С каква храна храните котката си?

  • 122 681
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 915
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ау, и аз взех гранули, но не съм ги отворила още. Дано ги хареса, че квато е претенция...
Колкото до джънк състава - убедих се напълно, че моята котка НЕ харесва храните само защото са джънк, нито отхвърля само защото не са. Няма такава зависимост! Харесва и от едните, и от другите и се муси и на едните, и на другите. Според зависи. Например гранули яде Пуризон, а те са всичко друго, но не и джънк. Стъзи - горе-долу. Едни по-евтини, които ММ купува от време на време - почти не. Консерви и паучове - Animonda vom Feinsten - някои ги омита на момента, някои не. Другата анимонда - ту да, ту не, Катз - не щя да куса дори, по-скъпи съжалявам, ама не мога да си позволя. От евтините вчера взех една от Лидл ей така, за проба - не я опита даже. Фрискис, Феликс - понякога ги яде, понякога не иска да опита. Та така, цената и качеството не са ми никакъв, ама никакъв ориентир ще яде ли или не.

# 916
  • София
  • Мнения: 318
При мен ситуацията с качествените консерви си е все така неуспешна:((((
Ще се опитам още малко, но, ако поне мъничко не прояде, сигурно ще трябва да си се върна на джънка. Поне нещо да яде..

# 917
  • Мнения: 10 598
Като заговорихте за джънк... Имам неудоволствието да ви кажа, че гранули Perfect Fit, се оказаха като Роял Канин... Супер на вид и вкус, но пристрастяващи. От около 2 месеца свикнах моите котки само на Пърфект фит гранули + рядко паучове Феликс. От два дни котаците ми не подушват друга храна, различна от тези гранули, включително отказват да ядат сварено пилешко месо, което никога не е било. Изумена съм ... Понеже в момента няма от тези гранули в Емаг, просто им ги подмених с други и нъц - гранулите си стоят по два дни в купичката! Айде разбирам да не са харесали новите гранули, ама да ми отказват на чисто сварено месо.... Сега ще гладуват, докато си припомнят какво е месо...

# 918
  • Мнения: 18 983
Като заговорихте за джънк... Имам неудоволствието да ви кажа, че гранули Perfect Fit, се оказаха като Роял Канин... Супер на вид и вкус, но пристрастяващи. От около 2 месеца свикнах моите котки само на Пърфект фит гранули + рядко паучове Феликс. От два дни котаците ми не подушват друга храна, различна от тези гранули, включително отказват да ядат сварено пилешко месо, което никога не е било. Изумена съм ... Понеже в момента няма от тези гранули в Емаг, просто им ги подмених с други и нъц - гранулите си стоят по два дни в купичката! Айде разбирам да не са харесали новите гранули, ама да ми отказват на чисто сварено месо.... Сега ще гладуват, докато си припомнят какво е месо...

Абсолютно. Моите котки, като им сложихме след Пърфект фит Смила, повръщаха и спряха да ядат. Бях се притеснила, че на Смила-та нещо ѝ има, но след известно време я проядоха без проблем.

# 919
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Хм, нашият котарак нещо не я харесва  Perfect fit след лечебна на Хилс, която ядеше като невидял. Купих лечебна на Анимонда, е няма, а беше хубаво да яде още един месец, въобще не я отразява втори ден. Perfect fit -  ами  и на нея й се опъва, гранулите са по-едри, не знам, ядосана съм, защото в момента съм затрупана с 3 кг., гранули иии нищо!

# 920
  • Мнения: 5 354
Моите също са хранени с гранули Perfect Fit, а консервите бяха на Kite Kat Tired
Имам въпрос: Мога ли да храня котките поотделно? Ще се консултирам във вторник с ветеринар, но може едната да има чувствителен стомах и да се наложи да ѝ давам специална храна. От друга страна не ми се хвърля целият пакет с гранули, а да давам на другата от него.

