Забавни въпроси за бременността

  • 1 380 516
  • 18 320
  •   1
Отговори
# 15 855
  • Мнения: 30 162
А сега да видите как ми се скараха в една тема 🤣🤣🤣🤣
Явно наистина съм учила от грешни учебници 🤣🤣🤣🤣

Няма овулация = няма яйцеклетка!
Какво тогава да се оплоди?



Госпожо, близка приятелка се оказа, нямаща овулация, защото не произвежда достатъчно женски хормони, забременя по време на цикъл, така че не се правете на много голям лекар.

Mr. Green hahaha

Моля, моля, къде е тя, къде си ти!!!

# 15 856
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
Имам усещането, че от свободен достъп до информация и образование се получава обратен ефект. Хората не знаят елементарни неща и разчитат на приложения, форуми, гугъл...и масово покрай това затъпяване и им куца общата култура, включително и относно собствените им тела...горките доктори. Че и спорят и се сърдят, когато се опиташ да им обясниш.

Между другото да се брои бременност от седмицата на овулацията е често срещано и като цяло не е чак толкова грешно, стига да не измерват в г.с. Обаче забременяла без овулация вече си е медицинско чудо.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 10:31 от Сиренце

# 15 857
  • Мнения: 8 264
Сиренце, при такова количество информация, четенето с разбиране мноооого се усложнява явно Satisfied
Когато забременях с големия акушерката в поликлиниката пита "Кога правихте бебето?" и аз й отговарям "Цял месец!" (младоженци Blush) и тя "Е, че как да ти сметна термин!?!"  Satisfied Простия начин бил към деня на бебеправенето (т.е. овулацията) се добавят 9 календарни месеца и се вадят 5 дни Thinking Ми то май верна излиза сметката Simple Smile
Е, то практиката е установила, че простия начин е да се добавят 40 седмици към датата на ПРМ, но това все пак е при редовен 28 дневен цикъл, иначе си трябва корекция.
Скрит текст:
При мен трябваше да се извадят 2-3 дни, но не го направиха с първите две бременности, с третата извадиха 5 дни още в началото, че бях с редовен 23-26 дневен цикъл, но знаех единствения възможен дена на бебеправене, че беше 6-7, и за да стане, то овулацията трябва да е била най-късно на 9тия ден. При приятелка с ПКЯ и изключително нередовен цикъл, въпреки, че бременността беше констатирана е ехография на 8+г.с. ембрион при 90 дни от ПРМ си й смятаха термина спрямо датата, а не спрямо първото измерване... Отказаха да смятат термин спрямо това и съответно я вкараха в болница за преносване, трикратно индуцираха раждане и на се роди "преносено" с 16 дни бебе без никакви признаци на реално преносване... естетсвено, защото беше 10тина дни по-рано от истинския термин... Ама това преди над 20 години Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 09:42 от peneva_a

# 15 858
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
Като цяло четенето с разбиране и мисленето са трудни процеси, спор няма.

Апропо, Пенева сега като спомена се сетих, че една от акушерките, която ми сваляше тоновете на бебето го водеше от седмицата на овулацията. И изобщо не се интересуваше от г.с. Joy

# 15 859
  • Мнения: 30 162
Не знам каква е тази акушерка, но г.с. се смятат от последния цикъл, т.е. ако ти е дошло на 10.09 примерно и забременееш след това, на 10.10 ще си в 4 г.с.

# 15 860
  • Мнения: 8 264
Не знам каква е тази акушерка, но г.с. се смятат от последния цикъл, т.е. ако ти е дошло на 10.09 примерно и забременееш след това, на 10.10 ще си в 4 г.с.
Всъщност ще си в 5-та г.с., т.е. 4г.с.+2дни Grinning
Те или изобщо не пишат г.с. или го пишат в скобки Smiling Imp Имала съм изписано върху запис на тонове "Бременност на 7м (32г.с.)". Същата акушерка изпадна в див ужас като ми изтекоха водите на ЖК 35г.с.+6д. (Аз пък някак бях много спокойна, защото аз си го смятах 36г.с.+1д. (цикъл 25-26дни, не 28)). Звъня ми в болницата през 2 часа с "Бебето как е?"

# 15 861
  • France
  • Мнения: 13 450
Ако един дeн бременнея в България и аз ще имам проблеми с разбирането. В Франция гестационна седмица се смята от предполагаемата овулация : SG semaine de gestation. И semaine d'aménorrhée - SA , която се смята от последната менструация.

# 15 862
  • Мнения: 39 717
Горките ние българки, как ли се справяме като имаме само един начин за изчисляване на възрастта на ембриона и фетуса?

# 15 863
  • France
  • Мнения: 13 450
Предполагам, че по-лесно. Аз постоянно се бърках между двете Blush

# 15 864
  • София
  • Мнения: 10 642
Е 2 седмици... чак пък объркващо...

# 15 865
  • Мнения: 30 162
Бе, то има някои не знаят до раждането, че са бременни....вие за некви си две седмици.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 16:18 от Natali_

# 15 866
  • Мнения: 39 717
Е 2 седмици... чак пък объркващо...

Нали. Ама друго си е Париж.

# 15 867
  • France
  • Мнения: 13 450
Две седмици, две седмици, ама в 9 месец ти се виждат като години. Аз и гинеколога ги брояхме в гестационни, а акушерката и ехографката  (така ли се казва) ги брояха в аменорея. И изведнъж на последната ехография се оказа, че трябва да бременнувам още 2 седмици. Disappointed Relieved
Между другото, колкото и да е странно, във Франция бременността се смята с една седмица повече от колкото в Белгия. И май в България. Не знам на какво се дължи.

# 15 868
  • София
  • Мнения: 10 642
Ехографист се казва.
На мен пък първите седмици ми минава като години, а последните доста бързо. Последните седмици имах и повече прегледи...
И точно за да няма обърквания гестационните седмици се броят от първия ден на ПРМ.

# 15 869
  • Мнения: 30 162
В България са 40 г.с., като се броят от последния цикъл. След 36-та седм. се смята, че е нормално да се роди.

Общи условия

Активация на акаунт