
  • Мнения: 318
V12, поръчах catz finefood Purrrr паучове и Пробна опаковка catz finefood, много се надявам да му харесат и да се приключи с тези паучове на пурина.

Като добавка даже и някакъв тунел за игра му взех, дано му хареса, скоро имаше рожден ден:)))

(Някой да го има или да го е пробвал или подобен?

)

Рожденника вече на 4:)))

Общи условия

Активация на акаунт