Нашите ЮЛЧЕТА малки вече се катерят по пързалки ~ Тема 8

  • 51 328
  • 343
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 404
И аз се чудя вече какво да купувам.Голям скицник взех той драска по вдички листи и върху себе си разбирасе.Пластелина никак не се прие.Днес извадих пак конструктора,направихме кораб и го буташе доста време.Общо взето с количките си се занимава нсй-дълго.После буквите търси и една помагателница с картинки и 250 думи,която я знае почти цялата.Цифри знае 3-4,до седем повтаря.Пее нещо си негово,започна повечко да "говори", но и китайския е в потребление.Мисля за по 1-2 ч да го водя в частната ясла птосто да видя как ще е без мен.Вчера и в _wc влезна,седна в мен,баща му вече се дразни щял на яслата да го преодулее.Викам,аха,като гледам околните,които сега почнаха реват по майките си,а преди не беше така.Човека си ни иска тримцата заедно и тва е и за ММ стенка,ама мама си е мама.

# 181
  • Мнения: 17
Имам нужда от съвет! От седмица дъщеря ми изпада в ужас ако се опитам да я сложа в креватчето! Иска да спи при нас, досега  не го е правила! Сякаш се страхува! Опитах какво ли не... но нищо!!!

# 182
  • Мнения: 3 404
Нашия като махна бибата и го почна това.Изпиваше млякото и хоп става с рев.И от половин година се приспиване на спалнята и го пренасям.Ето снощи към 2ч се събуди потърсихме и си го взех,за радост веднага заспа,че в последно време пак дежурим по 2 часа и не заспива.От месеци ММ спи в хола поради тази причина с нощното прехвърляне.Кога,и ще отмине ли някога това  ooooh!

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Виви,зависи ти какво искаш-да спи при теб или да настояваш да си остане в леглото?Период е и повечето деца минават пред него.При голямата беше доста дълъг,пък тя и упорита.Като я слагах в леголото й все едно в огън я пускам-гърчи се,вкопчва се в мен.Доста рев изрева,но аз не съм склонна да спи при нас.При малката също се появи,но беше много мижаво,та чакам ново включване,с нова сила  Laughing

# 184
  • Мнения: 17
Благодаря ви за отговорите! Сега като се замисля и при нас проблемите започнаха след като махнахме биберона! И аз съм против това децата да спят с родителите! Много се надявам тази период да отмине.. а как ги успокоявяхте? При нас почти нищо не работи... иска аз да лягам при нея или тя при нас...

# 185
  • Мнения: 322
Много се надявам тази период да отмине.. а как ги успокоявяхте? При нас почти нищо не работи... иска аз да лягам при нея или тя при нас...
Тя спи при нас, нейното легло все пак е 1,20 м дълго. Може да спи сама, като всички, но иска да сме до нея. Иначе се приспиваме (на ръце), слагаме я в нейното легло, по някое време се буди и директно идва. И за да си спестим плач посред нощите и будуване за всички я оставям да заспи и пак в нейното легло я местим. Люшкаме се, приспиваме се, какво да я правя. Е, ако е болна ми е по-лесно да е до мен. Но понякога ни идва в повече ставанията нощем и се скарвам. Действа. И аз бях с първото дете на мнение, че "децата нямат място в леглото на родителите". И първото не искаше да спи при нас, заспиваше си сама. С второто дойдоха неща, за които само бях чела и слушала  Mr. Green. Виви, явно бибероната е била някаква сигурност за детето и затова те търси, ами само на 2 години са си само. Лошото е, че се отразява на нощния ни сън, пък половинката е на работа, а скоро и всички вкъщи.

# 186
  • Мнения: 500
Владислав спи при мен от половин година вече,преди това си спеше в креватчето и когато се събудеше приспивах и премествах,от бебе се приспиваме гушнати. Проблема при него е че спи напряко на леглата и много се върти. Честно казано не ми е проблем да спим заедно,баща му спи и при нас и на дивана,ама той е от дълбокоспящите и нищо не може да наруши съня му ако е му се спи.Влади много се впечатлява от новите  неща и си мисля ,че ако му купим ново легло ще спи там с удоволствие.

# 187
  • Мнения: 3 404
Винаги съм била твърдо против детето да е м/у родителите и ето и това ме достигна  Mr. Green .При нас проблема е,че аз и детето спим много леко,а тати хърка и има късни смени.И както се случи съвсем скоро детето го усети сутринта в 4ч и голям проблем.Човека скапан за сън,то пък иска баща си и мъжа ми пълзя по пода за да излезе от стаята  ooooh! Mr. Green .Днес пак обсъждахме за легло,ама ще пада с това мятане.

# 188
  • Мнения: 366
Здравейте. Приемате ли отдавна не писали юлки Simple Smile

 bouquetЛАЛЕНЦЕ ЧУДНА ТЕМА bouquet

За ходенето до тоалетна - малката сама пое инициативата - не и харесва памперса - в къщи е по гащи и сме без инциденти - навън и при сън слагам памперс- още не може да стиска и навън не успява да стика докато намерим къде, а по време на сън също понякога не се усеща и пишка. Тя не ходи на ясла .

VIVI80 моята дребосъчка от един месец всяка нощ се буди в към 3 през нощта и идва при мен. И брат и беше така, но отмина. Аз я взимам и я гушвам докато заспи и пак я местя в нейният креват.

