Запис на тоновете

  • 2 274
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 410
На мен са ми слушали тоновете само в родилното преди да родя.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
в деветия всяка седмица го слушяхя бебака в ЖК (ама не с тръба...с ултразвук беше - нищо, че беше в поликлиниката), записи ми правеха в двата дни от преносването в болницата, където в последствие родих - бяха съвсем безплатни... Simple Smile

# 17
Не, че съм в 9 месец и трябва да знам, но на мен на последната консултация (ходих извън ЖК на доплер) ми казаха, че бебчето е с увита пъпна връв около вратлето и трябва да внимавам как усещам бебчо. Предупредих в ЖК - Шейново, но те не се трогнаха особено. Казаха ми, че като тръгна да раждам ще ми запишат тоновете и ще видят бебчето как е.
Доколкото знам тоновете се записват, когато могат да настъпят евентуални усложнения, но моят случай показва, че само ако майката се оплаче, че нещо с бебето не е наред, ще ти направят услугата да ти запишат тоновете не бебчето в болницата безплатно. Иначе за твое успокоение на частно и платено, което не знам колко струва.

# 18
  • Мнения: 667
В 9 месец 2 пъти в седмицата ми правеха записи, както ти си писала 10лв. в частния кабинет или 5 в Майчин Дом. Аз ходех в частния, защото ми беше по-удобно и спокойно.
Имах намалели околоплодни води и бързо старееща плацента и записите показваха дали всичко е наред с бебо - преносих 3 дни.
И на мен ми беше малко далечко, но с една маршрутка става, а беше добър повод да се разхождам повече след това из центъра.

# 19
  • Мнения: 234
От 28гс ходя на запис на 2 седмици,плащам по 10лв.

# 20
  • Мнения: 1 101
За 9 месеца нито веднъж не са ми правили запис на тоновете. Чак като отидох да раждам видях какво е пък това чудо, до тогава само бях чела как на другите го правят и се шашках... Wink

# 21
  • Мнения: 2 663
Ходех точно там където и ти май(при същия доктро) или става въпрос за яко съвпадебие.2 пъти седмично в продължение на 3 седмици ,а имай предвид,че аз живея в Панчарево.На мен слушането на тоновете ми доставяше много голямо удоволствие

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И на мен само веднъж сами правили запис. Бях в средата на 9 месец и не съм плащала.
Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 250
На мен запис още не са ми превили, но вчера бях на ЖК и ми казаха, че като вляза в 9тия месец трябва да ходя всяка седмица да правя записи. До колкото разбрах това се поема от касата.

# 24
  • varna
  • Мнения: 404
аз от както съм в 9-я месец ходя на запис всяка седмица по веднъж-така се чувствам по-спокойна като слушам сърчицето на бебето!!!никога не са ми искали пари

# 25
  • Мнения: 100
 Моята информация е следната.Като се влезе в 9 месец е хубаво всяка седмица да се прави запис на тоновете на бебето.Ако лекарят,който ти следи бременността има такъв апарат-чудесно, хем не плащаш,хем не се налага да ходиш на друго място.Но ако няма(както беше в моят случай), ти сам си намираш къде да отидеш.Аз отидох в Шейново- там е 10лв,като в това се включва и това,че лекар ще ти погледне този запис и ще ти каже добър ли е или не,но трябва да си кажеш, че искаш да го погледне,освен ако не се доверяваш изцяло на твоя лекар.При първия запис всичко беше наред, но вторият запис не им хареса и ме приеха за наблюдение.Така,че може би найстина е хубаво да си направиш такива записи, щом влизаш в 9 месец.
 И т.к. и аз живея в Младост 3,може би на теб найстина ще ти бъде най-удобно в поликлиниката или в частния център зад нея.
 Успех, леко раждане и едно хубаво и здраво бебче.

# 26
  • Мнения: 7 947
zdraveite i ot men,
ami az si hoda na lekar koito raboti sus zdravnata kasa, no ot samoto na4alo pri vseki pregled si pla6tam i ehograf - prosto sum si spokoina  kato si go gledkam/ne 4e ne6to ve4e se razli4ava - bebo e mnoo golqmo i mu vizdam qsno samo glavi4kata/.Ama ina4e pri vseki pregled lekara mi kazva priblizitelnite razmeri i za nqkolko minuti sledi i tonovete - ama bez da goi zapisva. I nakraq mi kazva - normalni li sa pokazatelite ili...slava bogu do sega vsi4ko e nared. Ta otnosno zapisvaneto - pri prenosvane se hodi vseki den i se sledat tonovete-pone moq lekar taka kaza.Ina4e za kvo ti e zapisvane...

# 27
  • София
  • Мнения: 11 711
В деветия месец ми правиха запис 2 или 3 пъти,но ходех за преглед,не специално за тонове! Преносих 9 дни,тогава ходех през ден!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 487
Мерси на всички за инфото Simple Smile
Излиза, че това си е един вид презастраховане, така че съм решила поне веднъж седмично да правя тази процедура - определено ще съм по-спокойна, защото от време на време имам контракции и се притеснявам. Пък и никой не знае до кога ще се налага, зависи само от бебо... baby_neutral

# 29
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Аз също ходя в частния кабинет на моя лека и до сега нищо не бях плащала. От 30-та семдица през 2 седмици ходя за запис на тоновете и ми вземат по 10 лв. Казаха ми, че от 36-та ще трябва да ходя всяка седмица... Разбирам, че е за доброто на бебчо, но ми се струва, че не е честно да ме карат всеки път да давам по 10 лева, за нещо, което те са решили, че е задължително. Както и да е... в крайна сметка така или иначе искам да знам какво е състоянието на бебчо и то се е видяло, че ще ги даваме тея пари. Мъжът ми вече съвсем изперква като чуе, че за нещо трябва да се плаща  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт