За контракциите!!

  • 1 714
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 269
И аз съм за бавното и дълбоко дишане. Бях чела някъде, че при контракция страда не само майката, но и бебето, защото не получава достатъчно кислород. Затова било добре да дишаш дълбоко и равномерно. Аз се съсредоточих върху това - не мислех колко ме боли мен, а какво му е на мишлето вътре и дишах толкова дълбоко, та чак свят ми се виеше ooooh!
На мен ми помогна това, но по принцип мисля, че просто трябва да се съсредоточиш върху нещо различно от болката и така става много по-поносимо.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз ще ти кажа на мен какво ми помагаше.... трябва да вдишваш дълбоко, за да поемеш много кислород. Всяка контракция изразходва кислород. Ти трябва да го набавяш, защото страда бебето. Аз се отпусках колкото може повече.... Нали знаеш като ти е студено и си стегнеш мускулите ти става още по-студено. С контракциите същата работа... Ако успееш да си отпуснеш тялото като при медитаця болката значително намалява. Аз правех упражнения още като бях бременна. Лягам на леглото и започвам да отпускам мускулите, ама така че да спрешда си усещаш теглото на тялото. Трудно е в началото, но се учи. На мен лично много ми помогна. До 8 см разкритие не гъкнах и успявах да овладявам болката. После ме заболя серизоно и тогава вече не можех да се контролирам, но пък тогава почти си родила... разкритието от 8 до 10 см се прави едва ли не за секунди или поне така ти се струва... Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 1 941
Колкото за епидурала,сам се отказала за сега(нали тук твърдят колко било вредно),но нищо не се знае.

Извинявай, че с друг въпрос - за епидуралната, че е вредна можеш ли да пишеш повече подробности?

# 18
  • Мнения: 3 216
Ами аз дишах дьлбоко-вдишване през носа и издишване през устата,И все си мислех,че тези болки не са най-големите и очаквах нещо страшно.Е страшното не дойде.По време на всяка контракция прикляквах от болката и се разхождах в една стая като ме сложеха да легна ме болеше много повече и гледах да стоя права,обаче бях ербаб-през цялото време питах акушерките:Е това ли са прослувутите мьки,а те ми се смееха

# 19
  • Мнения: 1 101
Vache е много права! Много е важно да не се стягаш по време на контракцията, за да е ефективна. Аз спазвах това, по време на контракция се опитвах да се отпусна, да дишам дълбоко и да не задържам дъха си. И болката просто се преживява, ако се стягаш боли повече и контракциите не са ефективни и ще продължат по-дълго. Аз бях с контракции само 3-4 часа, през което време достигнах пълно разкрите , а бях с 1 см преди да започнат. Бяха ми казали когато контракциите станат почти постоянни да кажа на акушерката (тя беше с мен в стаята), но аз все очаквах нещо по-сериозно. Та когато по едно време тя дойде да види как са контракциите, аз получих напъни и след 3 минути родих...Успех!

# 20
  • Мнения: 545
Цитат
Аз ще ти кажа на мен какво ми помагаше.... трябва да вдишваш дълбоко, за да поемеш много кислород. Всяка контракция изразходва кислород. Ти трябва да го набавяш, защото страда бебето.
И като допълнение - четох, че трябва да се диша коремно (т.е. въздуха да изпълва корема, а не гърдите), а издишването като продължителност да се стараеш да е 2 пъти по-продължително от вдишването. Гръдното дишане със задържане на въздуха се използва за напъните при раждането. Аз сега се опитвам да усвоя това коремно дишане по време на "фалшивите" контракции, които въпреки че не са болезнени не са много приятни - направо не мога да мръдна, като ме стегне корема.
Като допълнение е добре да се движиш между отделните контракции - това освен че те разсейва, помага за по-бързо разкритие и съответно за по-бързо раждане.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 271
По принцип акушерката е за това - да ти казва кога как да дишаш и кога да напъваш.
Иначе аз дишах много учестено и дълбоко по време на контракция, по съвет на акушерката и мисля, че това ми помогна до някъде. Поне не ми поставиха кислород в носа, може би, заради това, че внасях доста кислород в кръвта си  Wink
Леко раждане и по-спокойно!

# 22
  • Мнения: 1 910
В болница  ще раждам.Така и така не отидох на никакъв курс,защото няма в близост,а аз нямам кола и не ми се занимава с автобусите(метрото) тук.А приятелят ми ходи на работа.Със сигурност ще присъства и той,дори и секцио да е(дано не се налага)Колкото за епидурала,сам се отказала за сега(нали тук твърдят колко било вредно),но нищо не се знае.Ще раждам в болницата до нас(голяма е незнам дали е от значение това)В Роттердам сам..
Те ще ти обеснят в болницата как да дишаш, ще минеш и без курс. Но не се отказвай от епидурална от сега. Ти си настоявай сега,  пък като тръгне раждането ще прецениш дали искаш болкоуспокояващо или не. Важното е да имаш вариантите.

# 23
  • Мнения: 280
о божеее, аз дишах, сдържах дъха си, удрях по стената, ходех, кляках, ставах, пях, виках... и нищо не ми помогна. 12 часа... не ми се разказва. Бях чела за повърхностното дишане, където въздуха се задържа високо в диафрагмата... ама да ти кажа като тръгнаха контракциите забравих и да дишам даже... ако няма да ползваш упойка, ще трябва да ги изтърпиш. Най хубавото идва като се появи човечето и вече нищо не те боли и не си спомняш даже за контракциите.
Желая ти успех!
При мен мъките бяха 8 часа , но имаше момичета които родиха за около 3/4 часа без да се мъчат много ,  при всеки е индивидуално и прага на болката е различен. Пожелавам ти бързо и леко раждане .

Общи условия

Активация на акаунт