Съвети при проблем с бълхи

  • 3 970
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
 Купих си куче по реклама в Интернет. Платих за мини пинчер, но явно ме баламосаха и той порасна и стана доста едър. Вече е на 6 години и тежи 6,2 килограма. Преди месец му се появиха бълхи (от бездомните кучета в парка). Веднага реагирах и го заведох на вет. Препоръчаха ми да го напръскам с "EFFIPRO". Закупих 100 мл опаковка за 30,50 лв. и го напръсках около 15-20 пъти. Не помогна. Няколко бълхи умряха, но останаха доста. Горкото ми приятелче се хапе и дращи и ми е много мъчно. Отново отидохме при доктора. Той ми обясни, че вероятно една част от бълхите вече са привикнали ??? към фипронила и оцеляват.
Затова да го напръскам с целия флакон. Изпълних указанието и Чочко стана целия мокър от лекарството. След 2-3 дни отново се появиха бълхите. Много ми е мъчно като го гледам отново да се драпа и хапе. Обрина се. Отново при лекаря и той отново ме прати във вет. аптека. Дадоха ми едно хапче "Nex Gard" от 18,50 лв. за кучета от 4 до 10 кг. и казаха че поне 1 месец ще има пълна защита от кърлежи и бълхи. Дадох му  цялото хапче и чаках да задейства. Бълхите само намаляха, но не изчезнаха.
ПОМОГНЕТЕ НА КЛЕТИЯ МИ ПРИЯТЕЛ. МНОГО МИ Е МЪЧНО, НО НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ. newsm78

Последна редакция: чт, 21 апр 2016, 19:25 от bubanka

# 1
  • Мнения: 46 535
Това действа безотказно.
С него си чистим и въшките по главите като хванем  Laughing

# 2
  • UK
  • Мнения: 4 309
Frontline преди време действаше безотказно и не беше скъпо. На ампули продаваха по амбулаториите.

# 3
  • Мнения: 49
Записвам се да ви следя, защото и ние имаме кучета и котки, които излизат навън и ще ми трябват съвети за борба с малките гадини...

# 4
  • Мнения: 659
Нашите две кучета са всяка година с противопаразитни каишки и за допълнителна защита и противопаразитна пудра им слагам от време на време,нямаме проблем нито с бълхи,нито с кърлежи.

# 5
  • Мнения: 2 309
И аз мойте кучовци с Фронтлайн ги третирам и доесга не съм имала никакви проблеми! Но не спреят (от него съм адски недоволна), само ампулите!

# 6
  • Мнения: 22 867
Адвантикс използвам от години за лабрадора, бълхи никога не съм виждала по него. Като се заплесна и не сложа навреме следващата доза (по принцип е за 28 дена), се е случвало да намеря забил се кърлеж, но това много рядко. Слагам го пролет, лято и есен, зимата не го използвам.
божок, сигурно ли е, че има бълхи? Не случайно питам, защото моят лабчо направи някаква алергия с чесане, първото за което го гледаха, беше за наличие на бълхи, но не те се оказаха причината. Сега се замислям, че зимно време, както е без препарата, бълхи не е имал, интересно newsm78, а не е като да няма котки и кучета навън.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 998
Адвантиксът е много добър срещу бълхи, но моята не го понася.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 623
Адвантикс купих последно и аз. В деня преди да го взема бяхме извадили 15-16 кърлежа от животното. След поставянето на ампулата не сме засичали нито един

# 9
  • Мнения: 9 991
Аз не разбрах, защо обсъди първо че кучето и се оказало неподористо, в последствие имало и бълхи?

# 10
  • Мнения: 512
Ектомин ,става и за пръскане на жилището.

# 11
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ние от скоро сме стопани на едно малко пале, но към подаръка /палето/ имаше по него бълхи и кърлеж, който трябваше да вадя още на втория ден. Посъветваха ме по 3 месец само пудра, напудрих го, смених одеалцето, довечера или пред почивните дни ще му направя кратък обзор и след 10 дни пак пудра. За сега е на терасата, до третата ваксина, но е предвиден за двора. Ние двора го пръскаме с Айкън или  Бандит. Записвам се да следя темата, малчо като порасне.

# 12
  • Троян
  • Мнения: 13
моето котенце е на 1 месец. Вет ми каза, че след 2-3 месеца му се давали пудри и т.н. за външни и вътрешни паразити. Но до тогава как да го очистя от бълхите? Съвети?

# 13
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
За малки кучета, само пудра.

Общи условия

Активация на акаунт