Плетем красоти за топлите дни .. тема 95

  • 105 800
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 833
Аз си продължавам лятната вълна. Завърших моята малка гордост - бебешки летни ботуши

# 61
  • Мнения: X
много са хубави, браво  bouquet

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 754
Браво на всички ви, продължавайте все така, а аз малко егоестично но продължавам да плета за себе си http://hristina69.snimka.bg/hobby/pletiva.777567.36918057

# 63
  • Мнения: 9 905
Браво на всички ви, продължавайте все така, а аз малко егоестично но продължавам да плета за себе си http://hristina69.snimka.bg/hobby/pletiva.777567.36918057

Добре си го оплела!

# 64
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Браво за красотите. Аз някои от тях, които забелязах ги харесах във фейса.
А сега нещо за стимул към нови творчески вдъхновения.



Експериментирах с основата за тъкане /бялата прежда/ и малко Ц200 + кофичка от заквасена сметана. Този път понеже нямах опаковъчно фолио, беше свършило опитах без него и се наложи да счупя кофичката за да извадя панерчето. Но още не съм си купила опаковъчно фолио /онова прозрачното/.

# 65
  • Мнения: 149
Днес е международен ден на сестринството - бъдете поздравени всички в групата! Hug

# 66
  • Мнения: 9 905
Ахаха. Аз нямам сестра. И децата ми също.

# 67
  • Мнения: 149
Явно не съм се изразила добре - ден на медицинските сестри Simple Smile

# 68
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Какво плетете?
Аз съм на вълна бижута
Ето част от тях:


Това герданче е по-голямо и ще го скрия /има и гривничка към него, но госпожицата я скри за фотосесията и ще чака следващата
Скрит текст:

Както и това, към това колие си има коланче
Скрит текст:

И малко пръстенчета

И поотделно всяко едно
Скрит текст:


Скрит текст:

Скрит текст:

И как се наричат тези ръкавели
/този е проба за мен, двете госпожици си поръчаха по един, но не успях да снимам всички/

Скрит текст:


# 69
  • Мнения: 9 905
Казват им маншети. Бих препоръчала по-фина прежда и тънка кука.

# 70
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Казват им маншети. Бих препоръчала по-фина прежда и тънка кука.
И повече мъниста. Голяма досада беше прехвърлянето на куката, че не минаваха през 13-ката, мънистото с 20-ка, то се нищи преждата... кошмар.
Ама като ми остане от преждата за следващата рокля и намеря подходящи мъниста. Макар че имам едни остатъци от цветята, но ми се струват твърде малко, а и нямам мъниста в подходящ цвят.
Но сега е на ред една поличка. Имам и идея за шапка от корда и ламе и след това ще направя четвърти опит.

# 71
  • София
  • Мнения: 17 592
skarlet71 стискаме палци.

Аз да покажа докъде стигнах с роклята. Сутиена го правих миналата година. Сега му сложих копченце отзад и ... не ми харесва как стои. Малко не ми се получи селфито в огледалото, сега като го гледам ми харесва повече


Ето как се оформя с подплатата:


И отблизо

но нещо не мога да докарам на снимките цвета на подплатата - тя е малко по-тъмна от лилавото, а все изглежда черно.

И сега се чудя горе дали да го прикача към изплетения сутиен, или да го продължа по същия начин - ще  имам от лилавата прежда, само трябва да направя още елементи от бялата - и от нея имам... и какви копченца да сложа на гърба и дали ще мога да си го закопчавам сама...



Невероятна красота!

# 72
  • София
  • Мнения: 17 592
Най-накрая роклята се сдоби с подплата. Голям зор това шиене. С комбинизона нещо не се разбрахме и   Embarassed остатъците му ще станат за рокли за кукли. А докато я ушия тази подплата направих още една рокля и към нея  шапка  Joy и че и двете подплати ги мислех, ама ги измислих. Добре, че е мама да дава акъл и  Embarassed  да ги скрои. В долния край ги наплетох. Детската шапка е с по-тънка корда - 1,3 и доста по-лесно се гъне, но и госпожицата я искаше "на вълнички".  Панделка не сложих, защото цветята трябваше да са много. То и на моята не съм сложила, макар и нея да украсих с едно цвете. Чудя се за повече, ама май с едно е добре.
Ето как изглежда роклята в окончателния вариант:


Рокличката на госпожицата с половин подплата:


И завършена:
Скрит текст:

Тези тоалети трябваше да са готови за 24.05 - за тържеството за края на учебната година, но като ги завърших предсрочно ... какъв по-добър ден за първа разходка от Великден! Ето и заедно
Скрит текст:

Хайде Фри лятото чука на вратата. Захващай летните проекти. Ето OrleanAngel е преминала на лятна вълна с блузката за майка си /аз я мярнах във фейса по-рано/


И аз искам шапка на вълнички!
Как се прави туй чудо?
Винаги съм си мислела, че само с кола - а това сложничко ми се види...

# 73
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Благодаря. Embarassed
За моята наддавах като за покривка, а на малката с 1 повече отколкото за покривка. Като се стигне периферията вплиташ корда, ама дебела като за ловене на кит или в моя случай кордата, която използваме за електрическата косачка. От магазините дето продават косачките, много са дълги по 10, 15 метра е разфасовката, но са евтини. В края на периферията пак корда. Самата периферия колосах с лепило С200 без да го разреждам. На моята шапка кордата е 2,5 а на малката 1,3 по-дебелата я държи по-добре. Първото им пране мина и лепилото хем е водоразтворимо си остана и нямаха нужда от ново колосване, но пък ги търках с четка и сапунена вода и изплакнах под чешмата. Ще се отчета на следващо пране, че такова чудо правя за първи път. Досега все есенно-зимни шапки съм плела.

Взех си едно тънко ламе, то направо конец, не мога и с 0,6 най-тънката ми кука да го плета, но ще го пресуча с тънка корда и ще пробвам да изплета шапка.

Въртят ми се из главата разни плетки, но сега пробвам декупажа, че се ангажирах да направя специална кутия. То украсата пак ще е с плетени цветя. Те са готови, направих и дантелки и остана сглобяването. Имам от баба едни изостанали купешки копринени кончета за 0,6 но не са добре пресукани, те и затова са останали. Пресукването не е лесна работа се оказа. Прабаба ми е била спец, ама кой да се сети да я помоля да ме научи докато още можеше. Като извадихме съкровищата от раклата и... такива прекрасно пресукани копринени конци, а тя си ги е правила - от отглеждането на бубите до пресукване и тъкане. Как не е мръднало ми е чудно. Сега като се замисля с всичкото ни знание, моженето ни не е и 1 десета от уменията им.

# 74
  • София
  • Мнения: 17 592

Не съм правила покривки, така че дай по-подробни шапкови инструкции, моля.

Направо ми скри шапката с тази си прабаба.,... моля те, снимай и покажи... изобщо не знаех, че някой е правил коприна у нас...

Общи условия

Активация на акаунт