MasterChef България - сезон II (11.04. - 17.04.2016г.)

  • 40 367
  • 511
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 18 060
Би ли споделила рецептата,че и аз никога не съм правила и все ми се струват сложни. Тестото парено ли е?


Да, парено  Peace
1 ч.ч. вода
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. брашно
щипка сол
4 яйца

От тази доза излязоха 35 броя  Peace
Пекох на 190 градуса, на вятър, перфектно загрята да  е фурната, точно 18 минути + 2-3 минути с лъжица като Цвета. Докато направиш втората тавичка фурната отново достига градусите.
Бухнаха разкошно, станаха твърдички /хрупкави т.е.  Mr. Green/, наистина много елементарно  Peace

# 496
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
http://www.kulinarno-joana.com/2012/10/pareno-testo-za-ekleri-i-profiteroli/ Аз тези пробвах. В края е лик към кремове подходящи за пълнен е.

# 497
  • Мнения: 5 830
Точно за крема щях да питам

# 498
  • Мнения: 18 060
Ох, че сложни обяснения  Crazy Някои хора умират за изява  Mr. Green

Докато четете, щяхте да сте ги забъркали  Laughing

# 499
  • София
  • Мнения: 6 062
Да, моя грешка. Сега го изгледах пак.
И все пак за загубата един отбор, то виновни са всички и никой от съотборниците не е длъжен на Елизабет, както тя твърди Peace

Зизу, принципно си права, така е, отговорността се разпределя в такава битка.
Не забравяй обаче, че техният отбор загуби катастрофално, чак обидно. И като прибавиш към тази загуба ступора и неадекватността на Лъчо и това ги извади от равновесие момичетата. Ти ги видя двете с Весела не бяха на себе си, толкова разстроени и разконцентрирани и оттам вече заваляха и обвиненията.

raja, благодаря и аз за рецептата, непременно ще се възползвам, че все ги мисля тези еклери!  Laughing  bouquet

# 500
  • София
  • Мнения: 14 930
Ох, че сложни обяснения  Crazy Някои хора умират за изява  Mr. Green

Докато четете, щяхте да сте ги забъркали  Laughing

Стига де, кажи и кой крем използва. Mr. Green Надявах се, че малкия е забравил, но преди малко разправя - Тати, утре ще ти правим еклери. Laughing

# 501
  • Мнения: 18 060
Аз си правя обикновен крем ванилия от едно време  Heart Eyes Мляко, 2 яйца, 5-6 лъжици брашно, захар, накрая малко масло и ванилия.

# 502
  • София
  • Мнения: 6 062
Има вече подробно промо за понеделник.
Очаква ни доста екзотика. Сега разбирам защо някои гледаха така "стерео"!  Laughing

http://masterchef.btv.bg/article/news/perfekcionizam-i-vaobrazhe … chasa-po-btv.html

# 503
  • Майничка
  • Мнения: 12 711
"...израелско русенско варено" Joy

# 504
  • Мнения: 11 784
Гледам стари сезони на "Под прикритие" и сега мярнах този актьор. Прилича ми на Събин  newsm78
Не знаех, че и актьорството го влече.



# 505
  • София
  • Мнения: 20 220
Той е.  Peace Ако не го бъркам с някой друг, на кастингите каза, че е актьор.  Thinking

# 506
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 085
Вчера късно вечерта ми дойде музата и направих еклери, използвам рецептата на Йоана(по-горе я има публикувана)  и крем Муселин. Винаги ми стават, не правя за първи път еклери, но този път засичах и станаха за два часа, но имах количество много повече от 6-те броя на участниците.

# 507
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862


# 508
  • Мнения: 3 165
Коя е дамата от втората снимка с Весела?
Много ми е позната, а не се сещам. newsm78

# 509
  • Мнения: 14 843
Коя е дамата от втората снимка с Весела?
Много ми е позната, а не се сещам. newsm78

Струва ми се че е Милена дето отпадна заедно с Махсун

Общи условия

Активация на акаунт