ELPET - защо не пробвате писуарите за приучаване те са цветни , интересни и може да му хареса

Днес както бикновенно бабите и дядовците ми сервираха да купувам подаръци за Коледа- вие какво ще взимате - аз се чудя на китайски вариант на лего.

# 189
  • Мнения: 3 404
Ехе,привет,направо от навталина изскочи  hahaha.И аз си мисля,че е период и това с буденето и ходенето при мама.Ето при мен го оставям и пак се размърдва ,но се намества и заспива.И последните му прехвърляния бяха с моментално заспиване,ама на при мен да е.Баща му горкия скоро едвали ще се завърни в спалнята  Mr. Green .Мисля за легло залепено за спалнята  newsm78.Да не би пък да иска легло вече,разбира ли що ли  Laughing но с това мятане нз.Умората от недоспиването ми идва вече в повече и така да искам да си спи спокойно  Rolling Eyes.Гледах леглата по Монтесори директно матрака на земята и разни привличащи украски  Thinking
За Коледа мислим за кухня,ама ще видим интереса му ще се запазили.Иначе му спретнах един гараж с кашони и сега е хит  Party ,много си играе с коли и сега още повече.Ще мисля и други занимания по метода на Монтесори.

Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 21:06 от ZVEZDA *

# 190
  • Мнения: 1 853
Здравей, Мама Сънчо! Радвам се да те "видя". Още не съм мислила много за Коледа, но мисля да взема някакъв надуваем замък за сега. Смятам да го центрирам по средата на хола, зимата, когато е много студено и вали да има къде да скача, че ние сме много енергични. Мъж ми не е въодушевен, да видим.
Звезда,по отношение на спането. Ние спим на спалнята. Преди тримата, откакто порасна и се върти много, двете. Баща и в другата стая. Леглото и е в близост до спалнята, но е разглобено. Реално от него е останало трите стени и матрака на земята. От известно време или ляга вечер там и спи или ако заспи при мен по някое време на нощта си става сама и ляга на нейното си легло. Аз само завивам. Чудех се как ще я уча, а тя взе сама да си ляга. Направихме го така първо защото скача много по леглото и ме беше страх да не падне и второ, дори и да падне през нощта, за 5 см нищо няма да и стане. Сложила съм дебел килим пред леглото. Колкото до Монтесори методите, те са чудесни според мен. Може да се правят много неща вкъщи, стига да имаш време да се занимаваш и да ги изработваш. Вземи си книгата "Чудото Монтесори" на издателство "Асеневци". Може да си я поръчаш и онлайн. Когато я купувах миналата година, доставката до БГ пощи беше дори безплатна.

# 191
  • Мнения: 360
  Здравейте! Борис отново е болен. Ушите вече повече от месец не могат да минат. Утре или във вторник ще го заведа на контролен преглед и дано тази одисея да приключи. Притеснявам се да не се отрази на слуха му това дълго боледуване. Една седмица е на ясла две е в нас. Дано да укрепне следващата седмица и да е последното му боледуване толкова дълго.
 Относно Коледа и аз съм се замислила какъв подарък да купиме. И като, че ли харесах. В Лидъл от понеделник има детски играчки и дрешки. Харесах му една книжка - озвучена с различни коли, а той обожава коли. Това ще е от мен и баща му. От дядо Коледа отдавна (от преди 2-3 седмици) иска голяям влак, кола и барабан. За да не е такава драма, когато го водех на ясла му казах, че ще дойде дядо Коледа и само на послушните деца, които ходят на ясла ще донесе подаръци.
 Идеята за батута ми допада. Майка ми му подари за кръщенката. Много съм доволна.
 И аз съм запленена от метода "Монтесори". Смятам да направя домашен пластелин, че купешките ми се струват много токсични:)
 И като за последно. Да ви се оплача от моя дребчо - много се е разглезил. Хленчи за всичко, тропа с крака- пълна програма. Дали е период или е от мен ( аз да съм го направила такъв)не знам.
 Лек ден!

# 192
  • Мнения: 3 404
Тара  Hug
Периоди са,всичко минава и заминава,ама е зор.
Мойто пак спря да яде  newsm78 хем оздравя и неще нищо  Sick

# 193
  • Мнения: 366
Simple Smile
Здравейте в този слънчев ден - цял ден бяхме навън и сега се прибрах за реанимация Simple Smile
МИМ 84 вероятно е период тръшкането - При голямия беше 2 дни,  при малката активно няколко месеца, като още се мятка чат пат като не стане нейната.При всяко дете е различно.
 
Звезда малката от 5 месеца отказва да яде готвено - караме я на салати,домашен хляб,домашна пица, домашна баница, сирене,кашкавал. Брат и по същата схема вече 2 години отказва готвено - с много мъка и упоритост го научих да яде поне супа и някоя и друга пържола. Кошмар са неядящите деца дано при вас е само период.
Аз съм в модна чуденка какво кожено яке да си поръчам черно или червено.

# 194
  • Мнения: 322
Мам-мим84, дано да се оправяте.
Мама Сънчо  Hug. Ние сме на детска кухня още. Много й харесва и лапа с желание. Та съм принудена да й готвя супи и манджи тип "ДК", защото не иска да яде сготвено на фурна или по-сухо. Това кюфте, месо, салати, ориз или картофи на фурна не иска. Само краставица от зеленчуците.
За празниците още не мисля сериозно. Та за якето, Мама Сънчо, исках да си взема червено, но си взех ... бежаво. Че онова много ярко и имах възможност само за едно. Та чуденката ми беше между желано и практично, както обикновено.

Общи условия

Активация на акаунт