Банкови такси, за които не ни уведомяват при промяна

  • 2 545
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
ПОЧУВСТВАХ СЕ ИЗНУДЕНА В БАНКА ДСК – Враца, ул. Христо Ботев
        Имах празна спестовна сметка / без да имам дебитна или кредитна карта/ в ДСК. Рядко я ползвах. На 3 -4 месеца веднъж.  Вчера, 18 април, при получаване на малък паричен превод, разбрах че таксата за превода от 1 лев е станала 2 лв. /Незнайно от кога/. Преглътнах.
       Но има и още - от 28 март 2016г. банката е въвела и месечна такса обслужване от 2,20лв. Без да уведомява клиентите по телефон, по имейл, или чрез писмо. Попитах защо не съм известена. Отговорът беше: В сайта на банка ДСК го пише. /Е, аз не следя ежедневно този сайта/. Изразих несъгласие да платя, но служителите просто я задържат от превода ти. АВТОМАТИЧНО.
       Както рядко ползвам тази своя сметка, ако бях получила превод 10 месеца след тази промяна, щяха да ми задържат 22 лв. такса обслужване за десетте месеца??????
       Така – за един малък превод на мене ми удържаха  4, 20лв. Вносителят на превода е платил също такса превод 2,00лв. Той също дължи месечна такса обслужване 2,20лв./За последната той също не е знаел/. Общо 8,40лв. АВТОМАТИЧНО.
      Получих остатъка от превода. Подадох нареждане за закриване на сметката. АВТОМАТИЧНО.

Виктория Димитрова, Враца

# 1
  • Мнения: 19 007
За съжаление това е практика при всички банки у нас. Не уведомяват за промени на таксите

# 2
  • Мнения: 716
Аз също бях неприятно изненадана, след като установих преди време, че Булбанк има вече такса за Плащане на стоки и услуги в търговски обекти и в Интернет в чужбина. Вярно, че е 0.50 лв., но нали кредитната карта се използва най-вече за това, така че тази такса си натоварва бюджета. След като я видях за пръв път в извлечението, потърсих информация на сайта на банката, клиентите не са уведомявани за тази промяна.

# 3
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Винаги, когато си влизам в профила на ДСК, ме уведомяват в случай на промени в Общите им условия. Даже има бутон "приемам", за да може да се продължи.

# 4
  • UK
  • Мнения: 2 836
 Всички банки уведомяват за промени в общите условия и тарифи като поставят списък с промените на видно място в клоновете си и на уеб страниците си.

# 5
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 793
Уведомяват на страницата на банката,но нас потребителите това не ни устройва.Толкова ли е сложно един автоматичен имейл да изпратят на всички?Явно е трудоемко??? newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 4 548
Аз също бях неприятно изненадана, след като установих преди време, че Булбанк има вече такса за Плащане на стоки и услуги в търговски обекти и в Интернет в чужбина. Вярно, че е 0.50 лв., но нали кредитната карта се използва най-вече за това, така че тази такса си натоварва бюджета. След като я видях за пръв път в извлечението, потърсих информация на сайта на банката, клиентите не са уведомявани за тази промяна.
Последния месец доста ползвах КК на Булбанк в магазини в БГ и няма такава такса от 0,50 лв.  newsm78

# 7
  • Мнения: 13 544
Аз също бях неприятно изненадана, след като установих преди време, че Булбанк има вече такса за Плащане на стоки и услуги в търговски обекти и в Интернет в чужбина. Вярно, че е 0.50 лв., но нали кредитната карта се използва най-вече за това, така че тази такса си натоварва бюджета. След като я видях за пръв път в извлечението, потърсих информация на сайта на банката, клиентите не са уведомявани за тази промяна.
Последния месец доста ползвах КК на Булбанк в магазини в БГ и няма такава такса от 0,50 лв.  newsm78
Описва се ползване на картата в чужбина.

# 8
  • Мнения: 697
Банките уведомяват, просто не го правят лично, а на сайта си. Дали ние си проверяваме редовно нещата или не, си остава наш проблем. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 716
Аз също бях неприятно изненадана, след като установих преди време, че Булбанк има вече такса за Плащане на стоки и услуги в търговски обекти и в Интернет в чужбина. Вярно, че е 0.50 лв., но нали кредитната карта се използва най-вече за това, така че тази такса си натоварва бюджета. След като я видях за пръв път в извлечението, потърсих информация на сайта на банката, клиентите не са уведомявани за тази промяна.
Последния месец доста ползвах КК на Булбанк в магазини в БГ и няма такава такса от 0,50 лв.  newsm78

Таксата е само за използване в търговски обекти в чужбина (тази година не ми се е налагало все още, така че нямам още опит) и в Интернет при плащане към чуждестранни сайтове. При плащане в магазини в България, таксата не се начислява

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 275
ПОЧУВСТВАХ СЕ ИЗНУДЕНА В БАНКА ДСК – Враца, ул. Христо Ботев
        Имах празна спестовна сметка / без да имам дебитна или кредитна карта/ в ДСК. Рядко я ползвах. На 3 -4 месеца веднъж.

      Без да уведомява клиентите по телефон, по имейл, или чрез писмо. Попитах защо не съм известена. Отговорът беше: В сайта на банка ДСК го пише. /Е, аз не следя ежедневно този сайта/.       
/quote]

      Получих остатъка от превода. Подадох нареждане за закриване на сметката. АВТОМАТИЧНО.

Ей за такива клиенти мечтае всяка банка - с празни сметки.  Peace
Ако я ползвате сметката през 3-4 месеца както пишете, такъв е и срока преди да влязат промените в сила. Обикновено информация за промените в Общите условия се публикува на сайта на банката, според Европейски директиви. Не всеки ползва електронна поща, а много клиенти въобще нямат и не работят с компютър, да не говорим за смяна на телефони и адреси. Затова публичната информация е в салона на банката и на нейния сайт.

Вие, като клиент на банката сте длъжна да се информирате. Закриването на сметката не е решение на проблема. Това че нямате всеки месец постъпления по сметката, не означава че тя не се обслужва. Както дължите сметката за телефон, така дължите и банковите такси за обслужване. Моля, дръжте се по-отговорно! И не банката ви е виновна, а вашето безхаберие. Hug

# 11
  • Мнения: 54 413
И аз бях изненадана неприятно, че за регламентирано теглене от ПИБ са ми удържали по 2 лв.
Не знам нова ли е таксата, тъй като досега не съм теглила, но е мародерство да ми слагат такава такса. Twisted Evil
То не стига, че никакви лихви няма вече, ами и малкото такива да си ги вземат под форма на такси! #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт