А събувате ли се? (петъчно-неделно)

  • 77 684
  • 1 081
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Много селска статия!
Събувам се, не ми е проятно да ширя из нечия къща с кални обувки. Вкъщи е по-желание, не бих правила забележки.
Само да вметна, че в чужбината не е мръсно и прашно като у нас и там лъскат улиците всекидневно. Та разликата е от небето до земята.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 483
Не карам никого вкъщи да се събува. Ако някой реши- да заповяда. Нямам пантофи за гости, нямам и за нас- ползваме джапанки. Имам 2 малки деца, които се въргалят по земята. Затова и просто изчиствам след гостите, не е голяма драма.
На гости много мразя да ме карат да се събувам. Ако ме накарат го правя, но се дразня. Ако съм в дома на близки хора се събувам, но там се чувствам като у дома си и ми е приятно.
Имам и едни роднини по мъж, които внезапно решиха, че трябва да се събуваме (по-рано не беше така) и ни свариха неподготвени. У тях е студено, а се наложи да ходим боси, включително децата. Същите тези никога не са се сещали да се събуят у нас. Вече не ги и каним, но този двоен стандарт ми е крайно неприятен.

# 32
  • Мнения: 3 314
Карам гостите ми да се събуват и аз също се събувам  Peace

# 33
  • Мнения: X
Не се събувам и не карам никого да го прави. Не помня и мен някой да ме е карал.

# 34
  • Мнения: 2 650
Събувам се естествено, даже  и започвам да се  събличам. Винаги ме посрещат с топли чехли от естествен пух и халат с огнедишащи  дракони. Сигурна съм, че идеята е да се чувствам  като у дома си /въпреки, че вкъщи посмъртно това не бих носила/, а не , че ще  изцапам и ще да пръскам гадни микроби с присъствието си. Прекарваме си супер по домашному, даже после измивам чиниите и завивам заспалите домакини да не настинат.  Ние също така приемаме гости, но  с малка разлика - посрещаме ги още на вратата с антипаразитен препарат, изпръскан със силна тяга и   който оцелее  влиза, неоцеляващите така или иначе нямат място в дома ни / нарича се естествен  френд-подбор / Sunglasses

# 35
  • Мнения: X
Френд подборът е много добра идея. Браво!

# 36
  • Мнения: 3 031
Никога не ми се е случвало някой от гостите да си донесе чехли, нито у нас, нито на друго събиране.
Определено би ме развеселило някой да си извади хотелските еднократни чехли от дамската чанта. Толкова примерни гости не познавам  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 716
Не бих обула или предложила мърляви пантофи, по-добре да си мълча в такъв случай. На мен лично досега само приемливи пантофи са ми предлагали, но да си призная обичам да гостувам само на близки хора и няма как някой мърльо да ме изненада.
То не е до мърльо или не - може пантофите да изглеждат като чисто нови и да ги е обувал само веднъж някой друг и пак да лепнеш гъбички от тях. А и, помислете си, в колко домакинства има чисто нови пантофи, които обува само един гост (нали, изключвам ССФ). Взели там 2, максимум 3 чифта и стават оборотни - който дойде, ей ти пантофи. И има хора, които изобщо не се замислят, преди да ги обуят, обаче аз веднъж съм лекувала гъбички, знам какво е и оттогава съм много мерси, нося си пантофи от вкъщи.  Peace И, честно казано, хич не ми пука селско ли изглежда, или градско.  Naughty Въпрос на приоритети.

# 38
  • Мнения: 29 332
Не се заяждам, но от обувките в магазина при проба не може ли също да хванеш гъбички по тази логика?!? От мръсотията от подметките на гостите не може ли да хванете разни зарази?!? Просто питам...!?!

# 39
  • Мнения: 4 569
Кънтри стронг, я кажи как излекува гъбките. Миналото лято ги лепнах без да искам. Оправих се като постоянно ходех боса. Не съм се мазала с нищо.

# 40
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440

Поста на Ензим ме усмихна - два пъти годишно по 6 месеца. Може ли снимка на Косматкото?
Може, ето го влакнодайното, което реша по два-три пъти дневно, та да спестя едно от почистванията за деня tooth -

Зандалиии, Joy  Joy  hahaha  Hug

# 41
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
В магазина обикновено искам немерен чифт, не само заради гъбичките, а и защото стъпалата ми са много слаби и масово обувките ми хлопат, особено ако някоя меча лапа се е пробвала да се нацеди Laughing Просто гледам където мога - да не предизвиквам проблеми. Колкото до мръсотията от пода - мия си ръцете Grinning

# 42
  • Мнения: 4 569
Аууу, колко красив Косматко. Бих му простила космите.

# 43
  • Мнения: 716
Кънтри стронг, я кажи как излекува гъбките. Миналото лято ги лепнах без да искам. Оправих се като постоянно ходех боса. Не съм се мазала с нищо.

Скрит текст:
Пих Орунгал по схема (но е кофти за черния дроб, затова и държа да не се налага да го повтарям, да не говорим и че е много скъп), нови обувки (евтини, понеже знаех, че скоро ще ги сменя), нови чорапи, пране на 90 градуса. Особено ценните ми обувки седяха някакво време на терасата в чувал с калиев перманганат. Когато се видя, че расте здрав нокът и гадюгите отстъпват, пак изхвърлих всички чорапи и купих нови. И нови обувки.
Аз и преди това внимавах, но след проведеното лечение наистина гледам да избягвам потенциални опасни ситуации, доколкото ми е възможно. Приятелят ми се е къпал бос в хотелска баня - аз само като го видях, се потресох. И разни такива. Човек не може да се предпази от всичко, но може да се постарае да си спести подобни преживявания, доколкото зависи от него.

# 44
  • Мнения: 4 569
Благодаря ти, Кънтри Стронг!
Дано по - малко хора хващат гъбички.

Общи условия

Активация на акаунт