Отговори
# 60
  • Мнения: 378
И моя термин е като на Ани-Бани - 21 юли. Навсякъде пише, че от два дни съм в 27 г.с. и аз по това се водя. Иначе по принцип на всяко 21-во число си смятам, че минавам в следващия месец, за по-лесно. Съответно от днес съм в 7-ми месец.  Simple Smile
Вампирка, не разбирам, как така сме в 28 г.с.? newsm78 В документите от ЖК също ми пише седмиците, по начина, по който и аз ги смятам.
Първата седмица започва с датата на ПРМ, а 40ата завършва с датата на термина. Аз си ги гледам на приложение на тел. На 8,04 ми показваше, че влизам в 28а. Иначе на Ани го сметнах тук http://www.moetodete.bg/calculator/termin.html Този калкулатор ползвам да определя бъдещи дати за преглед в коя седмица ми се падат.

# 61
  • Мнения: 1 119
Честно казано не разбирам каква е тази фобия от качване на килограми през бременността, като че ли това е по-важно от нормалното развитие на бебето  newsm78

Аз нямам фобия, обаче съм "за" здравословното качване на килограми.
Ако седна девет месеца пред тв с чипс и вафли, защото това ми се е яло, няма да съм полезна нито на бъдещото бебе, нито на себе си. Не пазя диети, просто гледам да се храня балансирано, ходя страшно много пеша и спортувам ежедневно. Но не заради кг., надявам се на леко раждане, правейки всичко това. А и многото килограми определено са пречка за раждането. При мен някакъв калкулатор изчисли, че трябва да кача до 16 кг., аз до тук съм +10. Ако ги мина с 1-2кг., няма да ми е драма, моля се да не ги подмина с 10.
Напълно подкрепям казаното от Ида Peace
На мен доктор Сигридов ми каза за отпускането на мамите последните месеци. И аз не мога да го приема на 100% като обяснение, но е и неоспоримо, че умереното качване на тегло по време на бременноста е само в полза на майката и бебето. Не е едно усложнението, което може да настъпи заради прекомерното наддаване и вярвам, че всички бихме искали да ги избегнем. Докторът много стриктно следи растежа и развитието на бебето и съм напълно убедена, че не би позволил да има каквото и да е забавяне или отклонение заради непълноценно хранене на бременната.
Аз например не гладувам по никакъв начин. Включително всяка седмица си правя домашен десерт, но определено не се поддавам на всяко моментно желание за прихапване. Засега се чувствам добре, но интересното тепърва предстои Mr. Green

# 62
  • Мнения: 2 477
И моя термин е като на Ани-Бани - 21 юли. Навсякъде пише, че от два дни съм в 27 г.с. и аз по това се водя. Иначе по принцип на всяко 21-во число си смятам, че минавам в следващия месец, за по-лесно. Съответно от днес съм в 7-ми месец.  Simple Smile
Вампирка, не разбирам, как така сме в 28 г.с.? newsm78 В документите от ЖК също ми пише седмиците, по начина, по който и аз ги смятам.
Първата седмица започва с датата на ПРМ, а 40ата завършва с датата на термина. Аз си ги гледам на приложение на тел. На 8,04 ми показваше, че влизам в 28а. Иначе на Ани го сметнах тук http://www.moetodete.bg/calculator/termin.html Този калкулатор ползвам да определя бъдещи дати за преглед в коя седмица ми се падат.

По този календар също ми пише, че съм 27 г.с. Simple Smile
Иначе и аз следя по приложението на телефона.

# 63
  • Мнения: 1 464
Аз не съм чела това мнение на Сигридов и не мога да го коментирам. По време на моите консултации с него, никога не е ставало въпрос за теглото ми.
Ще дам пример с две мои приятелки- и двете с по две деца.

Първата от тях, бременна с първото си дете-ядеше само сланина с праз, в небременно състояние не може да ги гледа тези неща, но тогава... Естествено, всички около нея "яж си, това ти се яде, ти си бременна". Резултат- плюс 25кг. и бебе 2 кг. Накрая не можех да я позная, беше подута и отекла. С второто дете каза, че няма да направи тази грешка. Ядеше, но съвсем в нормални граници, не се тъпчеше, както преди, наблягаше на плодове и зеленчуци. Качи 10кг., а бебето беше около 3.

Втората беше идентичен случай- с второто дете наблегна на салати и риба, махна денонощното ядене на шоколад и сподели, че се е чувствала много по-добре от първия път. Тя ми е споделяла, че при първото й дете много са й пречили килограмите при напъните и се е чувствала зле.

Може би за такова отпускане е говорил Сигридов, вярвам, че не е искал да засегне която и да е бременна жена.

# 64
  • Мнения: 378

По този календар също ми пише, че съм 27 г.с. Simple Smile
Иначе и аз следя по приложението на телефона.
Пише 27 навършени, утре ще си 27 +1 , това си е 28ата седмица Wink

# 65
  • Мнения: 2 477

По този календар също ми пише, че съм 27 г.с. Simple Smile
Иначе и аз следя по приложението на телефона.
Пише 27 навършени, утре ще си 27 +1 , това си е 28ата седмица Wink

Може би, аз не ги смятам, че 27 +1 г.с. е началото на 28 седмица, а си го смятам, че това е 27 седмица. Затова се получава разминаването.  Wink

# 66
  • Мнения: 1 464

По този календар също ми пише, че съм 27 г.с. Simple Smile
Иначе и аз следя по приложението на телефона.
Пише 27 навършени, утре ще си 27 +1 , това си е 28ата седмица Wink

Вампирка, 27+1 е 27 -ма седмица и 1 ден, не е 28-ма. 28-ма е 27-ма +7 дни. Тогава е началото на 28-ма.

# 67
  • Мнения: 123
И аз съм 28ма и 2дни и навсякъде си пише че е началото на 7ми месец....
Вие ходите ли си на работа и вече си почивате?Аз все още ходя,но мисля от началото на Май месец да си взема болничен и да си почина.

# 68
  • Мнения: 1 119
Вие ходите ли си на работа и вече си почивате?Аз все още ходя,но мисля от началото на Май месец да си взема болничен и да си почина.
И аз така Peace

# 69
  • Мнения: 605
И аз съм се засилила за болничен през май. Даже мисля до термин да си вземам. Peace

# 70
  • Мнения: 378

По този календар също ми пише, че съм 27 г.с. Simple Smile
Иначе и аз следя по приложението на телефона.
Пише 27 навършени, утре ще си 27 +1 , това си е 28ата седмица Wink

Вампирка, 27+1 е 27 -ма седмица и 1 ден, не е 28-ма. 28-ма е 27-ма +7 дни. Тогава е началото на 28-ма.
Тц, при навършени 27 седмици, започваш 28ата, както при навършени 6 месеца, започваш седмия. Първата седмица започва с датата на ПРМ, а 40ата завършва с датата на термина.

# 71
  • Мнения: 2 477
Да, аз от първия ден на последната менструация смятам. За мен 27 седмица започва, а не я смятам като навършена, но както и да е. Така може да продължим до безкрай. Спирам, явно всеки смята различно.  Hug

# 72
  • Мнения: 376
Здравейте аз съм с термин 2 август,но вие майчета сте ми повече от полза Simple Smile затова се включвам към вас ако не възразявате

# 73
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
При ехо и по гинеколог си ми излиза точната седмица.
Док казва върви като по учебник.
Няма значение да не ви пука толкоз за тези седмици.
Относно храненето-днес си похапнах килограм ягоди на един път Simple Smile

# 74
  • Мнения: 376
Оо и аз съм така с плодовете , проблема ми е че месо не ми се хапва , а на вас как ви е хемоглобина моят е 109 изписаха
Ми желязо с вит б 12
И фолиева киселина ии много се
Чудя въпреки
Че лекаря ми ги изписа да не прекаля с фолиевата киселина бях чела че не е добре да се предозира .. Тъй като отделно приемам и витамини мама актив а в тях също има

Общи условия

Активация на акаунт