Кое хранене да премахна?

  • 956
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз бих направила нещо такова:
7:00-АМ
после щом спинка, обяда става
12:30
-зеленчуково или месно пюре
след това 4 часов интервал и...си минава на досегашния график
16:30-каша /редуваш с попара
20:00-АМ+бисквита
  thumbsup




И на мен така ми се вижда най-удачно  Peace

# 16
  • Мнения: 140
На вашата възраст минахме на 4-ри хранения, но увеличихме малко грамажа- така и детето си хапва достатъчно и не е нервно и има 4-часов интервал за да му почине стомахчето. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Не мисля че и е време за 4 хранения Thinking- според схемата която ползвам аз- до 11месеца са 5 хранения- 2 пъти мляко- сутрин и вечер
Но моя си направи 5 хранения с месец по рано от схемата- не че е мн. важно щом така му е добре- но и аз увеличих храната като количество
Сега забелязвам че след като яде в 6,30. към 10,00 не е мн. гладен- затова направих компромисен вариант:давам по-малко мляко в 6,30- с 2 лъжички по- малко- няма протести, заспива си и към 9,30-10,00- е гладен за попарата или пак за мляко или каквото там му давам...
Но щом те устройва да намалиш с едно хранене- пробвай- ако на детето му е добре- супер- значи 4 хранения му стигат и е доволно- но можеш при желание просто да увеличиш малко грамажа на сутрешното -1-вото или 2-рото хапвана
Успех- и не се притеснявай- детето щом спинка- не е гладно Hug

# 18
Мисля,че няма ниужда на махаш нещо.Според мен пожеш да направиш менюто така:

7:00-АМ
10:30-каша,която тя общо взето обича (пробвай Шоколадовата каша на Milupa или някоя плодова,каквато там и се харесва).Но това го давай само ако се събуди.
13:30-зеленчуково или месно пюре
16:30-плод,например банан,може и не намачкан
20:00-АМ+бисквита

След като преспи около 15 поредни каши можеш да ги махнеш или да ги редуваш с плода в 16.30(по-добре този вариант),а по-късно може да смениш със Данисимо(ако го иска).

# 19
  • Мнения: 2 672
при нас отпадна най-ранното

# 20
  • Мнения: X
Не е необходимо да махаш някое хранене, защото в един момент ще се окажат малко. По-добре вместо в 7 да даваш АМ, давай попара, кус кус или друго и после следвай нуждите на детето. Моето дете на вашата възраст си ядеше по 5 пъти, понякога по 6.
Дори сега в яслата храненията са 4 - закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря вкъщи.

# 21
  • Мнения: 817
Не е ли по-лесно,вместо да пишеш часове и да се притесняваш,просто да я оставиш тя да те води - и като часове,и като количество?
И моя съвет е същия. newsm10

# 22
  • Мнения: 356
Браво на малката, че си хапва така добре.Моята беше много злояда.Според мен и махни яденето към 10 часа и сутрин вместо мляко и давай попара.Измести обедното ядене по-рано.Моята дъщеричка яде така:
8.00 - попара или нещо друго за закуска
12.30 - обяд
17.00 - следобедна закуска
20.30 - супичка ,
но тя е по- голяма.Когато беше колкото твоята вместо супата вечер и давах мляко с бисквитки.

Общи условия

Активация на акаунт