Нашите ЮЛЧЕТА малки вече се катерят по пързалки ~ Тема 8

  • 51 398
  • 343
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 500
Искам да споделя с вас едно мое притеснение- от известно време Влади е СИЛНО привързан към мен,не ме ли види около него почва рев до захлас и посиняване. Тръгва на разходка с баба си,баща си и след малко тича към вкъщи ревейки.Не ме оставя да отида до тоалетна,да се изкъпя,дори и на сън ляга на моята възглавница да е сигурен (двамата сме в момента е спи при мен,иначе посред 3-4ч сутринта пак реве)
Нямам и идея какво да права😕
Вкопчил се е в мене

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нямам и идея какво да права😕

Нищо не правиш.Чакаш да мине този период.Както се е появил,така и ще се приключи

# 137
  • Мнения: 3 404
И при нас е нещо подобно.Общо взето неща за които само бях чувала и лекичко исках да се случат или се чудех дали и при нас ще е така,се случвааат.Гушкам и разнасям за обедния сън за приспиване,и ей това дебнене от негова страна.Сега колкото и не може да се нарадва още на баща си си търси мен.Стенка и пред тоалетната понякога,иска на вън,но не иска да тръгне без мен,за това го взимам и бутам на баща му и затварям вратата.И като слезна писле е едно търчене и възбуда към мен.Знаех,че за момчетата тая привързаност била доста силна.Знам,че ще е до време,все пак после ще израстнат и щежсе ориентират към тати по мъжки.Все го мисля един ден за детската как ще плаче по мен,как се издържа това.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 913
Тази привързаност и мен ме притеснява. И да ти кажа yulianka си спомням, че и при баткото баш като дойде време за ясла настана това залепяне за мама. И тези дни точно коментирах, че ако ги бях пуснала на ясла на 1г.9-1г.10м сякаш щеше да е по-лесно. Ама здраве да е! И да ще мине. Период. Това пусто майчинство, все с някакви периоди се успокоявам.
На нас днес ни беше ден 1. Стоя 2ч. Сутринта са ги забавили, понеже имало някакви тотално неориентирани родители(понеже на родителската среща през Юни заявили, че желаят детето им да тръгне на 8ми и днес там, ОБАЧЕ без изследвания, без да са звъннали да ги отбележат за днес, без нищо... ) и се е размрънкала докато се обясняват. Но като отидох да я вземам, си играеше кротко и доволно си припяваше. Наслаждавах и се 3-4 мин и след като ме фокусира ме посрещна с рев.  Mr. Green Пишкала е, яла е. Сега вкъщи играеше с бебето и вика "айде ела тука сега, мий ъцете, ходим дем" - направо като пряко предаване от яслата го почувствах. Питах я ти яде ли, казва "да". И после "иска бута масаатааа". Питам лелята дава ли - казва "не".  hahaha  Викам и аз не давам да буташ масата.  Laughing Идеята ми е, ако не настане драма към 19-20ти да пробваме да спи там. А бе до края на месеца най-много бих ги чакала, след което ги юркам. От другия месец ми се иска да отскачам до офиса, та да се ъпдейтна. Нищо че отпуската ми няма да е свършила. Да видим де. То рано още да си правя изводи, но съм обнадеждена.

# 139
  • Мнения: 500
Надявам се искрено бързо да отмине,защото и той се  тормози и изнервя. Наред с това сега му ограничавам контактите с деца по площадките,че е и доста нападателен,удря ,хапе. Дебна го като стражар за да предпазя другите деца. Хем иска да играе ,хем разваля играта и иска да ги командва да играят по неговия начин. И рачешкия прословут инат като се тръшне,нито заплахи,наказания,шляпване нещо не помага,единствено отвличане на вниманието. Понеже му казваме ''нали не искаш бой'' и сега като направи пакост вика ''не бийй''  . Понякога си мисля че трябваше да го пратя на ясла ,после знам че като имам възможност да съм в къщи е по-добре да си го гледам.
Факт е,че с моето дете не мога да бъда психолог,а все си мислех преди да родя ,че професията ще ми е в помощ.
Извинете за словоизлиянията ми 😇

# 140
  • Мнения: 3 404
Моя зпочна сам да се дистанцира от децата.Принципно си търси компания,но забелязвам,че с едно до две деца се разбира или почва да пищи ,че не иска едното  Rolling Eyes .А ,ако са много шумни,пищящи неще.Вчера ме води на една станична пейка и си бута количките.Така играеше и лятото.Първо си мислех,че като го водя на такива площадки ще свикне,но гледам,че се плаши и прецених,че това не е метода.Водихте ли децата на очен лекар.Разбрах,че някъде не се практикува,с 300 зора педито даде направление,та час трябва да запиша.

# 141
  • Мнения: 1 857
 ZVEZDA *, аз съм се интересувала от очен лекар, защото съм  зле с очите, а лекарите казват, че силното късогледство понякога се наследява. Всички офталмолози, с които съм говорила, са ми казвали за първи преглед около 3г. Смятам за мое спокойствие тогава да я заведа, че мен са ме "хванали" чак на седем, когато съм тръгвала на училище. Ако имаш направление, отиди, но задължително търси детски офталмолог.
Дайте съвети като марки или магазини за хубави детски пижамки с дълъг панталон и ръкав.
За игрите с деца - когато сме двете, няма по-послушно дете. Вече и домакинствам с нея, тя помага. На площадката - същото като при вас - ако има едно-две деца си играят горе-долу. Ако са повече - започва я бутане, я биене, я драскане от страна на всички. Просто избягвам площадките. Също и детските центрове.

# 142
  • Мнения: 500
Пижамки купих от Лидл,много са мекички. Миналата година купувах от Angel baby и бяха супер трико,по натам като пуснат таз годишните ще трябва да купя поне още една.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 913
Много харесвам пижамите на H&M и на Next, но пък не харесвам особено цените им. Макар че като качество са супер.

# 144
  • Мнения: 1 857
Благодаря ви. И аз от Некст купувам, много са хубави, но точно с оглед цената исках да имам други опции. Сега купих от Лидл една, много са хубави. Наш номер само една имаше и като я гледам пак ще и е голяма. От H&M доста съм разочарована. Почти всички техни дрехи, които купих лятото от разпродажбите се развлачиха и деформираха. За  Angel baby не се бях сетила.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 913
H&M имат неща с доста кофти качество, факт, но специално пижамите, особено тия по 25лв бройката  smile3515 , боксерките и потниците не мърдат. Относно размерите много ме дразнят например, че често 2-4г ни е огромно, пък 18-24м. е малко. Някак от 92 да скочиш на 104см.. Друго си е да има 98см.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 483
Аз пижамки бях взела от Джордж миналата зима, нещо от рода на 2 за 7-8 паунда, без да са но промоция. Доволна съм. Цяла зима и пролет ги носи и не са мръднали. Тънички са обаче, но на мен дебели не ми трябват. Миналата седмица й ги пробвах пак и се оказа, че са й съвсем точни,така че вероятно и тази зима ще изкара с тях. Може после пак от тях да взема. И от бельото им съм доволна.

# 147
  • Мнения: 3 404
Аз пижами не купувам,като тръгне на детска за там може  Grinning Пускам ви от друга тема мамите са доволни от тези      

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 14:50 от ZVEZDA *

# 148
  • Мнения: 3 404
Ще се опитам пак за адреса на линка   daga123.com ,не се копира и така ви го пускам  Whistling

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 14:51 от ZVEZDA *

# 149
  • Мнения: 322
За привързването, като го няма тати вика него, като я няма мама вика мама, абе всички да са на куп около нея. Обича да е между деца и си играе по-скоро като тича до тях или се пързаля с тях, даже ги побутва да са по-бързи. Но да си играе един вид "на ти това, дай ми онова" не. 
За очен не съм говорила с педиатърката.
За пижамките, еми миналата година купих от тия най-евтините памучни от магазина на една позната, около 4-5 лв. бяха, има ги и по сергиите по пазарите  Laughing, доволна съм. Тънки, но и по-дебели не ми трябват, омаляха и ще търся други. Бельо купувам от детските магазини, българско и да е памук. И още има останали дадени дрешки. Това лято роклите ги извадих само, неудобни за игра, само за разходка. Сега ще ги прибирам. Има такива хубави за официални поводи, ама играта иска клинче, панталонче, поне при нас. Купих по бързата процедура едни кецове от кварталното магазинче, че се оказа само със сандали за това време. Ще търся и нещо друго, зимните бяха 22, а сега носи 25 номер. То зависи и от обувката, но това е положението. Като беше бебе се вълнувах повече от гардероба й, сега да е удобно  Peace. Последно съм купувала два дълги клина и две тениски набързо преди лятото. Още не са се усетили, че могат да имат собствен вкус, хи-хи. После какво ни чака ...

Общи условия

Активация на акаунт