# 921
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Не можах да ти разбера въпроса. Искаш да им даваш различни храни или не искаш? Иначе чисти технически аз не мога да си представя как ще стане отделното хранене, как ще попречиш на едната да яде храната на другата?

# 922
  • Мнения: 5 508
Е, как? Вкарва ги в различни стаи и готово. Няма проблем да се хранят с различни храни ако не са от котките, свикнали купите им все да са пълни.

# 923
  • Мнения: 5 354
Имам съмнение, че на едната не ѝ понасят гранулите, които давам в момента, защото почна да ги повръща несмлени. Дали пък са ѝ твърде едри и не може да ги смели? newsm78

# 924
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Glikoza, имат реклама на първа страница, заповядай Hug
Скрит текст:
Много благодаря, не съм поръчвала от Стефанов все още и не се ориентирах в сайта им. Ще отида да купя за проба няколко консерви в магазин, защото с капризите на мойте калпазани, или по-скоро любовта им към джънк фуда  Laughing , не мога да рискувам с големи количества.

# 925
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Е, как? Вкарва ги в различни стаи и готово. Няма проблем да се хранят с различни храни ако не са от котките, свикнали купите им все да са пълни.
Моите са две също, Васко има често разстройство, защото някои съставки в храните явно не му понасят. Със влажната храна не е голям проблем, давам в отделни купички и те си ядат своята. Е, ако някой не я дояде, после другия, обикновено Васко отива и дояжда и на Дуся купичката. И от това получава разстройство, защото на Дуся давам каквато тя харесва, която не е за чувствителни котки.
Сухата храна е за чувствителни котки, тя е предназначена за Васко, но тъй като храната е винаги достъпна, няма как да ги разделиш, тя е за дояждане. Така че и Дуся яде от нея, въпреки че няма стомашен проблем, и всъщност акото й е още доста твърдо, вероятно от това.

# 926
  • София
  • Мнения: 318
Glikoza, имат реклама на първа страница, заповядай Hug
Скрит текст:
Много благодаря, не съм поръчвала от Стефанов все още и не се ориентирах в сайта им. Ще отида да купя за проба няколко консерви в магазин, защото с капризите на мойте калпазани, или по-скоро любовта им към джънк фуда  Laughing , не мога да рискувам с големи количества.

И аз май ще направя същото.. дано имам повече успех този път..

# 927
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Е, как? Вкарва ги в различни стаи и готово. Няма проблем да се хранят с различни храни ако не са от котките, свикнали купите им все да са пълни.
Ами аз това не мога да го направя, моите имат гранули постоянно. Да ги храня в различни стаи означава да ги храня под час и в останалото време да стоят гладни, а това ми е абсурдно. Едва ли храната на всяка от котките е противопоказна за другата, че да не мога да измисля обща храна, която да става и за двете.

# 928
  • Мнения: 5 508
Моите точно така се хранят - по разписание. На 28 съм, винаги сме имали котки (без няколко години в пика на алергията) и никога не сме държали пълни купи с храна. Нехигиенично ми е, а котките в никакъв случай не са стоели гладни. Това е като да кажем, че човек трябва да тъпчи постоянно нещо за да не е гладен и че хранене два или три пъти на ден е 'гладуване' Simple Smile

Разбира се, всичко е въпрос на личен избор Hands V

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 09:13 от _Зизy_

# 929
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ами аз пък винаги съм оставяла гранули в купичките. Паучове, консерви, месо давам в определени часове и прибирам неизяденото, но гранули имат постоянно. Сравнението с хората е неуместно. Доколкото съм чела котките обичат да хапват често и по малко, да не говорим, че дори и за хората напоследък се препоръчва да ядат по този начин, а не да се натъпчат три пъти дневно. Да, въпрос на избор е, аз за себе си не го възприемам и не мога да си го представя, затова и коментирах.

Общи условия

Активация на акаунт