Януарска мама - 3

  • 40 015
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 119
Еми, разгледай им сайта и най-добре ще се ориентираш. Иначе в Бургас се намират до Младежкия дом, мястото е малко кофти, няма къде да се паркира. Имат две групи за деца до 6 месеца - във вторник и в четвъртък, но само в четвъртък имало свободни места.
Frozy, напълно е нормално твоето внимание и чувтвителност към бебето да са по-изострени, както е нормално и другите да подценяват или да не долавят всичко което теб те впечатлява.  Hug Това с разперването на ръцете си имаше име - рефлекс на някой си, Коко все още не го е израстнал съвсем. Примерно като спи в количката и мина през неравност или като спи в шезлонга и го завия по-рязко. При движение в будно състояние не съм обръщала внимание скоро. Иначе като е буден си държи ръцете както свити в юмручета пред тялото, така и ги мята напред назад или си ги държи отпуснати или си щипе лицето, а напоследък ми прави впечатление че и си ги хваща ръчичките и стиска сам. Играчките и ги бие с юмруци, и с полуотворени ръце бавно ги пипа и хваща и дърпа. Но според мен това хващане е на принципа проба-грешка. В КиндиРу показаха как да се стимулират бебетата да израстат този рефлекс постоянно да стискат - погалваш му дланите и отгоре и отвътре и като разтвори ръчичка му я държиш разперена и с пръст правиш кръгови движения в дланта. Пробвам го втори ден, първоначално се мъчи да стисне но после отпуска ръката. Пробвай, може и при вас да проработи.
Иначе за стоенето по корем аз знам, че докато не заплаче или покаже категорично сам че не му се седи така. Аз като го сложа по корем и видя че започва да се нерви, го обръщам по гръб разсейвам го нещо и после го завъртам пак по корем. По принцип вири главата, но и той в един момент я забива и си рови нещо докато се сети да я вдигне пак или не реши че му е писнало. Стоенето по корем върху теб брои ли се? Защото Коко не винаги е в настроение да е по корем на леглото, но винаги се кефи върху нас да стои по корем и пак вдига главата. Може да пробваш и така. Друг вариант е да му слагаш играчка или огледало пред лицето като го обърнеш по корем.
Бебетата наистина растат с часове, мисля си че бързо ще видиш промяна  Hug

# 676
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами той доцентът в няколко посоки го задвижи бързо и очакваше разперени една или две ръце, а Сами в повечето случаи си ги стиска до себе си. Иначе в количката като се сресне мисля, че също ги разперва, но при взимане от леглото ги стиска. Общо взето всяко упражнение за отваряне на ръцете без резултат е черна точка, пробва четири неща без резултат или с незадоволителен такъв - една от търсени две ръце.
Ние играчките само ги бием, не се опитваме да ги хващаме с ръка за сега. Трябва аз да му погаля отворената ръка с такава за да стисне за малко.
Ще си правим упражненията и това е, ако не остане доволен също ще ни изпрати на рехабилитация.
За главата не се притеснявам. Той само по корем изостава, иначе в останалите положения е ок и според него изоставането е само, защото не сме обръщали. Сега го правим като разнообразие на останалите упражнения.
На повивалника като правя по един-два пъти упражнението (тясно и неудобно е на него) не се сърди, но на земята на активната гимнастика е рев. Може би трябва да пробвам с повече играчки около него. Много е сдухващо да се скъсва от рев докато му правиш нещо Sad
На майка ми ѝ се иска второ мнение по здравна каса, за да няма финансов стимул да ни викат на прегледи, а аз се чудя има ли друг, който да е достатъчно добър ака има проблем да го види.

