Вредни храни...

  • 19 012
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 326
Детето ми днес яде зрънчо.Видя как децата гризкат и и потекоха лигите,нямаше как да не дам. Sad 5 пръчици изяде,а до сега от троха повръщаше.Хем минус,хем плюс.По принцип винаги се налага да пасирам и добавям мляко на храната и,но след зрънчото яде храната без мляко и допънително пасиране,а беше мноого гъста. #Crazy

# 46
  • Мнения: X
Детето ми днес яде зрънчо.Видя как децата гризкат и и потекоха лигите,нямаше как да не дам. Sad 5 пръчици изяде,а до сега от троха повръщаше.Хем минус,хем плюс.По принцип винаги се налага да пасирам и добавям мляко на храната и,но след зрънчото яде храната без мляко и допънително пасиране,а беше мноого гъста. #Crazy

Еее, че това е хубаво (че е хапнала без да пасираш имам предвид). Зрънчото имал и положителни страни  Simple Smile нищо не са 5 пръчици...

# 47
  • Мнения: 1 326
Детето ми днес яде зрънчо.Видя как децата гризкат и и потекоха лигите,нямаше как да не дам. Sad 5 пръчици изяде,а до сега от троха повръщаше.Хем минус,хем плюс.По принцип винаги се налага да пасирам и добавям мляко на храната и,но след зрънчото яде храната без мляко и допънително пасиране,а беше мноого гъста. #Crazy

Еее, че това е хубаво (че е хапнала без да пасираш имам предвид). Зрънчото имал и положителни страни  Simple Smile нищо не са 5 пръчици...


Дааа,зарадва ме Blush

# 48
  • Мнения: 2 309
Даваш круша - харесва му, обаче като разбира какво е отказва категорично. Но пък ако го види по ТВ и е с някой ( ? ) ще го яде. Това не бих го нарекла силен характер.
А какво е? Решил е, че не иска да яде друго освен зелена ябълка и не яде друго!
'Кафе с мед', искренно се нсдявам да дойде някой ден и да каже, че иска буклуци! не ме притеснява да яде от време на време, нека го прави, но пък изобщо да не яде натуралното ме побърква! Голямо говедо е понякога  Crossing Arms

# 49
  • София
  • Мнения: 209
Здравейте! Аз все още нямам деца, но веднага ми се прииска да споделя на какво станах свидетел наскоро. Детето, което е на 6 години, го натъпкаха, разбирайте майка му и баща,  му с чипс, зрънчо й някакви бонбони на Милка Shocked  Бащата е лекар Sick Когато идваше време за хранене детето никога не си взимаше салата или супа, а постоянно си залиташе по тези боклуци. Майка му пък постоянно се оплакваше колко в болнав и не я оставял да си почине #Crazy

# 50
  • Мнения: 7 325
Един ден се излъга и си взе обелена кпуша нарязана на парченца и го питам :
-Харесва ли ти?
-Да! - ми казва той.
-Радвам се! Знаеш ли какво е това?
-Зелена ябълка, нали?
-Не! Круша е!
Веднага я остави и от тогава изследва всяко парче да не се излъже пак!
Харесва му нещо, ама ако не е друго няма да го яде. При дете на 8 години му викам капризи не сила на характера. Силен характер е да се изправи срещу родителя и да каже - това няма да го ям защото не ми харесва.
Скрит текст:
Имам кофти спомен от детството с храна. Принуждаваха ме да ям отвратително направена спаначена супа и леща. Заплашваха ме, че докато не се види дъното на чинията няма да ида на училище. Аз ядях, повдигаше ми се, а сълзите ми капеха в чинията. Но ме възпитаваха в страх и безхарактерност и не можех да кажа, че яденето е гадно и няма да го ям.

# 51
  • Мнения: 2 309
ами може да не му харесва факта, че не е зелена ябълка, без значение от вкуса, може да не му харесва формата на плода или че има малки семки! То и лещата нму харесва на вкус, но вски път за да си сложи първата лъжица в устата е голямо приключение! не му харесва външния вид на лещата... и то нормално.. една кафява, но пък вкусна! По същата причина не иска да опита и зелени супи, независимо, че може да му харесват на вкус! Характер си е! Няма значение дали причината за харесване и нехаресване е приемлива от другите!

# 52
  • Мнения: 7 325
В някакъв момент от живота му си му дала възможност да се наложи, т.е минал му е номера - това няма да го ям защото не ми харесва без да го е опитал, или щом не е това няма да го ям въпреки, че ми харесва. За мен това е грешка. Държа да подчертая - за мен - може и да не съм права.
Днес правих фрикасе. Не правя често ( може би веднъж годишно ), защото няма нищо полезно в тази манджа. Сварих зеленчуци и ги пасирах, не използвам бульони, и от чушката и моркова придоби леко оранжев цвят. Дъщеря ми погледна чинията с почуда и лека погнуса и заяви - Това няма да ми хареса.
Казах и че е пасирана супа, за да яде по бързо ( много е бавна ) и да не закъсняваме за училище. Бях подготвена с втори вариант ако действително не и хареса.
В момента вечеря отново фрикасе.  Laughing
Та при децата по-често е - Ако мине - и по-рядко - Не ми харесва.

