Любители на котки – Тема 104

  • 46 962
  • 745
  •   2
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 622
И Пепси не повръща- може би е малка... Междудругото не й пада много козината, кога започват да се скубят? А какви са тези гранули за космите, за които говорите? Да се подготвим отсега Simple Smile Аз четох някъде в старите теми и купих малцова паста, фурминатор и шампоана на фурминатор, та съм се подготвила като за персийка  Laughing
Искам да питам тези от вас с по две котета как се справят с отглеждането. Обмисляме да вземем второ коте за компания на Пепси, но ако не се спогодят няма как да ги разделяме. С две деца сме, лудетини, няма как да държим разделени котетата. Чисто ежедневните неща също не са ми ясни- Колко тоалетни и купички за храна трябват? Какво още бихме променили в ежедневието, ако приютим някой бебок  newsm78

# 706
  • Мнения: 3 248
Синдерела също не е повръщала косми. Имаше един период, в който все едно се давеше. Увеличих бонбоните против косми и се оправи. Ая няколко пъти точно такива като голи охлюви.

Храните против косми са маркетингов трик. Тази на РК е същият нискокачествен продук с малко растителна слуз и фибри. Много по-добър вариант е да се дава качествена храна и лакомство против космени топки според нуждите.

Да гледаш две котки не е трудно, рядко се случва да не се спогодят. Но винаги го има като вариант, даже в темата има примери, тогава е малко по-тегаво.
Ние като взехме Синдерела, тя искаше всичко да разучава и проучва. А Ая направо умираше от страх. Няколко дни държахме "пришълеца" в друга стая, но видяхме, че така никакъв напредък не постигаме. Събрахме ги първо като сме там, после и през нощта и като ни няма. Ая просто трябваше да продолее стрха си. В крайна сметка се разбраха и станаха големи приятелки. Трябва да се види в конкретната ситуация как е и да се избере подход.

Ние имаме две купи с храна, две купи с вода и една тоалетна в спалнята и една купа с храна, една с вода и една тоалетна в хола. Мокра храна им давам два пъти на ден в две отделни купучки.

# 707
  • София
  • Мнения: 2 092
И Пепси не повръща- може би е малка... Междудругото не й пада много козината, кога започват да се скубят? А какви са тези гранули за космите, за които говорите? Да се подготвим отсега Simple Smile Аз четох някъде в старите теми и купих малцова паста, фурминатор и шампоана на фурминатор, та съм се подготвила като за персийка  Laughing
Искам да питам тези от вас с по две котета как се справят с отглеждането. Обмисляме да вземем второ коте за компания на Пепси, но ако не се спогодят няма как да ги разделяме. С две деца сме, лудетини, няма как да държим разделени котетата. Чисто ежедневните неща също не са ми ясни- Колко тоалетни и купички за храна трябват? Какво още бихме променили в ежедневието, ако приютим някой бебок  newsm78

Колко е малка Пепсито? ИМай предвид, че колкото по-малки са котките, толкова по-лесно свикват една с друга и се сприятеляват. Така че, ако наистина искате и второ коте, точно сега му е времето.

Стейси Грей, сетих се аз за един трик, който приложих едно време с моите две маймунчета. Тъкмо бях кастрирала Лолитката, когато Бръмбо започна да се усеща като мъж и почна да я гони, да я хапе зад врата и да я ухажва грубо. Бях се видяла в чудо, първо защото не мога да му се скарам или да го натупам, защото той е ужасно плашлив, а и освен това като съм на работа, нямаше как да ги пазя и разтървавам по цял ден. Тогава купих една каишка против бълхи, от ония много миризливите, билкови някакви. Сложих я на Лолката, тя е побунтува, но нямаше накъде да ходи, наложи й се да свикне с нея. Гледам после, как Бръм се засилва към нея с кеф. Захапа я за врата, и все едно някой му изтряска шамар: моментално я пусна и се разкара нанякъде. После й приложи пълен игнор, отбягваше я като чумава. Като се измириса каишката, пак видях, че подновява просташкото си ухажване, и аз я смених с нова.  Така няколко пъти, докато той се ориентира към чужди мацки преманентно. Та си мисля, можеш да опиташ този метод, от сърце ти пожелавам да проработи и при теб.