# 677
  • Мнения: 92
Фрози аз започнах с гимнастиката оше като Вики стана на един месец, водя се по една книга, която ми дадоха от болницата, но там пише, че ако бебчето резистира да се прекрати упражнението и а така действам. Гимнастиката я правим вечер преди баня, но не мисля че има значение кога е просто трябва да намериш удобно за бебето време. На теб този доктор какво ти каза, ако реве бебо да продължаваш ли с упражнението  newsm78, за мен това си е чисто мъчение, то още по вече ще се стяга, пробвай някой път като си играете и ти гука леки да хванеш едната ръчичка и да я издърпаш нагоре, аз така правих в начлото, и като видиш че се стяга пак лекичко опъваш и до където стигнеш, така ден след ден ще има напредък, аз започнах с по три повторения на всяко упражнение сега правя по пет без проблем но вече сме почти на 4 месеца, и все пак ако се разцърка веднага спирам. Ако правиш гимнастика докато реве ще се научи че е нещо лошо и ще ревва само като се усети.
За слагнето по корем пак след първия месец ми казаха преди всяко хранене да слагм колкото издържи, в начлото по 30 секунди примерно, е пропускала съм по някога, но и сега си я слагам и я държа  до когато тя пожелае не засичам време, като даде признак че не може и помагам да се завърти, аз мисля че 5 мин. са много да седи така, по скоро начесто го слагай.
За перенето на ръцете и при нас го имаше, може би след трети месец го израсна. Хващането както и обръщането по моята книга пише че трябва към пети месец да става самостоятелно. Вики чак през четвъртия започна да хваща по уверено, так че не се притеснявай,малки сте още. Според мен най важното е да го раздвижи с гимнастиката, но все пак се съобразява най вече с детенцето.
Стискам палци всичко да се нареди, ще видиш че бързо ще наваксате сега като обръщаш по вече внимание на това.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 641
Той се движи, но при дадени стимулации се стяга. Иначе и сега си щипе едното ухо и ме гали по гърба докато суче.
За реването каза, че ако отидем на рехабилитация ще реве още повече. Там и средата е непозната и стресираща.
По принцип прегледа провокира стресови ситуации и очаква разперени ръце, а той се стиска. Идеята е аз да стимулирам превъртане, а той да се разпери и подпре като рефлекс. На мене ми е ужасно неприятно той да реве е аз да му правя нещо, но толкова повторения се искат, че вчера стигнахме до половината на минимума и край. Кога ще стигнем до пълния им брой не знам.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 641
Дублира ми се поста, извинявайте!

# 680
  • Мнения: 159
Здравейте, да се отчетем - 65 см и 7,620 кг. След 1 седм става на 4 месеца.отложиха ни ваксините .днес положението е същото при нас, само дето поспива доста денем.предполагам е уморен и изтощен,нуждае се от сън. Положителното е , че сам си заспа няколко пъти днес.
Фрози , аз когато ще го упражнявам по коремче домъкват всички дрънкалки, висулки, пищялки и всякакви неща дето са му забавни.слагам и 1 голямо огледало пред него. Той се хили на огледалото ,а като му омръзне почвам с някоя от другите играчки да го залисвам.така по- дълго време го ангажирам .има мн клипчета в YouTube за това как да ги занимаваме по коремче. На Ади в началото и до скоро не му харесваше по корем , а сега се сърди ако не го сложим .за разпитването на ръчичките ние се тренирахме със самолетче ( упражнението). Обаче яко бицепс трябва за тази работа  Grinning
При нас вчера и днес само 1 път се буди за хранене нощем . Което е супер , поспивам по 2-3 час .много ака, но предполагам е от настинката.оф дано днес се пооправи да го изведа малко на въздух

# 681
  • Мнения: 5 119
Frozy, не знам и аз... но като се замисля по колко пъти на ден ги вдигаме и оставяме бебетата, не се ли очаква да спрат да разперват ръце? Как може нолкова дребни същества да са толкова сложни  Rolling Eyes

# 682
  • София
  • Мнения: 3 818
Филип разперва ръце само, когато го слагам по гръб да лежи. Все едно пада. Май така го усеща, ама и той не прекарва много време по гръб, та му е ново и несигурно.
На гимнастиката го слагам сигурно по 5-6 пъти на ден, защото не знам как да го забавлявам вече. Изчерпах се, а на него му омръзнаха висулките, които съм му сложила. Днес ще ходим на пазар за още играчки. Купили сме му музикални кукли, разказвачи на приказки и песни. ПО принцип е рано за тях, но той много им се радва. Също, забелязвам, че му е интересно да му говорим  на два езика. Според мен прави разлика или поне се усмихва тогава Rolling Eyes
Фрози, аз не бих се притеснявала. Децата в различна степен се развиват в различните области. Бързо ще го компенсира това. Все пак не става въпрос за едногодишно бебе, което още не си вдига главата, че да се травмираш. С повече упражнения ще го навакса.
От няколко дни са се засилили още повече коликите. След упражненията по корем следва 30 мин скандал. Възможно ли е от напъни да се засилят коликите?
Тези, които давате Лактакеър, по колко капки давате? На опаковката пише 5, но останах с впечатление, че всички давате по 1-2 капки?

# 683
  • София
  • Мнения: 1 641
Гиги, можеш ли да ми пуснеш линк за камолетчето на лични? Мерси!
Еми мен ме травмира, че плаче, иначе и аз мисля, че ще наваксаме.

# 684
  • Мнения: 683
И аз се интересувам от самолетчето. Предполагам трябва да се вдигне бебето нагоре от родителя.

Упражненията с ръчички при нас не се получават. Не мога да й вдигна ръчичките от раменцата, тя се стяга. И това ли е притеснително?  Rolling Eyes Фрози, нашите деца са с месец по-малки от най-големите в групата. А това е огромен период за малките бебета. Ще наваксаме  Hug

# 685
  • Мнения: 5 119
Циндил, Лактакеър даваме 5 капки. Чистия витамин Д се дава по 1 или 2. Ние даваме и допълнително Инфакол. Като резултат или му помагат на Коко тези две неща или изобщо няма колики...
Frozy, Коко като е буден и го вдигам или оставям ме гледа и имам чувството че вече се усеща какво се случва. Тази сутрин като го взимах от кошарата се протягаше и мятяше ръцете навсякъде и си беше извил цялото тяло назад.

# 686
  • София
  • Мнения: 3 818
Мерси, purpletka. И аз давах по 5 капки, но като видях по колко малко дават другите се стреснах и почнах по 2-3 капки. Сега пак ще се върна на 5. Ифакол и Лефакс и аз давам, но има периоди със силни колики. Ту изчезват, ту се появяват. Нощем не спи добре. Върти си главата непрекъснато и аз му давам залъгалката да се успокоява иначе се буди. Така е вече месец и е доста тежко положението. чудя се дали не прекалявам със заниманията и да се превъзбужда?

# 687
  • Мнения: 683
Циндил, вие сте на АМ и е възможно и от това да са коликите.

Май само аз не давам пробиотик. Мислих да взема, но не ми остава вееме да прочета всички с еднакво съдържание ли са или просто всеки педиатър има някакво предпочитание към дистрибутор?

По въпроса с гимнастиката и масажа гледах видео и се оказа, че изоставаме и с масажа, т.е. правим го много кратко само колкото да намажем след баня. Моя позната правят по 20 мин масаж и аз се зачетох по въпроса. Ето който иска да изгледа видеото http://youtu.be/1xFoOoGNjfQ

# 688
  • Мнения: X
Не вярам коликите да са от АМ. За сведение нашите спряха след като минахме на АМ.

Аз от раждането правя гимнастика ежедневно по 30 минути, отделно вечер след баня още 10 минути с масажа. Държи главата стабилно, но и при нас едната ръчичка се държи повече в юмруче от другата. Иначе се обръща сам като го сложа по корем.

Мен ме притеснява, че четейки вашите коментари, моето момче се оказва с най- малко килограми. След 4 дни ще направи 4 месеца, а в момента е 6200 и е 67 см... Дългичък е и ще се наложи да вадя летния кош. Не винаги изяжда количеството, което трябва. Но не мога да го накарам да яде- дърпа се и вдига големи скандали.

# 689
  • Мнения: 683
Дивчо, в норма сте. В нета има много таблици. Вярно е, че другите бебчета качват повече, но това е индивидуално. Ние също не качваме много. След 2 дни става на 3 месеца и сьвсем ориентировьчно е 5800 гр, мерихме я на домашния кантар заедно с баща й  Laughing Фрози сьщо вървят дребнички. Здрави да са, другото е ок.

Общи условия

Активация на акаунт