Въпрос за обеци

  • 13 154
  • 166
  •   1
Отговори
  • Мнения: 504
Добър вечер! Може ли да ми кажете на колко месечна възраст най-рано може да се сложат обеци на момиченце и как минава самата процедуря,детето плаче ли ?  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 03 апр 2016, 10:25 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 12 665
В родилното нямаше ли УНГ веднага да ги сложи? Или поне козметичка.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 573
Добър вечер! Може ли да ми кажете на колко месечна възраст най-рано може да се сложат обеци на момиченце и как минава самата процедуря,детето плаче ли ?  Rolling Eyes

На 12-13 години, ако детето иска. Не ми се смята това колко месеца прави.

ПП Трещерица, ще вземе някоя да се върже  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 73
Могат да се поставят на всякаква възраст, но е хубаво да е след 2 месец.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 12 374
Защо да плаче? Убедена съм, че за едно едномесечно бебе няма по-голямо удоволствие от това да му дупчат ушите, за да може мама и бабите да се похвалят колко им е красиво момичето. Моят съвет е към обеците да добавите и лак в подходящ за една толкова крехка възраст цвят. А защо не и педикюр, козметичка? Малките бебета, знаете, често страдат от пъпки и червени петна. Некрасиво е някак.

Слава Богу, поне на кола маска няма да се налага да го водите. Засега.

# 5
  • Мнения: 4 413
Таис, не давай идеи за кола маска. Моята се роди много космата, ама виж пък как не съм се сетила. Тя така или иначе лежа 16 дни в кувьоз, можеше да й извикам една козметичка докато мързелува.

Към авторката - плаченето е най-малкият проблем. Ще плаче, плаче и след 5 мин ще спре, ако само това те притеснява. Ами ако дъщеря ти не иска да носи обеци? Ами ако се възпали? Ами ако....... Купувайте й розови и лилави роклички и гаранция, че няма да я мислят за момче.

Трещи, в Испания им ги слагат още в родилното  Mr. Green Напредничави хора са явно.

 

# 6
  • Мнения: 12 665
deskatta , май и твоята е недоносена. Точно това се сетих, те често се раждат космати.

# 7
  • Мнения: 4 413
deskatta , май и твоята е недоносена. Точно това се сетих, те често се раждат космати.

Позна Simple Smile

# 8
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Искам да добавя към казаното от Deskatta :
Ами ако тръгне да ги дърпа?
Не ме разбирайте грешно - не искам да се заяждам, но много неща могат да се объркат при такава "безобидна" процедура.
Просто не си струва.

# 9
  • Мнения: 566
Дъщеря ми беше на 9 месеца, когато и сложихме обеци. Направихме го в козметичен салон. На първото ухо не разбра какво се случва, стресна се чак на второто, но докато свари да ревне и то беше пробито. След това е плакала съвсем малко. Промивах ги с килородна вода известно време и зарастнаха без проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 374
Моята също е недоносена, втора степен. Роди се под две кила и лежа в кувиоз. Как не ми е хрумнало тогава, че така и така висим допълнително време с нея в болницата, мога да го оползотворя в разкрасителни процедури.

М/у другото, не всички жени обичат и носят обеци. И не всички момиченца искат - ето, моята вече петгодишна щерка не ще и да чуе. Не, че я карам да си пробива ушите, разбира се.

П.П. Нямаше косми като бебе  Thinking

# 11
  • Мнения: 4 413
Аз имам дупки. Пробиха ми ги на 6, защото поисках. Обаче не нося обеци. Преди години се пробвах, ама не ми допада.

Дъщеря ми преди година искаше дупки. Обещах й, че на пролет ще й пробием и така отложих във времето. Смятам поне още 2 години да отлагам, а после вече не знам. Ще го мисля.

Таис, за космите - може би зависи в коя седмица е родено и дали е по-светло или по-тъмно окосмяването, не знам.... Моята е родена в 31 седмица, косми имаше и по челото даже.

# 12
  • Мнения: 12 665
Аз не разбирам защо е нужно. Да е по-сладко бебето?

# 13
  • Мнения: 4 413
Е Трещи, как не разбираш? Обяснението почти винаги е едно и също - защото е момиченце. Както каза една позната - дъщеря ми така или иначе ще носи обеци, защото така трябва и точка по въпроса. Майка ми е носила обеци, аз и сестра ми  носим обеци и тя ще носи. Нещо като фамилна черта  ooooh!

# 14
  • Мнения: 7
Ние сложихме обеци на дъщера ми на 5 г. Беше достатъчно голяма да си каже, че ги иска. Порева след продупчването, но бързо й мина и по-скоро от уплах от шума. Не сме имали проблеми със зарастването и си носи обеците  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт