Мартенчета 2016 - 1

  • 43 740
  • 767
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 956
Щастлива,  не дохранвай, ами кърми детето по-често. Лошото е , че проспива нощем поне 1 хранене. Филип яде от 18 до 24 часа безброй пъти. После  заспива и се буди в 3, 6 и 8:30. Окончателно се наспива до 9 :30. Тока качва по 1700г на месец. В момента носи дрехи за 68-74см. А няма 2 месеца... и яде докато не започне да му прелива кърмата от нослето. Батко му го хранех под час и от една гърда . А хранене.наддаваше по 800грама

# 706
  • Мнения: 118
Щастлива,  не дохранвай, ами кърми детето по-често. Лошото е , че проспива нощем поне 1 хранене. Филип яде от 18 до 24 часа безброй пъти. После  заспива и се буди в 3, 6 и 8:30. Окончателно се наспива до 9 :30. Тока качва по 1700г на месец. В момента носи дрехи за 68-74см. А няма 2 месеца... и яде докато не започне да му прелива кърмата от нослето. Батко му го хранех под час и от една гърда . А хранене.наддаваше по 800грама
P-r-o-l-e-t, от това че се прехранва ли тече кърма от нослето? На Беба и тече само сутрин като я кърмя в 6 и това е от 3 дена насам.Аз кърмя само през нощта, през останалото време е на АМ.

# 707
  • Мнения: 3 331
Щастлива, чела съм, че правите доста дълга нощна пауза. Според мен трябва да вкараш поне 1 хранене в този период или между другите хранения. Имаш кърма, АМ не ти трябва  Wink

# 708
  • Мнения: 2 009
Щастлива,Бобо също е пораснал с 4см и е наддал 500гр. Също като Ани пропуска едно нощно хранене. 59см е ,5100. Нито ще дохранвам,нито ще будя. За мен грамовете не са критерий. Този месец 500гр,предният бяха 1.6кг. И преди съм казвала,че баткото за 3м беше качил 200гр и изведнъж после наддаде 1.5кг на 5м. Има си силни и слаби месеци. Щом не яде нощем,значи организмът му не изпитва нужда,защо аджеба да го насилваме

# 709
  • Мнения: 331
Благодаря ви,момичета!Определено няма да дохранвам с АМ.В краен случай,бих дохранвала с кьрма.В 20:30ч.преди баня изяде 140мл.,и след баня в 21:30ч.още 80мл.Утре ще я меря пак.Кьрма имам,след похапването и изцедих 100 мл.от двете гьрди общо.Само сутрин и вечер я доизцеждам.Сутрин са ми препьлнени,и твьрди като камьк.Ще пробвам да я сьбуждам тази нощ.Наистина е много поспалива.Като заспи в 22:00ч.,се сьбужда най-често в 6-7 часа.Спи по 8-9 часа.Отложиха и ваксините за след седмица.Да види педи,че Ани качва кг.Днес трябваше да и сложи две ваксини.Гери,и аз сьм на твоето мнение,че всяко дете си има нужди и предпочитания.Няма как всичко да им е,като по книга.Крени,и аз пия този БИО чай,пише чай за кьрмачки..

# 710
  • Мнения: 331
За пьрви пьт в живота си се опитах да сьбудя бебе да яде...Вдигнах я от креватчето и,сложих я на гьрда.Започнах да и говоря,да и отварям устата.Засука,но не е яла повече от 10 мин.Задави се,имах чувството,че се одави.Вдигнах я,тупах я по гьрба,премляска и си пое вьздух.Но така и не си отвори очите.Не се и уригна,а я дьржах 30 мин.В 6:00ч.пробвах пак.Дори не засука.И я вьрнах обратно.Все още спи!Голям резолтат от нощното хранене.Ще ставам да я будя,че спи вече 10 часа.Една голяма Майна на педито и това ще да е Wink Ще опитам да я храня по-често през деня.Казах на педи,че пьлни памперса с акита поне 2 пьти на ден.Чак и беше чудно.Направи го такава трагедия този половин кг.,сякаш хич не е наддала.Четох за кьрмените бебета,че е нормално да качват от 1/2 до 1 кг.Освен да и дам и на педи да прочете.Миличката,сложих я на повивалника и още спи.После ще ви пиша пак Simple Smile Да я храня,че да надебелее Wink

# 711
  • Мнения: 550
От няколко дни моето момиче яде на половина Confused Вчера стана на 3 месеца,хранеше се много добре - по 110-120мл кърма (давам от шише). Сега яде по 50-60мл и после край, облизва шишето,върти го в устата,заспива и какво ли още не,но не иска и не иска повече. Нощна пауза от 7 часа и ако не я тормозя до край,пак ще изяде 60мл и ще приключи! Та когато виждам,че не иска повече спирам и изчаквам половин,един час да си поспи и като се събуди давам останалото. Според вас това нормално ли е,някакъв период ли е? Също така не е акала от 2 дни,може да й е тежко на коремчето  Thinking  Но пък пробвах с термометъра и нямаше резултат,може би няма запек.. Някакви идеи?  Grinning

# 712
  • Мнения: 770
Щаслива  Hug и на мен ЛЛ ми пусна мухата в главата още първият месец, че била наддала малко, нямала кг и след това я изкара 1см по-малко от рождените и една притеснена "Защо така това дете? Другите били наддава ли над кг!" На мен не ми трябва много, особено за малката, знаехме че ще е по-малка и много се притеснявах последните месеци на бреме. От и системата и АБ в болницата, но се закърмихме и си беше много добре, от най-ниското тегло беше наддала над 1кг и си беше пораснала 4,5см. Но мухата ми беше в главата, почнах да се изцеждам и от като видях по - колко яде съвсем се ошашках, спрях да ям и да спя и за нула време кърмата ми изчезна. Появиха се жестоки колики при малката и оттам всичко се обърка. Към днешна дата 20дена по-късно съм на път да се примиря, 450-500мл на денонощие му стигат някакси на детето, пишка, ака/даже 2пъти/, усмихва се, гука си и всичко друго освен поетото количество храна си е наред. Тегля си я и даже успяхме да стигнем минимума, наддала е 620г и е пораснала с 4-5см.  Малко, много , важното е че е нагоре, колкото толкова! Но това си ми коства много труд и нерви и едно почти денонощно хранене. Пробвала съм всичко, научих някои нейни предпочитания, харесва хладка мляко и яде повече като е легнала. Не се притеснявай ако няма друго, което да те безпокои. По принцип сутрешните хранения са ни много трудни, точно при тях дърпа назад с мл, следобед и надвечер си хапва по 70-100, но сутрин 30-50.

# 713
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 99
Както казах моята кака не ядеше по много и наддаваше по 200-300 гр.ба месец.Ако чакахме кг.за ваксина до сега да няма нито една.Вече е на почти 3г.и е 12кг.И аз се бях побъркала от притеснение,но тя ядеше малко и заспиваше,после се будеше и плачеше и така денонощно.След като е спокойно детето не виждам проблем.

# 714
  • Мнения: 2 009
Аз бях 19кг до 4ти клас,другите бяха около 30 и нагоре. В 6ти едвам стигнах 30кг,другите бяха почти 50,някои и повече. Бях злояда и само шоколад ядях с апетит,нищо друго. Не съм боледувала,абсолютно жизнено и здраво дете. Спомням си ,когато бях 1ви клас мама ми носеше закуската на бюрото в детската. Да,ама аз не исках да ям,а ме караха и за да видят празна чиния почнах да си хвърлям яденето между една малка секция и стената. Ден,втори,трети..не знам колко. Появи се мишка в апартамента и почнаха да разместват мебелите. Стигнаха и до моето леговище. Беше станала една грамада-мухлясала и трудно различима какво точно е.  Никога повече не ме накараха да ям без да искам. Мама слагаше яденето-ще ядеш ли? Не! Ставай тогава от масата. Не мисля,че важното е да се "набута" някакво количество ядене в детския организъм,защото лекар или цяла организация е казала,че трябва да приеме за деня. Голям човек,дете,бебе -всеки си има желание и нужди,които са индивидуални. Ако бебчето е спокойно,жизнено,енергично и без каквито и да е индикации за здравословен проблем,никога не бих хранила ако само не изяви желание,пък ако ще и не 500гр,а 5 да е качило за цял месец.

# 715
  • Мнения: 9 276
Току що се връщаме от гастроентеролог. Какво да ви кажа, горе-долу същата работа. "Няма да слагате бебето в никакъв случай по корем". Викам  й е да де, но от клиниката по рехабилитация казват 50% от будното време да прекарва по корем, но тя изобщо не иска да ме чуе. Казах й, че по начина, по който съветва да се отнасяме към детето, което и без това е недоносено ще му се забави моторно-психическото развитие и тя оттам направо полудя и ми се разкрещя.
Утре отиваме на последен преглед в Токуда, просто за да чуем  и трето мнение, макар че аз вече не се надявам на кой знае какво. Не ми се искаше да вземаме лекарства, но сега бих се съгласила на прахчета, които да облекчат киселините, така сигурно ще се поуспокои и ще стане по-игрива. Но в никакъв случай няма да си обездвижа детето за няколко месеца, само защото повръща Naughty още повече, че наддава добре.

# 716
  • Мнения: 331
Благодаря ви,момичета!Анна си похапна 130мл.на пьрвото хранене за деня.И...след час заспа.След два часа хапна 110мл.Голяма щуротия е с този кантар.Ще я слагам,за да видя,колко ще изяде до довечера.Не успях да я назраня допьлнително.Хем проьвах с шише и на гьрда.Хич не ме отрази.Гери,подкрепям мнението и коментара ти!Само днес ще я меря,за да знам,че сьм свьршила тази задача.Обаче няма и да се опитвам да вкарвам допьлнително хранене.Поспаланката си е апсолютно жизнена и комуникативна,в будните и периоди.Нищо в поведението и не е претиснително,освен този + половин кг.Всьщност това претиснява педи,не мен.Аз на 21 год.(с дете на 2г.),тежах 46 кг.Сега каката е почти на 18 и тежи 48 кг.Мьжа ми сьщо е атлетичен.Определено Анна няма как да е пухкава.Само да са ни здравички децата!Аз знам,че глада е по-силен и от тока!Ако е гладна,ще цьрка Simple SmileЖужка,и мен ме достраша,че може да ми спре млякото от претиснението,което ми вметна педито.До сега,откакто ни изписаха от болницата,нищо не ме е смущавало така.Най-вероятно самото отношение ме подтикна да мисля,че е кой знае каква нередност.Както каза Гери,е на горе теглото,не е надолу Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 май 2016, 14:08 от Shtastliva :)

# 717
  • Мнения: 2 155
Лили, а каква е причината да не трябва да я оставяш по корем? Моят педиатър твърди, че оставянето по коремче не е никак задължително или наложително за правилното развитие на детето. А майка ми пък ми каза, че аз така и не съм си вдигнала главата от корем и само съм ревяла неистово. А съм проходила на 10 месеца и не съм имала никакви проблеми. Мисълта ми е да не се притесняваш твърде много, ако в крайна сметка наистина се наложи да не я обръщаш по коремче за известно време  Peace

# 718
  • Мнения: 107
С това хранене и тези милилитри и аз бях влязла в страшен филм особено след като лежахме в болница в третата седмица с пневмония и след като цял отбор педиатри в отделението ми намекваха че не си гледам добре детето и го държа гладно, защото за 3 седмици било наддало само 0.280 кг, от които 0.200 кг да си върне рожденото тегло.Една даже ми го заяви директно. Купих му фризовом, че нан не го харесва, пък и заради повръщането и акнето и все 60 мл. изяждаше. Изцеждах се. Пак 60 мл само изяждаше. В къщи се тюхках как да го накарам това дете да яде поне по 100 мл. Вярно ядеше по 7-8 пъти та ден, но пак като ги сметна не влизаше в общия грамаж за денонощие според учебниците. Заведох го на една педиатърка, известна в моя град, с куп въпроси. Това три седмици след излизането от болница и беше наддал близо кило. И въпросите ми отпаднаха. Как е станало и аз не знам. Нито са му пухкави ръцете и краката нито нищо. Даже на едното краче почти няма гънки /защото за да ми докажат в отделението, че детето е недохранено ми посочиха и това като доказателство/. Но е жилав и подвижен да чукам на дърво. Даже педиатърката като го преглеждане остана видимо доволна и на няколко пъти се възхити искрено. Викам на мъжа ми да знаеш този килограм е от мускулна маса Laughing Сега вече съм го оставила детето са се развива без да го мъча с милилитри.

# 719
  • Мнения: 770
Да са ни живи и здрави бебчетата!
И ние вкъщи сме дребни и тя ще е такава. Даже тези дни каката ме пита дали бебето било високо, защото тя била предпоследна в училище и аз й казах, че ще е "джобно гадже" като мама  Joy Аз съм дребничка и по принцип кльощава. С каката бях на 20 и тежат 38кг, непознатите не вярваха, че е мое детето мислеха ни за сестри  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт