КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 739
  • 799
  •   1
Отговори
# 525
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Прочетох , че било от хигиенни съображения, значи действат.

# 526
  • Мнения: 353
Здравейте група. Синът ми беше с ларингит и то 2 пъти. Първия път пи антибиотик заради температура и влошено състояние,а следващия ларингит го преодоляхме със spongia...
Сега от няколко дни е с силно запушен нос,обилно потене,хъркане,възпалена трета сливица.. потърсих хомеопата на детенцето,но каза че нямало нищо притеснително и са му давам Ferrum phosphoricum по 2 гранули, 3 пъти на ден,..
Вече е четвърти ден в който детето едваам спи и през деня е много избухлив.
Мисляси че това не е точното хомеопатично лекарство.
Моля някой да ми помогне със съвет
Такова предписание в суха форма (неизменно смучене на гранули без динамизация) не е хомеопатично предписание, а "боаронщина". Хлапето навярно доказва ферум-а, тоест изявява симптоми, включени в лекарството. Ларингит 2 пъти означава хроника, еднотипна реакция на организма, което навява към определен миазъм, в който спонгия определено не е. Мисълта ми е: можете да повлиявате обострянията (ларингити), но не лекувате причината, тоест да СПРЕ да прави ларингити. Запушен нос, обилно потене (при условие, че детето по принцип НЕ СЕ ПОТИ ОБИЛНО, възпалена трета сливица ( в какво се изразява?) са ОПРЕДЕЛЕНО симптоми, различни от обичайното състояние на детето.

Детето ми е с рецидив на трета сливица,преди година и половина направихме операция...
Откакто се разболя миналия месец,едвам диша с носа,все е с отворена уста,потят му се много крачетата и вратлето. Ходихме на унг и след прегледа ни казаха че сливицата е огромна. Трябвало втора операция. Хомеопата ми каза,че много време ще отнеме за лечение  на сливицата поне 6 месеца и трябвало да сме търпеливи....На следващия преглед ще направи схема. Не знаем дали можем да разчитаме на тази схема,ако не уцели лекарствата,а детето се мъчи.

# 527
  • Мнения: 8 527
Хомеопатичното лечение може и повече от 6 месеца да отнеме. Но за сметка на това е трайно и на всички нива на здраве. След 6 години опит на пациент, бих "рискувала". Стига да имам доверие на хомеопата. Но! Ако аз самата не бях минала през такова, вероятно не бих виждала подобренията. Не всяко връщане на симптом в пациента трябва да се разглежда негативно при лечението.

# 528
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Ако става въпрос за детето ми , не бих експериментирала никога.

# 529
  • Мнения: 1
Здравейте, моля за съвет, какво да давам на едното си детенце на 4 г. и половина е, има задна хрема, но секрета е бистър, нищо не тече през нослето, гърлото и гърдите са чисти, но кашля адски много, изписаха ни Амбрекс и Ериус, опитва се от сиропа да изкара секрета, но не се получава явно, през ноща към 2 часа като почне да кашля, не може да спре. Моля за съвет Simple Smile Благодаря предварително!

# 530
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Полина извън темата е но,
Скрит текст:
при кашлица лично съм го изпробвала -малко краве масло успокоява добре.Аз самата скоро пак го ползвах, защото и при мен така се получи-заден секрет и съответно  ми дразнеше гърлото и се опитвах се да го изкашлям.Маслото ме спасяваше.

# 531
  • Мнения: 860
Здравейте, моля за съвет, какво да давам на едното си детенце на 4 г. и половина е, има задна хрема, но секрета е бистър, нищо не тече през нослето, гърлото и гърдите са чисти, но кашля адски много, изписаха ни Амбрекс и Ериус, опитва се от сиропа да изкара секрета, но не се получава явно, през ноща към 2 часа като почне да кашля, не може да спре. Моля за съвет Simple Smile Благодаря предварително!
Това си е алергия към нещо. Най-вероятно домашен прах. Намерете си добър хомеопат и вижте за антиалергични покривала за леглото. Махнете килими, пердета, цветя, плюшени неща от стаята. Забърсвайте през ден с парцал с вода само. Колежка има прахосмукачка с тупалка за матраците...