# 53
  • Мнения: 2 309
Първо ти самата каза, че си възпитана в среда, където страха и безхарактерността  са били центъра на възпитание! Аз не искам да си повреждам детето и да му се налагам и да го карам да яде нещо, което не харесва по някакви него ви си причини! той обича киселите неща, от там и любовта му към зелените ябълки! Досатъчно е голям и от години знае какво е полезно и какво не за него, знае за витамини, белтъчини, въглехидрати и куп други неща, но е направил избор, че иска да яде некачествена храна! Виждал е последиците от неядене, виждал е и хора стигали до анорекция, виждал е истинското лице на храната зад лъсквата опаковка, но колкото и да ме е срам, той е едно от милионите деца с промит мозък, че вкусното не е задължително да е и полезно!
Да му се налагам с години и после да стигне на твоята възраст и да пише така за мен- ами това ще ме убие! Той знае, че съм против и съм се борила с него да не се храни основно с глупости, така че единствено ми е останало да седя и да се надявам, че някой ден че вникне в това, което съм му казвала и ще започне да се възползва от знанията, а не ка ми казва
Имам кофти спомен от детството с храна. Принуждаваха ме да ям отвратително направена спаначена супа и леща. Заплашваха ме, че докато не се види дъното на чинията няма да ида на училище. Аз ядях, повдигаше ми се, а сълзите ми капеха в чинията. Но ме възпитаваха в страх и безхарактерност и не можех да кажа, че яденето е гадно и няма да го ям.


Може да е грешка, но си е моя грешка! Ти може да виждашп синът ми като капрично 8 годишно дете, но помисли, че навярно така са те виждали и родителите ти! ... Лично мненние!

# 54
  • Мнения: 7 325
Скрит текст:
В този период от живота ми, родителите ми отсъстваха. Гледаха ме и ме възпитаваха хора ... .има една приказка за мъртвите или хубаво или нищо. Аз няма да кажа нищо.

 На ясно съм, че децата ми не харесват абсолютно всичко и не ги задължавам да ядат това което им предизвиква гадене щото е здравословно, но не давам и право на избор - ще ям шоколада, а не ябълката защото ми харесва повече.
Голямото ми дете ядеше боклуци. На възрастта на синът ти менюто му беше филии с лютеница и салам, кренвирши, омлети, пържени картофи, вафли, чипсове, снаксове .....  и от време на време готвено. Резултата - на 10 години беше със затлъстяване.
Сега се храни основно с домашно приготвена храна. Купува си и боклуци. Рядко. Не ги показва на сестра си. Откакто ходи на фитнес съвсем внимава какво яде. 
Малкото дете е с режим на всичко и самата тя не иска да го променя. Не знам как ще е за напред. Може да се промени, но докато мога ще ограничавам и ще промивам мозъка в правилна посока.

# 55
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Моите приятелки ме вземат на подбив заради начина на хранене на детето ми..
Все още не познавам майки с малки деца, но ако се зпаозная с такива, рискувам те да не споделят моикте разбирания. И какво ми остава - да продължа самотно да си гледам детето  ooooh!

# 56
  • Мнения: 15 064
А защо трябва самотно да си гледаш детето? Това, че приятелката ми тъпче детето си с джънк, мен какво ме касае? И защо това да се отразява на отношенията ни? Все пак излизаш с някого за час-два, не за цял ден, ако детето е нахранено преди това, няма да залита толкова. Когато синът ми беше съвсем малък, като видя, че се отварят царевични пръчици, го водех в другия край на площадката да играем нещо, като свършат, се връщаме при децата. Ако се направи, както трябва, малкото дете не може да се усети. При по-големи деца, както е моят, обяснявам - това не се яде, защото ще те заболи стомаха. Ако е нещо дребно, позволявам да опита.

# 57
  • Мнения: X
А защо трябва самотно да си гледаш детето? Това, че приятелката ми тъпче детето си с джънк, мен какво ме касае? И защо това да се отразява на отношенията ни? Все пак излизаш с някого за час-два, не за цял ден, ако детето е нахранено преди това, няма да залита толкова. Когато синът ми беше съвсем малък, като видя, че се отварят царевични пръчици, го водех в другия край на площадката да играем нещо, като свършат, се връщаме при децата. Ако се направи, както трябва, малкото дете не може да се усети. При по-големи деца, както е моят, обяснявам - това не се яде, защото ще те заболи стомаха. Ако е нещо дребно, позволявам да опита.

Защото въпросните "приятелки" започват да те смятат за "луда" и сами да те избягват. Защото иначе слушаш само: " е, какво пък ще му стане от бисквита/вафла/зрънчо?" и защото според тях всички деца трябва да ядат такива неща.

Веднъж попитах една майка защо дава на 7 - месечното си бебе Зрънчо след супата на обяд, а тя ми отговори: Е, какво друго да му давам, всички деца това ядат" сметнах, че няма нужда да обяснявам повече, а тя опеределно смяташе, че аз нещо не съм в ред с моите разбирания за хранене  Laughing

Последна редакция: чт, 07 апр 2016, 09:07 от Анонимен

# 58
  • Мнения: 15 064
Не бих нарекла приятели хора, които ме наричат луда, но и не бих се бъркала на майка, която решила да храни детето си със зрънчо.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 469
И на нас ни предлагат бисквити и зрънчо.Още сме малки и малката не разбира съвсем.Аз отговарям кратко и спокойно,,Не ядем още такива неща" и за радост никой не настоява повече.Освен сестра ми,която ми казва да давам бисквити,за да се научи детето да гризка.Казах й,че ще го имам в предвид,но мисля да избегна този момент докато мога.Давам й парче ябълка или круша за тази цел.

Общи условия

Активация на акаунт