# 708
  • София
  • Мнения: 13 045
Четирилинке, каишката е подействала, защото е било твърде специфично положението. Обикновено котките не се бият като се хапят по вратлето. Wink И до него стигат (по-точно до гушката Laughing), но доста по-късно. През това време са останали без някое око, ухо, разпорили са устата на врага и т.н. С други думи, сложна работа са котешките взаимоотношения, но дано на по-малко хора им се налага да търпят разправиите им.

Защо ме търсиш, Пиратчето май е доста късокосместо, нали? Нормално е да не повръща. Отделно, че все още е млад котарак и не се скубе много. И Наско досега не е повръщал. Simple Smile

# 709
  • Мнения: 2 529
Той не е искал да я бие за врата, а да я опъне Joy Те нали така захождат, Лъки все така захапва едно одеалце и го почва Joy

# 710
  • София
  • Мнения: 622
Пепси е на 3,5 месеца- бебе още. Иска ми се да си има компания докато ни няма, тя е много игрива, но като ни няма само спи и дори не иска да яде. Яде само като сме там Sad
Обаче много се притеснявам, ако не се получи какво ще правим. Тя иначе е напълно лишена от всякаква агресия. Дори днес я къпах и хич не й хареса, но гък не каза милата, само трепереше. Само че котешките взаимоотношения знам ли дали ще е толкова добричка... А какво коте е по-лесно да приеме? По-малко, колкото нея? По-голямо на мен не ми се ще, да не би пък новото да проявява агресия и да я ступа. Като пол има ли значение? Тя ще бъде кастрирана на 6 месеца, така че не би трябвало да има проблем с котенца и т.н.
За тоалетните се успокоих , ние сега имаме две, щом няма да са три е добре Simple Smile Гледах някакво клипче в ютюб, където смятаха, че тоалетните са броя на котките+1, само че при нас няма място вече. Иначе имаме фонтан за котки за водата- достатъчно голям е да пият две, за купичките ще знам да разделям Wink
Друго също ме притеснява - променят ли си характерите като са две? Да не стане по-малко сициална с нас като си контактуват двете..

# 711
  • Мнения: 4 076
Той не е искал да я бие за врата, а да я опъне Joy Те нали така захождат, Лъки все така захапва едно одеалце и го почва Joy
Именно.Според мен е правилно и двете котета да са кастрирани,щом живеят заедно,за да няма тормоз.Джоузеф си има плюшка и жилетка за целта.
Той също е късокосмест,почти никога не повръща косми.Понякога от лакомия връща храна.То бива плюскане,ама неговото на нищо не прилича.Имам чувството,че се тъпче само от инат-да ме вижда постоянно загрижена за неговите нужди.Опитах се да му давам висок клас храна,обаче освен луда радост навън за уличните котенца и крив гладен кот в къщи,друго не постигнах.И се отказах.Давам му каквото обича,насипна храна,10 лв/ кг(забравих марката  Embarassed) и пастетчета Голд.Филенце,малко месо от нашата храна и това е.Скоро обаче го чакат лишения,защото аз и децата не ядем месо,мъжът ми го намали силно.
Като малък не сменяше козина,сега сменя,е,не вълма чак,но достатъчно да ми се удвои прахосмученето и изтърсването.

# 712
  • Мнения: 1 794
Здравейте! На село имаме две котки- мъжка и женска- страхотни сладури. По стар български обичай не пожелаха да ги кастрират. Женската забременя, но нямаше една годинка. Вече и беше време да ражда и изчезна- няма я една седмица. Иначе си имаше кашонче, в което можеше да роди. Мислите ли, че ще се върне?Търсихме я навсякъде около нас.Много ни е мъчно. Дали може да ги пази от котака / с който живее и който може  и да не е бащата/  Cry Иначе е много оправна и умна. Лови мишки, гугутки. Даже веднъж беше хванала змия Shocked

# 713
  • Мнения: 471
Здравейте! На село имаме две котки- мъжка и женска- страхотни сладури. По стар български обичай не пожелаха да ги кастрират. Женската забременя, но нямаше една годинка. Вече и беше време да ражда и изчезна- няма я една седмица. Иначе си имаше кашонче, в което можеше да роди. Мислите ли, че ще се върне?Търсихме я навсякъде около нас.Много ни е мъчно. Дали може да ги пази от котака / с който живее и който може  и да не е бащата/  Cry Иначе е много оправна и умна. Лови мишки, гугутки. Даже веднъж беше хванала змия Shocked


Според мен не е изчезнала по собствено желание ... котките свикват с района си и не вярвам рязко и изведнъж да е решила да попътешества ... Силно се надявам да се е скрила някъде да роди и скоро да се появи , ама .... 




За космите и Мишо често повръща "голи охлюви" ,  и той е късокосмест  по скоро "гъстокосмест " ...докато  Тими  откакто е при мен / близо 2 месеца / не е повръщал ... Иначе и той се скубе много въпреки ,че е с мнооого по рядка козинка ... Уф , тия космаци ... ooooh!

# 714
  • София
  • Мнения: 2 092
Четирилинке, каишката е подействала, защото е било твърде специфично положението. Обикновено котките не се бият като се хапят по вратлето. Wink И до него стигат (по-точно до гушката Laughing), но доста по-късно. През това време са останали без някое око, ухо, разпорили са устата на врага и т.н. С други думи, сложна работа са котешките взаимоотношения, но дано на по-малко хора им се налага да търпят разправиите им.


Ох, не бе. Нали Стейси пише, че когато Мила напада Магито, то горкото даже не се и защитава, а само гледа къде да завре глава. Мисля, че все пак би могло да свърши работа, или поне да се опита по този начин. Е, или поне се надявам де. Много ми е мъчно за Магито, тя направо живее в абсолютен стрес Sad. Стейси мисли като мен, доколкото съм разбрала. Тя Магито надали ще се отпусне някога напълно, но поне да не й се нахвърлят така злобно. Ох, тези щурави писани, понякога са много гадни. Що ли ги обичаме въпреки това? Mr. Green

А когато кастрирах Лолитката, след това не можех да събера пари веднага да кастрирам и Бръмбо, а после той вече се самоотлъчи от нас, и идваше само да столува Laughing И не дава да го пипам, бие ме #2gunfire

# 715
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Момичета, моля помогнете със съвет.
Котка, на която вероятно котетата са убити, е със мастит. Жлезите и са много подути и на топки.
Чета, че само се разнасяло...ама малко ме съмнява.
Ветеринар тези дни на близо нямам, а и котката не е питомна за да я пренасям.
Как мога да и помогна краткосрочно и дългосрочно, ако се влошат нещата?

Последна редакция: нд, 22 май 2016, 14:35 от а Kеа?

# 716
  • Мнения: 3 331
Eли, със сигурност ще се спогодят с новото коте, много са малки за отбраняване на територия. В тази възраст само игри са им в главата. Вземай смело другарче на Пепси.
а Кеа?, щом са толкова подути се съмнявам, че тепърва ще се оправят. Горката маца. А когато имаш вет наблизо, го извикай с инжекцията. Аз съм от малък град, винаги са идвали до вкъщи за без пари. Но ти няма с какво да й помогнеш, за съжаление.

# 717
  • Мнения: 3 822
Защо ме търсиш, Пиратчето май е доста късокосместо, нали? Нормално е да не повръща. Отделно, че все още е млад котарак и не се скубе много. И Наско досега не е повръщал. Simple Smile

Не, Танче, не е късокосмест май. Слагам една-две снимки. Май се вижда добре. Цък и още една. Струва ми се, че не е късокосмест никак.

Аз не съм ви казвала, но знаете ли какво ми каза ветеринаря за това дето понякога ну става срупче под оченцето дето му го няма? Ами било напълно нормално. Защото изтичала сълзичка и тя засъхвала там по козинката. Трябвало просто с най-обикновено чисто парцалче, натопено дори просто в малко вода, да почиствам периодично мястото където се стича тази сълзичка. Трябва редовно да го правя. Пък що така аз като гледам в интернет други животинки с едно оче... не са така.  Thinking

# 718
  • Мнения: 1 826
Защо ме търсиш явно слъзния канал си работи и отделя течност за това става така.
Аз пък идвам да се оплача от Мони.Имат си храна ,имат си двор където да играят е не та не,пресича се улицата и срещу нас са контейнерите и се прави проверка.Да ама минават коли и днес една щяла да я сгази,разминала се е на мм. Outta Joint
Мм я видял сутринта като ходил за хляб и каза шофьора от завоя като я видял и нарочно подал газ.А те се плашат и като минава кола точно тогава тичат да се приберат.Тони свикна,но Мони не.  Ето я калпазанката.

А за мастита ако има как прави компреси с топла вода или риванол.Нашата имаше на едната цицка и с масаж и мазане се оправи.

# 719
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Да знаете със сигурност, че да си плетеш кротко на стола, а котето да спи мирно е възможно само на картинка  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт