УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 19

  • 87 767
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Исках да родя при Татарова и платих избор на екип въпреки, че беше на смяна в деня на раждането.
Да, явно е индивидуално кой какво да плаща, или не плаща.
Явно, но е много некоректно един да плаща, а друг не.
Ако може в последния момент да си избера избор на екип ще е най-добре вместо да ме карат да плащам 500 лв за доктор, който така или иначе е на смяна. Особено ако наистина вечер е един единствен дежурен лекар, то тогава какъв точно избор правя  newsm78

# 691
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз си редактират поста, но определено е некоректно. Частна болница са и ми е било повече от ясно, че там се плаща и аз лично съм направила този избор. Но не ми е било приятно като постоянно научавам, че при същите условия и избор за други е било безплатно или на друга, чувствително по-скромна цена.

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Направо нямам думи  ooooh!
А аз за ФМ и БХС платих 144 лева. ....и в допълнение ми скъсаха нервите, защото при зададен от мен въпрос предварително, всеки служител ми казваше различни неща.

# 693
  • Мнения: 2 507
Аз исках нормално раждане с избор на екип. От регистратурата ми казаха, че мога да си заявя всички - лекар, акушерка, анестезиолог. Съответно аз като отидох на деня си попълних декларация за лекар и анестезиолог, а акушерка реших да ползвам която е на смяна, защото тази, която исках била извън страната, а аз други акушерки не познавах.
Избрах анестезиолог, който беше на смяна. Е да, ама като стана спешно секцио и имаше нужда от упойка се оказа, че този анестезиолог е в операция. Свободен се оказа Игнатов, на който впоследствие платих и си промених заявлението.
Мисълта ми е, да не бързаш със заявления, защото никой от регистратурата не знае как ще се стекат обстоятелствата и накрая ще се окажеш със заявление, пък докторът, дето си го избрала, няма да може да дойде например.
Виж в деня кой е и тогава решавай. Те имат достатъчно гинеколози, дори и да е Драгнева на смяна срещу заплащане все ще дойде някой друг. А ако пък не е тя няма да плащаш.
ПП - аз много се успокоих, като видях Игнатов Simple Smile Просто чакането и незнанието кой ще е анестезиолог, доста ме поуплашиха.

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Виж в деня кой е и тогава решавай. Те имат достатъчно гинеколози, дори и да е Драгнева на смяна срещу заплащане все ще дойде някой друг. А ако пък не е тя няма да плащаш.
Ако е така е супер, макар че си представям как отивам посред нощ да раждам и казвам, че си искам моя лекар и му звънят по никое време да идва, защото на някоя пациентка й е хрумнало да избира него. Сигурно не е приятно.

# 695
  • Мнения: 1 280
А къде може да им видим графика и на нощните смени?  Rolling Eyes

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 4 542
А къде може да им видим графика и на нощните смени?  Rolling Eyes

Никъде.След един случай преди време, в който се оказа, че лекар си е сменил смяната, а родилката се съобразила с обявената такава, вече не се обявява.Все пак и лекарите са хора и графиците търпят промени в движение.

# 697
  • Мнения: 2 507
Виж в деня кой е и тогава решавай. Те имат достатъчно гинеколози, дори и да е Драгнева на смяна срещу заплащане все ще дойде някой друг. А ако пък не е тя няма да плащаш.
Ако е така е супер, макар че си представям как отивам посред нощ да раждам и казвам, че си искам моя лекар и му звънят по никое време да идва, защото на някоя пациентка й е хрумнало да избира него. Сигурно не е приятно.

Първо, те ще питат поред лекарите кой иска и може да отиде. Няма да ги заставят. Второ, сигурна съм че 500 лв ще притъпят неприятното чувство. Освен това и предварително да се попълни заявление, пак може да тръгнеш да раждаш по никое време и той трябва да дойде. Това са нормални неща и всички гинеколози са наясно, според мен няма място за притеснение.

# 698
  • Мнения: 1 844
Няма значение дали ще го викнат посред нощ или през деня, такава им е професията.
Моя лекар беше наясно месеци преди раждането, че ще искам да присъства той, не който и да е друг, съответно  можех да го търся, по което и да е време на денонощието. Пък и

# 699
  • Мнения: 162
Здравейте!

Разяснявам - график на лекарите - кой е дежурен в операционна зала, на кабинет и в отделението са 3 съвсем различни неща. На пациентките не се дава такава информация. Кой акушер гинеколог къде точно ще бъде и кога - това се решава на място и от Началник отделението. С оглед на това, ако някоя дама желае и настоява конкретен лекар да води раждането й - секцио или нормално - заявява го чрез услугата "избор на лекар". Т.е.няма общо с това кой е на смяна и кой не. Разбира се, ако изборът по някаква причина не е осъществен - парите се връщат.

Ако желаете още по-пълна информация, има колеги от ПР отдела, които с удоволствие разясняват неяснотите на дамите - и лично, и по телефона, както е удобно за вас:)

И още нещо - запис на тонове за дами, които следят бременността си при наши акушер-гинеколози не се заплаща. Нито в Дева Мария, нито в Света София. За целта е нужно само да кажат на касата, че си водят ЖК при нас. Това е всичко.

Пожелавам хубав ден на всички:)Simple Smile

# 700
  • Мнения: 1 280
Sylia,благодаря за информацията.  bouquet Лек ден!

# 701
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
sylia, от установяването на бременността ми до раждането включително съм се следила и родила при лекар от ДМ. Всички изследвания и профилактики от до и през всичките 9м са били направени в ДМ. Запис на тонове не съм плащала единствено в ДМ, но в СС съм платила всеки един. Обяснението, което ми е давано на регистратурата в СС е защото не се водих по ЗК, но от темата и мои познати, които също не са ползвали ЗК разбрах, че за тонове не са плащали.

# 702
  • Мнения: 162
sylia, от установяването на бременността ми до раждането включително съм се следила и родила при лекар от ДМ. Всички изследвания и профилактики от до и през всичките 9м са били направени в ДМ. Запис на тонове не съм плащала единствено в ДМ, но в СС съм платила всеки един. Обяснението, което ми е давано на регистратурата в СС е защото не се водих по ЗК, но от темата и мои познати, които също не са ползвали ЗК разбрах, че за тонове не са плащали.
Vermilion, сега разбирам, че всъщност не си се следила по ЗК. Това вероятно е и обяснението на колегите.

Все пак, още тази седмица ще проверя случая и ще ти пиша, за да знаеш, а и да се информират всички останали пациентки, които са като твоя казус. Simple Smile

# 703
  • Мнения: 9 710
И аз не съм се следила по ЗК, но не съм плащала тонове. Всеки път съм казвала, че не съм по ЗК, да не си помисли някой че съм скрила.

А какво е обяснението на това, че всички сме платили различна цена за ФМ?  newsm78

# 704
  • Мнения: 2 507
И аз не съм се следила по ЗК, но не съм плащала тонове. Всеки път съм казвала, че не съм по ЗК, да не си помисли някой че съм скрила.

А какво е обяснението на това, че всички сме платили различна цена за ФМ?  newsm78
аз при Панайотова платих 120лв за първа фетална + кръв дето се изследва в София.

Общи условия

Активация на акаунт