Хомеопатията с Биорон, дали ще ни излекува?

  • 2 330
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
Аз също съм за хомеопатията, но наскоро всички така се тръшнахме от грип, че никакви хомеопатични лекарства не можаха да помогнат. Когато детето ти вдигне 40 градуса температура, а иди я свали с беладона...

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз също съм за хомеопатията, но наскоро всички така се тръшнахме от грип, че никакви хомеопатични лекарства не можаха да помогнат. Когато детето ти вдигне 40 градуса температура, а иди я свали с беладона...
NaughtyГолямата ми дъщеря беше на 1,5 год. когато вдигна температура 39. Три дена й давах сиропи и свещички в дози над допустимите и Т не мърдаше. В какво чудо се видях, само аз си знам. Накрая педката се вдигна и дойде у нас. За 15 -20 мин. я смъкна с беладона и масаж на тялото. Аз останах ей така Shocked Освен това повече не вдигна Т.

# 17
  • Мнения: 142
Рени, ти направо ме шашна. Shocked На колко време даваше беладоната педито? И какво разреждане?

# 18
  • Мнения: 1 866
Аз съм лекувала силно разстройство придружено с температура от 39.8 само с хомеопатия.

# 19
  • Мнения: 142
 Синът ми който е на 11 месеца направо започна да се тресе целия. Това става в 2 сутринта нито свещички, нито нурофени абе нищо не помага. Викаме бърза помощ и се започва едно мокрене на детето от кръста надолу. Успяхме да я свалим след час задържа се за 10 мин. и отново 39.2 Просто беше един ад.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, ти направо ме шашна. Shocked На колко време даваше беладоната педито? И какво разреждане?
Уф, не помня. Това беше през 2002 г. Повече с такава упорита Т не съм се сблъсквала и не съм давала беладона.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Рени, ти направо ме шашна. Shocked На колко време даваше беладоната педито? И какво разреждане?

Да потвърдя и аз за Беладоната - моят син винаги когато вдигне Т, вдига над 39,7. Ефкасно свалям само с Беладона, ама той си е и типична картина на Беладоната, когато е с Т. Давах му 9, щото само такава имаха в аптеката, а хомеопата му ми е дал 200, за всеки случай, с изрична забрана да му я давам, преди да сме се чули.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
С това не съм съгласна:
.............
Но мисля,че хомеопатията помага само при по-леки случаи и то само ако се започне съвсем в началото на заболяването/да се пресече/


но това
.............
щото то нали са билки......
въобще не е вярно!

# 23
  • Мнения: 636
Рени, ти направо ме шашна. Shocked На колко време даваше беладоната педито? И какво разреждане?
Уф, не помня. Това беше през 2002 г. Повече с такава упорита Т не съм се сблъсквала и не съм давала беладона.
Рени, кажи коя е тази лекарка. За дж пи-то ли става въпрос ии за лекар хомеопат?

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Джипката. Тя е изкарала курс за хомеопат, но не се води такава. Монопрепарати не ни е изписвала, само комбинирани.

# 25
  • Мнения: 1 455
Аз съм твърдо "за" хомеопатията, от доста време лекувам семейството си по този начин. ИМа разлика между класическата и Боаронската хомеопатия, но в Боаронските монопрепарати няма нищо лошо, стига да се знае каква потенция да се даде. Не е добре да се дават няколко лекарства наведнъж и по много пъти.
Другото, което искам да кажа е, че хомеопатията не е билколечение, нещата са много по-различни. Разровете се малко из интернет и ще разберете повече за какво става въпрос. Във форума на дир бг има доста информация.
Лекували сме и бронхит и бронхиолит с хомеопатия съвсем успешно. Фарингит,  хрема, ангина също!
Температура не се сваля само с Беладона. Беладоната ще помогне, само ако пациентът има точните симптоми за нея, а те не са малко. На мен беладоната ми е смъквала 40 градуса температура, а на дъщеря ми не помага, на нея й помага друго. За всеки огранизъм е строго индивидуално и не може да си предписвате сами лекарства, било то и хомеопатични. Това, че ако не помогнат няма да навредят - определено не е вярно. Може да навредят и то доста, така че не злоупотребявайте и винаги се консултирайте със специалисти.
Аз самата обичам да се ровя из разни хомеопатични сайтове и въпреки, че съм изчела доста информация, определено имам още многооооо да уча. Определено е сложно, но пък си заслужава, ей така за обща култура.
Стана дълго, извинявам се, дано не съм досадила. Простете за разбърканите ми мисли, но съм толковааа уморена  Tired
поздрави и лека вечер

# 26
  • Мнения: 142
Напълно съм съгласна с Дани.

# 27
  • Мнения: 600
боарон не знам дали лекува, ние сме при класически хомеопат и тя ни ги забърква. току-що оправихме на детето нослето и очето от стафилококи. не ми се вярваше ,аз само себе си лекувах така, ама ето на, помогна. монопрепаратите със сигурност са ок, за другите не знам. но с двете ръце 'за' хомеопатията. останалото си е отрова.

# 28
  • в баира
  • Мнения: 861
За 15 -20 мин. я смъкна с беладона и масаж на тялото. Освен това повече не вдигна Т.
Какъв масаж точно?

# 29
  • Мнения: 71
Да ви споделя докъде стигнахме с хомеопатичните на Боарон, с чиста съвест мога да кажа, че детето ми е по-добре, още има спазми, но и физиономията му и езика вече не е оталожен. Разбрах, че хомеопатката е една от най-добрите в нашия град и това още повече ме успокои, следвам стриктно предписаните монопрепарати и се надявам и спазмите да отшумят. Ще напиша пак как сме утре пак е на конторел преглед малката и окончателно вече ще знам в какво състояние е. Благодаря много за отговорите. Party

Общи условия

Активация на акаунт