С каква храна храните котката си?

  • 123 042
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 825
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 796
V12, поръчах catz finefood Purrrr паучове и Пробна опаковка catz finefood, много се надявам да му харесат и да се приключи с тези паучове на пурина.
Като добавка даже и някакъв тунел за игра му взех, дано му хареса, скоро имаше рожден ден:)))
(Някой да го има или да го е пробвал или подобен?
Извинявам се, излизме„ извън темата, ама ей тази играчка е простичка, но забавна и много я харесват.
https://www.zooplus.bg/shop/kotki/igrachki_za_kotki/igrachki_vud … a_obsolete/352283

Купих тази добавка на прах, Фелини, защото паучовете на моите не са пълноценни, ама са единствените които ядат. Това, което поръсих върху храната, го изобиколиха и за сега не го ядат.
Паучовете които им харесват и им купувам, са Фелин Порта21 риба тон във вариации и Алмо Нейчър за чувствителни котки, но и двете не са пълноценни.
Много ли е страшно, ако не ядат пълноценни храни? Тези, които давам, поне са качествени. Ако им дам Гурме перла, ще ядат с апетит, ама котаракът дриска от нея. Тя е пълноценна, ама не е добра.
Пробвах много храни вече, сега съм купила още три вида, качествени, пълноценни, но ако отказват, какво правим? Мъка голяма се оказа намирането на ядене за котките.

# 826
  • Мнения: 3 248
В дългосрочен план (месец) не е добре да ядат непълноценна храна, защото липсва жизненоважни аминокиселини и елементи, което може сериозно да навреди на здравето. Сменете добавката или балансирайте по друг начин.

# 827
  • Мнения: 274
Извинявам се, излизме„ извън темата, ама ей тази играчка е простичка, но забавна и много я харесват.
https://www.zooplus.bg/shop/kotki/igrachki_za_kotki/igrachki_vud … a_obsolete/352283
За тази играчка не знам, но зелените пластмасови ленти, с които пристигат опаковани кашоните от zooplus, в къщи се радват на голяма популярност. То не е гонене, дъвкане, дърпане... За около две седмици всяка лента бива разнищена и накъсана и се минава на следващата.

Купих тази добавка на прах, Фелини, защото паучовете на моите не са пълноценни, ама са единствените които ядат. Това, което поръсих върху храната, го изобиколиха и за сега не го ядат.
Ако става въпрос за тази добавка или за тази, в описанието им е казано, че леко дразнят стомаха и не са приятни на вкус. Затова производителят препоръчва да бъдат разтваряни в 1-2 супени лъжици вода и след това да бъдат смесвани добре с храната. Поне при мен този метод работи без грешка.

Паучовете които им харесват и им купувам, са Фелин Порта21 риба тон във вариации и Алмо Нейчър за чувствителни котки, но и двете не са пълноценни.
Много ли е страшно, ако не ядат пълноценни храни? Тези, които давам, поне са качествени. Ако им дам Гурме перла, ще ядат с апетит, ама котаракът дриска от нея. Тя е пълноценна, ама не е добра.
Пробвах много храни вече, сега съм купила още три вида, качествени, пълноценни, но ако отказват, какво правим? Мъка голяма се оказа намирането на ядене за котките.
А защо не пробваш някои от пълноценните консерви, примерно на MAC's Cat Гастроном или catz finefood Purrrr? При нас поне кенгуруто се посреща с почти същото мъркане като лиофилизираната риба или пиле Simple Smile Аз току-що напазарувах храна за следващото тримесечие:

Ако си от Варна, мога да ти дам по една консерва за проба.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 23:47 от V12

# 828
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 796
За тази играчка не знам, но зелените пластмасови ленти, с които пристигат опаковани кашоните от zooplus, в къщи се радват на голяма популярност. То не е гонене, дъвкане, дърпане... За около две седмици всяка лента бива разнищена и накъсана и се минава на следващата.
Ако става въпрос за тази добавка или за тази, в описанието им е казано, че леко дразнят стомаха и не са приятни на вкус. Затова производителят препоръчва да бъдат разтваряни в 1-2 супени лъжици вода и след това да бъдат смесвани добре с храната. Поне при мен този метод работи без грешка.
А защо не пробваш някои от пълноценните консерви, примерно на MAC's Cat Гастроном или catz finefood Purrrr? При нас поне кенгуруто се посреща с почти същото мъркане като лиофилизираната риба или пиле Simple Smile Аз току-що напазарувах храна за следващото тримесечие и ако си от Варна, мога да ти дам по една консерва за проба.
Уф, явно стана грешка, упътването беше само на немски, не ми се занимаваше да го превеждам, само определих количеството по схемата с килограмите, и реших че трябва да се поръси в храната. Фелини комплит, това е добавката, която поръчах.
С водата, не знам как ще стане, те пият малко, и ако не им харесва вкуса, може и вода да спрат да пият. Плюс това, аз им наливам поне половин литър в купичката,  как да се спазва пропорция?
Благодаря много за предложението за храните, вече по твоя препоръка в предишните постове точно тези храни поръчах, днес дойдоха, още не съм се опитала да ги давам. Ще им отворя за през нощта, забелязвам, че тогава им се отваря апетит, и ядат повече. Дано да харесат някоя. https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/mac_s/kupichki/729916
https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/catz_f … d_pouchove/436546
Освен това, реших да пробвам и тази: https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/perfect_fit/682704
Между другото, котаракът много хареса на Пърфект Фит пакетчетата против космени топки, добре му действат явно на стомаха и са от пиле: https://www.zooplus.bg/shop/kotki/snaksove_za_kotki/protiv_kosmeni_topki/715515
Давам по едно на ден.
А за играчките, голямо тичане и веселба пада със малко парче твърда хартия, смачкана на топка. Simple Smile За това не се струват скъпите играчки, това което ще им хареса, не може да се предвиди.

# 829
  • София
  • Мнения: 318
V12, къде да намеря информация за добра суха храна? Морката я очаквам началото на идната седмица да пристигне от zooplus. За суха все Роял Канин взимам, но се чудя дали пък няма нещо по-добро, сигурно има:))

# 830
  • Мнения: 169
За суха храна разгледай N&D - прекрасна е (малко скъпа излиза, но състава е много добър).
Моите лично предпочитат сухата на Schesir - малко давам, но големият не иска да яде, ако няма няколко гранулки върху храната хихихи
Много зависи от какво се нуждае и се чувства най-добре котето.
Черната ми пантера има чувствителен стомах - от почти всичко друго повръща, само с гранулите на Schesir нямаме никакъв проблем

# 831
  • София
  • Мнения: 19 256
V12, къде да намеря информация за добра суха храна? Морката я очаквам началото на идната седмица да пристигне от zooplus. За суха все Роял Канин взимам, но се чудя дали пък няма нещо по-добро, сигурно има:))
Прочети по-назад темата, оказва се, че РК хич не са полезни, а пък са и скъпи.
Защо пиша "оказва се" - аз самата не бях чела много за различните храни и преди 8-9 години, когато бях с бебе и бях позанемарила котарака, мъжът ми започна да купува РК. Дори отначало не знаеше каква марка са - открил ги пакетирани по 100 г в едно магазинче. С годините котьо свикна, сега вече не иска да погледне друго, пробвах го и с Аплос, и с Тейст ъф уайлд. Цял ден ходи и мяука, но не пипва каквото не го кефи. Вчера за пръв път взех дайджестив на РК - не е в луд възторг, но ги яде.

# 832
  • Мнения: 10 630
Аз току-що напазарувах храна за следващото тримесечие:

Ако си от Варна, мога да ти дам по една консерва за проба.

Каква хубава снимка! Трябва да я сложим на корицата на темата. Grinning

Колко ти излезе цялото това съкровище? Simple Smile

# 833
  • София
  • Мнения: 318
V12, къде да намеря информация за добра суха храна? Морката я очаквам началото на идната седмица да пристигне от zooplus. За суха все Роял Канин взимам, но се чудя дали пък няма нещо по-добро, сигурно има:))
Прочети по-назад темата, оказва се, че РК хич не са полезни, а пък са и скъпи.
Защо пиша "оказва се" - аз самата не бях чела много за различните храни и преди 8-9 години, когато бях с бебе и бях позанемарила котарака, мъжът ми започна да купува РК. Дори отначало не знаеше каква марка са - открил ги пакетирани по 100 г в едно магазинче. С годините котьо свикна, сега вече не иска да погледне друго, пробвах го и с Аплос, и с Тейст ъф уайлд. Цял ден ходи и мяука, но не пипва каквото не го кефи. Вчера за пръв път взех дайджестив на РК - не е в луд възторг, но ги яде.

И аз имам такива съмнения, че ще излезе нещо като с уискаса след няколко години с РК. Ще започнат публично да говорят за разни вреди от тях и ми се иска да я сменя. Така или иначе както казахте не са евтини, та поне да взимам нещо полезно и качествено.

# 834
  • Мнения: 169
V12,  ама ти е сладко котанчето Heart Eyes  това до Schesir какъв вид Animonda e, харесва ли се?  Поне прилича много на Animonda

За РК отдавна се говори - същата фирма мисля, че притежават или Purina или Whiskas или и двете - всичко пълен боклук с хубави етикети и много реклами.
Отдавна се водят безброй дела за качеството на тази храна...

П.П
Май май Пурина притежават РК и Уискас
За съжаление аз късно го разбрах и ми коства доста нерви и изхвърлена качествена храна заради РК

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 15:18 от venydreh

# 835
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 796
А защо не пробваш някои от пълноценните консерви, примерно на MAC's Cat Гастроном или catz finefood Purrrr? При нас поне кенгуруто се посреща с почти същото мъркане като лиофилизираната риба или пиле Simple Smile Аз току-що напазарувах храна за следващото тримесечие:
Ако си от Варна, мога да ти дам по една консерва за проба.
Претърпях пълен провал с поредните опити да храня котаците здравословно и пълноценно. Вчера вечерта им сложих един пауч от тази https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/catz_f … d_pouchove/436546
и една купичка от тази https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/mac_s/kupichki/729916
Не бяха ги близнали. Сложих ги в хладилника и утре ги ще ги поставя под контейнерите за смет за уличните котаци. Останалите неизползвани - на една позната, която се грижи за бездомни животинки. Не знам само какво да правя с тази пудра Фелини Комплит, която трябва да се разтваря във вода - мога да ти я пратя с куриерска фирма, защото не съм във Варна. Няма как да я употребя.
Независимо от усилията ми, очевидно моите предпочитат да се хранят с допълваща храна.

# 836
  • Мнения: 274
Уф, явно стана грешка, упътването беше само на немски, не ми се занимаваше да го превеждам, само определих количеството по схемата с килограмите, и реших че трябва да се поръси в храната. Фелини комплит, това е добавката, която поръчах.
С водата, не знам как ще стане, те пият малко, и ако не им харесва вкуса, може и вода да спрат да пият. Плюс това, аз им наливам поне половин литър в купичката,  как да се спазва пропорция?
Ето как добавям Фелини комплит към консерва Шезир:


Поне моята калпазана яде без възражения.

V12, къде да намеря информация за добра суха храна? Морката я очаквам началото на идната седмица да пристигне от zooplus. За суха все Роял Канин взимам, но се чудя дали пък няма нещо по-добро, сигурно има:))
Със сигурност има Simple Smile Schesir определено е добър избор. В zooplus има сухи храни от производителите на качествени консерви - GranataPet, MAC's. Две от най-добрите за Orijen и Acana. Но за съжаление първата вече не се предлага в zooplus, а от втората са останали само големи разфасовки и скоро ще спират да я продават напълно. А храната за една котка не трябва да бъде повече от половин-един килограм в опаковка, защото при отварянето тя влиза в контакт с кислорода от въздуха (добрите храни са опаковани в атмосфера от инертен газ) и започва да се окислява.

Мишел засега е само на консерви. Но най-много като стане на година - година и половина ще започна да и давам и по малко суха храна, защото тя почиства зъбите от зъбен камък. На предния ми котарак Марти аз му чистих зъбния камък с нокът, но той периодично хрупаше и гранули. За 15 години нито веднъж не му се е възпалил венец или развалил зъб.

Каква хубава снимка! Трябва да я сложим на корицата на темата. Grinning

Колко ти излезе цялото това съкровище? Simple Smile
Благодаря Simple Smile Ето още две нейни снимки - в леглото и върху гардероба:



Малко над 700 лв са консервите. Ще и стигнат за 3-4 месеца.

V12,  ама ти е сладко котанчето Heart Eyes  това до Schesir какъв вид Animonda e, харесва ли се?  Поне прилича много на Animonda
Благодаря Simple Smile Да, Animonda Carny са. Не е най-добрата марка, но са сравнително добре балансирани като състав и ги яде с голямо удоволствие.

Последна редакция: пт, 12 апр 2019, 20:38 от V12

# 837
  • София
  • Мнения: 318
V12, тамън бях шокирана от цената и се сетих, че тя още не яде гранули и явно заради това се получава така.. Аз много се надявам тези сега, които поръчах да ги яде, ако ли не, ще търся с някой да си разменям, защото не ми се дават пари на вятъра.. Скоро ще взема и суха храна, но ще изчакам да поизяде още малко от тази, която има и останалото - някъде навън за някое друго коте.

# 838
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 796
V12, благодаря за видеото, мацата е страхотна сладурана. Ще опитам да забъркам и аз някаква такава смеска, ама каквито са капризни моите, не знам дали ще оценят усилията ми Frowning1
А това от бурканчето, което сипваш в началото, какво е?
Суха храна пробвах Orijen, харесаха я, има я в кварталния магазин. Ще поръчам цяла опаковка, защото за проба си е добре да е наливна. В Зооплюс опаковките са обикновено големи, минимум по кило и половина, и ако не им хареса, си е загуба. Давам им в момента PureLife 8+, доставиха ми опаковка от 2 кг в магазина, тя е френска, качествена е и им харесва.
Проблема при мен е, че Васко има стомашен проблем, и реагира на някакви съставки, получава разстройство. За това трябва да наблюдавам как му се отразява всяка храна, а и трябва и да му хареса и да я яде. Вече и остаряват.

# 839
  • Мнения: 274
V12, благодаря за видеото, мацата е страхотна сладурана. Ще опитам да забъркам и аз някаква такава смеска, ама каквито са капризни моите, не знам дали ще оценят усилията ми Frowning1
А това от бурканчето, което сипваш в началото, какво е?
Зеленчуци на пара - броколи, карфиол, моркови, целина, цвекло, брюкселско зеле, чайот... Направих цяла тенджера, след това ги разделих в бурканчета по 5-6 лъжици във всяко и ги сложих във фризера. Сега вадя едно бурканче в хладилника, сипвам от него по лъжица във всяка консерва Schesir и Animonda Carny Ocean, а като свърши - местя следващото от фризера в хладилника.
Моята хубавица поне много налита на броколи Simple Smile Дори като седна за себе си да правя - навира ми се в ръцете в кухнята и си краде малки сурови парченца, които яде. Не е като да няма котешка трева в една паничка, ама не - броколи иска...

Общи условия

Активация на акаунт