# 532
  • Бургас
  • Мнения: 529
Здравейте, моля за съвет, какво да давам на едното си детенце на 4 г. и половина е, има задна хрема, но секрета е бистър, нищо не тече през нослето, гърлото и гърдите са чисти, но кашля адски много, изписаха ни Амбрекс и Ериус, опитва се от сиропа да изкара секрета, но не се получава явно, през ноща към 2 часа като почне да кашля, не може да спре. Моля за съвет Simple Smile Благодаря предварително!
Това си е алергия към нещо. Най-вероятно домашен прах. Намерете си добър хомеопат и вижте за антиалергични покривала за леглото. Махнете килими, пердета, цветя, плюшени неща от стаята. Забърсвайте през ден с парцал с вода само. Колежка има прахосмукачка с тупалка за матраците...
Ако си намерят добър хомеопат тези "упражнения" ще са излишни Ill

# 533
  • Мнения: 290
Само чета да се намери добър хомеопат, но така и не разбрах къде да го търсим. Дадох над 500лв да обикалям по хомеопати (класически), ефект никакъв не видях от нито един. Това за София говоря....та цялата работа става малко като мистика. Абе много помага ама трябва да е добър. Щом не помага, не съм попаднала на добър. А същевременно за първо интервю и по 100лв съм давала, а за вторичен преглед по 50. Та защо няма един списъка на хомеопати, които са добри, пък да си избираме от него? Прощавайте ако има и съм го изпуснала някъде. Аз лично съм обикаляла хомеопати от списъка на сайта на класическите хомеопати, но до момента това, което съм постигнала е губене на време и средства Sad Някак си вече взех да се чувствам като будала да обикалям от хомеопат на хомеопат в търсене на така наречения добър.

# 534
  • Мнения: 19 297
Пропусна и любимото оправдание на хомеопатите- ако лечението не действа, майката на детето или пациентът сами са си виновни, защото са тъпи, емоционално неинтелигентни, не се интересуват достатъчно от себе си и спират така ефективното хомеопатично лечение с нежеланието си за индивидуация  Whistling

# 535
  • Мнения: 860
И аз го търся...

# 536
  • София
  • Мнения: 860
Аз пък съм го намерила, и съм изключително доволна! (но не искам да правя реклама). Доста по-трудно ми е да намеря читав УНГ например...
Мисля, че трябва доста постоянство, за да разбереш дали един хомеопат е "правилен". Има доста упорити състояния, пък и случаи, в които лекарството не е правилното (случва се всеки да сбърка), и ако се откажеш от едно ходене, всъщност реално нищо не си опитал.

# 537
  • Мнения: 8 527
Интервю и проследяване при натрупани хронични проблеми и липса на осъзнаване в пациента от де са му се натрупали проблемите, няма как да бъдат достатъчни.
Алергия - автоагресия. Много пъти провокирана от самите родители под формата на възпитание и контрол. Неосъзнато, щото и на тях така им е пробутано в годините.

# 538
  • Мнения: 8 527
http://rawlab.bg/article/Dzhordzh-Vitulkas-pred-studenti-ot-36-s … iya/118/3/0 
Има някои интересни моменти. Като например, че ако пациентът не каже правилно проблема на хомеопата и че ако хомеопатия не може да "разчете" правилно казаното от пациента, но няма как да бъде предписано правилното лекарство.
В извънкабинетен разговор със семейния хомеопат бях попитана за някои подробности за съпруга ми. Оказа се, че той генерални неща не е споделил за себе си (колко трудно е било раждането му, колко домашно насилие е наблюдавал като малък). Обаче пък, останалото казано хомеопатът е "разчел" правилно и с нашия разговор си потвърди лекарството, което е изписал.
Аз от страни наблюдавам положителното действие на това лекарство на ментално и емоционално ниво. Което в крайна сметка води до подобрение и на физическо.

# 539
  • Бургас
  • Мнения: 529
Само чета да се намери добър хомеопат, но така и не разбрах къде да го търсим. Дадох над 500лв да обикалям по хомеопати (класически), ефект никакъв не видях от нито един. Това за София говоря....та цялата работа става малко като мистика. Абе много помага ама трябва да е добър. Щом не помага, не съм попаднала на добър. А същевременно за първо интервю и по 100лв съм давала, а за вторичен преглед по 50. Та защо няма един списъка на хомеопати, които са добри, пък да си избираме от него? Прощавайте ако има и съм го изпуснала някъде. Аз лично съм обикаляла хомеопати от списъка на сайта на класическите хомеопати, но до момента това, което съм постигнала е губене на време и средства Sad Някак си вече взех да се чувствам като будала да обикалям от хомеопат на хомеопат в търсене на така наречения добър.

Може би това ще Ви помогне https://homeohelp.eu/bg/rumenstoichevsblog/261.html

Общи условия

Активация на акаунт