Въпрос за хигиената на дете

  • 6 279
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 197
Хм, аз го мазах с бебешки лосион до годинка ,годинка и половина.
Срещам майки, които мажат 4-6год.деца? 

# 16
  • Мнения: 30 802
Когато не са изцапани сериозно, ги къпя дори без сапун, какво остава за търкане. И себе си къпя без сапун, няма измрели от мръсотия и зарази.

# 17
  • Мнения: 212
Здравейте, отново! Благодаря за отговорите, явно кожата на всяко е различна-на едни лесно се образува кир, на други не Simple Smile ние увеличихме съботното къпане да се накисне добре я банята и после търкам по-лесно Simple Smile благодаря за мненията на всички!

# 18
  • Мнения: 1 071
Да питам и аз нещо тук, че не ми се пуска нова тема. Моля авторката да ме извини.
Та, как и с какво миете лицето на детето по време на баня?

# 19
  • Мнения: 54 894
Никога не съм търкала.
Обаче и кир не съм видяла.
При често миене не виждам как се образува тази кир?
Миех я с тези мрежестите гъби.
Скрит текст:

# 20
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Да питам и аз нещо тук, че не ми се пуска нова тема. Моля авторката да ме извини.
Та, как и с какво миете лицето на детето по време на баня?

Аз обикновено плакна само с вода. Принципно продукта, който използвам за децата е за коса и тяло, без сълзи, та ако е наложително да изтъркам нещо от бузите, минавам с леко насапунисани ръце, но рядко ми се случва.

# 21
  • Мнения: 1 071
Да питам и аз нещо тук, че не ми се пуска нова тема. Моля авторката да ме извини.
Та, как и с какво миете лицето на детето по време на баня?

Аз обикновено плакна само с вода. Принципно продукта, който използвам за децата е за коса и тяло, без сълзи, та ако е наложително да изтъркам нещо от бузите, минавам с леко насапунисани ръце, но рядко ми се случва.

Така правя и аз. Но от известно време забелязвам няколко малки дупчици на кожата на едната бузка - нещо подобно на разширени пори, но не същото. Та се зачудих. Благодаря.

# 22
  • Мнения: 3 644
 С продукта, с който мия тялото мия и лицето, всеки ден. Трудно ще приема само вода като достатъчна за измиване на лице и тяло. Та тя играе и в пясъка, прах полепва не само по дрехите, но и по кожата. Понякога се изпотява. Нито моята, нито пък нейната кожа се е изсушила от използване на сапунен продукт всеки ден, визирам и душ гела като такъв.

# 23
  • Мнения: 1 071
С продукта, с който мия тялото мия и лицето, всеки ден. Трудно ще приема само вода като достатъчна за измиване на лице и тяло. Та тя играе и в пясъка, прах полепва не само по дрехите, но и по кожата. Понякога се изпотява. Нито моята, нито пък нейната кожа се е изсушила от използване на сапунен продукт всеки ден, визирам и душ гела като такъв.

Благодаря. За това събирам мнения Simple Smile

# 24
  • Мнения: 212
Аз пак да кажа, че детето си го къпя всеки ден с душ гел, а дупето мия след всяко акане. Тази кир, не е от немиене, явно кожата й е такава не знам и аз. Може би само сливането не помага при нас, защото виждам, че никой нищо по-различно не прави.... както и да е, намерих му "цаката"-оставям я да се кисне сама и после влизам само да поизтъркам леко.

# 25
  • Мнения: 8 328
Личното ми мнение, че това което сваляш е най-финият слои на кожата.
Най-вероятно кожата и е суха и лесно се бели. Така ми се случва на мен на краката. Поради факта , че св къпя 2 пъти на ден и винаги с душ гел кожата се изсушава. Човек ако не е мръсен оптимално е да се къпе на няколко дни. Та тази суха кожа трябва да се овлажнява с крем или боди милк. Но не ми остава време. И като се намокря и разтъркам тази суха кожа на краката пада.
Мисля че за детет това е доста вередно. Нестига че му е суха кожата но и механично сваляш защитният слой.
Направи консултация с дерматолог. За да.не се окаже че на 20 детето ще страда от тази интервенция.

# 26
  • Мнения: 2 352
Аз пак да кажа, че детето си го къпя всеки ден с душ гел, а дупето мия след всяко акане. Тази кир, не е от немиене, явно кожата й е такава не знам и аз. Може би само сливането не помага при нас, защото виждам, че никой нищо по-различно не прави.... както и да е, намерих му "цаката"-оставям я да се кисне сама и после влизам само да поизтъркам леко.
Кожата на детето се маже с нещо? Лосион, мляко?
 

# 27
  • Мнения: 8 924
Има много продукти за къпане, които са обогатени с масла и ако не е изключително суха кожата, не е необходимо после мазане с нещо. Говоря за продукти, които стават и за детска кожа. Юсерин, А-дерма, Нахткерцен без да се замислям, а със сигурност в една прилична аптека ще предложат и други.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 321
Аз не разбрах, това нещо, което наричаш Кир се вижда при суха кожа, така ли? Стои мръсна ли, какво? Защото ако не и аз съм на мнението на Hope for Two. И през ум не ми е минавало да търкам детето да видя ще падне ли нещо или не Confused Къпе се всеки ден и това е достатъчно.

# 29
  • Мнения: 2
Мили майки отговорете ми за да разбера дали аз греша.Веднъж в седмицата  мед.сестра в градината проверява косите на децата , ръцете и гърлото.Редим се на опашка пред кабинета и. Децата се страхуват от нея защото е строга и понякога плачат. Ние в тоя ден с преглед отиваме със страх в градината. Въпросите ми са : 1Тоя преглед трябва ли така да става. 2 Не пренася ли болести като се рови на всички в косите без да си мие ръцете.3 Как с една шпатула гледа гърлото на всички.Защо една седмица сме на градина, една болни.

Общи условия

Активация на акаунт