Шейново или Св. София ???

  • 2 780
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Цитат на: nad_tab
Аз гласувам за Шейново!!! Раждах в Св.София и имах такива проблеми от лекарска небрежност..... а бебка я заразиха със стафилок  Cry

Aз мога да кажа същото за Шейново. За малко да хвърля топа + стафилококи за бебончо. Imp

# 16
  • София
  • Мнения: 15 220
Аз родих в Шейново, защото преди моето раждане само за тази болница бях чувала хубави неща. Но пък тук във форума се пишат хубави неща и за Св. София.
За раждането имах уговорка с лекаря, който следеше бременността ми, така че всичко беше абсолютно на ниво. Обаче ми изписаха бебето със стафилококи Close Излекува се за два месеца (може би и по-скоро щеше да се излекува, ако педиатърката ни беше насочила по-рано към специалист, вместо да се мъчи да го лекува сама). За мен най-големият минус на Шейново е единствената баня-тоалетна на етажа-при положение че има поне 10 стаи с поне 3 легла (има и с по 5). Когато раждах аз отделението беше пълно и пред банята-тоалетна почти винаги имаше чакащи. Беше доста неприятно... На първия етаж има 2 тоалетни, които, естествено, можеш да ползваш, ако не са заключени. Ама не си е работа, де...
Лежах в Св. София за задържане и на последния етаж (където е патологията) имаше по една баня-тоалетна на всеки две стаи, както и отделно обща баня и отделно тоалетни за етажа. Предполагам, че и в родилното отделение е така.
Някой може и да сметне,че това е маловажен проблем. Не че е най-важното нещо на света, но е добре да се знае. Аз бях доста неприятно изненадана от откритието.

Но въпреки написаните 2 минуса пак бих родила в Шейново. Grinning

# 17
  • Мнения: 2 978
Аз съм за Св. София.
Мисля, че все пак е най-добре да си избереш лекар, на който имаш доверие.
Моя позната въпреки, че е доста разглезена и може да си позволи да роди навсякъде избра МД Shocked  Shocked , заради лекаря.
Няколко пъти ходи там, гледа стаите, обстановката и каза, че не са от най-приятните, но ето.....роди си там живо и здраво бебче.
Както тя каза:
- "Всичко се изтърпява и се забравя, когато гушнеш малкото същество, когато заплаче и ти разбираш, че всяка твоя прищявка е била глезотия".
Стафилококи има навсякъде.
Докато бях в Св. София на 6ет. и след това на 2ет. не чух някой да се оплаква, но ето, че има и такива случаи.
Версии ще чуеш много, но и Reza ти е написала същото, което и аз мисля, че е най-важно:
-"Според мен трябва да си харесаш доктор и това да е водещо..."  Hands Thumbsup

Успех и после да разказваш!!!

# 18
  • Мнения: 3 379
Шейново. Защо не пуснеш анкета, по-лесно ще ти е да преброиш гласовете за и против Simple Smile Успех, каквото и да решиш!

# 19
  • тук-там
  • Мнения: 5 699
А защо трябва да си избира лекар?! Ако го направи, непременно трябва да си плати. Това удоволствие в Св. София струва 500 лв само за раждането (отделно за проследяване на бременността), за Шейново не знам. Ако си плаща редовно осигуровките, може поне от тая здравна услуга да се възползва.

# 20
  • Мнения: 2 978
Цитат на: mtz
А защо трябва да си избира лекар?! Ако го направи, непременно трябва да си плати. Това удоволствие в Св. София струва 500 лв само за раждането (отделно за проследяване на бременността), за Шейново не знам. Ако си плаща редовно осигуровките, може поне от тая здравна услуга да се възползва.


Това не е вярно.
Аз си избрах д-р и платих само 100лв на касата.

# 21
# 22
  • Мнения: 2 274
Цитат на: vini77

Това не е вярно.
Аз си избрах д-р и платих само 100лв на касата.
Би ли разяснила, моля те!

# 23
  • Мнения: 2 978
Заедно с лекаря отидохме до касата на 2ет.
Казах, че искам да си платя за избор на лекар и ни издадаха 2 бележки (с подпис и печат от болницата).
Едната за мен, а другата за доктора, с която той се отчитал в края на всеки месец.

П.п. Е, може би в тези 500лв влизат някакви други екстри, като линейка по спешност, но аз реших да не ги плащам.

Това е.

# 24
  • тук-там
  • Мнения: 5 699
100 лв. за какво??? Аз бях там миналата седмица и ми казаха, 4е официалната тарифа (пак плащаш на каса) за раждане е 500 лв., ако искаш да те обслужва екип по твой избор.

# 25
  • Мнения: 1 187
И аз съм за Св. София.

# 26
  • Мнения: 2 978
Цитат на: mtz
100 лв. за какво??? Аз бях там миналата седмица и ми казаха, 4е официалната тарифа (пак плащаш на каса) за раждане е 500 лв., ако искаш да те обслужва екип по твой избор.

 За това, че съм избрала този лекар.
Аз също бях чела за 500лв. и бях решила да се отказвам, но тъй като бях с планово секцио и трябваше официално да платя.

Каза ми, че 500-те лева, си имали повече екстри. Това са негови думи, като спомена само това за линейката. Не съм го питала какви са другите, честно казано.

# 27
  • тук-там
  • Мнения: 5 699
А ако не е тайна, кой лекар избра? Аз също съм планирана за секцио, но не познавам лекарите, а и близка акушерка там ми каза, 4е вси4ки били добри. Та не знам, дали е нужно да се спирам на някой конкретно. Ина4е нямам нищо против да дам 100лв., не е кой знае какво.

# 28
  • Мнения: 2 978
Пуснала съм ти ЛС

# 29
  • Мнения: 1 704
Цитат на: vini77
Цитат на: mtz
100 лв. за какво??? Аз бях там миналата седмица и ми казаха, 4е официалната тарифа (пак плащаш на каса) за раждане е 500 лв., ако искаш да те обслужва екип по твой избор.

 За това, че съм избрала този лекар.
Аз също бях чела за 500лв. и бях решила да се отказвам, но тъй като бях с планово секцио и трябваше официално да платя.

Каза ми, че 500-те лева, си имали повече екстри. Това са негови думи, като спомена само това за линейката. Не съм го питала какви са другите, честно казано.


Е ти ме уби  Shocked  500 лв са официалната тарифа за избор на лекар БЕЗ каквито и да било други екстри.. и на мен ми е интересно кой е тоя лекар дето го прави някакси легално и за 100 лв?!  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт